راسا پرواز آدراپاناراسا پرواز آدراپانا
فراموشی رمز عبور ؟

راهنمای سفر به روسیه

راهنمای سفر به روسیه

اطلاعات ضروری

سفر روسیه نیاز به ویزا دارد.

 

اختلاف ساعت با تهران

  • نیمه اول : 0.5+

  • نیم دوم : 0.5-

زبان رسمی

روسی

واحد پول

روبل (RUB)

نوع برق شهری

220 ولت

پیش شماره

007095

شماره اضطراری

  • پلیس : 02

  • آتش نشانی:01

  • آمبولانس: 03

جهت رانندگی

-

پایتخت

مسکو

شهرهای بزرگ

مسکو و سن پترزبورگ

رومینگ چیست ؟

امکان استفاده از تلفن همراه برای ارسال یا دریافت صوت، دیتا وپیامک هنگام مسافرت به خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبکه اپراتور کشور مبدا، با استفاده از شبکه های تلفن همراه کشور مقصد را سرویس رومینگ بین الملل می گویند.

برای اطلاع از نحوه فعال سازی رومینگ ایرانسل و همراه اول به بخش زیر مراجعه کنید:

نحوه فعال سازی رومینگ ایرانسل و همراه اول

  • تعرفه رومینگ همراه اول

کشور : روسیه

ریال

تعرفه تماس دریافتی از ایران

79,000 + نرخ تعرفه زیرساخت

تعرفه تماس داخلی(داخل همان کشور)

158,000

تعرفه تماس با ایران

264,650

تعرفه ارسال هر پیام کوتاه

21,725

تعرفه یک مگا بایت GPRS رومینگ

-

اپراتورهای طرف قرارداد

MEGAFON-VIMPELCOM(IMPULS)-MTS-NTC-NCC-OJSC

توضیحات :

•   کلیه نرخ ها به ریال می باشد.

•   نرخ تبديل ارزهاي اعلام شده به ريال متغير مي باشد و با نوسان اين نرخ مبلغ شارژ نيز تغيير خواهد کرد.

•  هزینه مکالمات رند به دقیقه می گردد. به عبارتی دیگر برای تماس های کمتر از ۶۰ ثانیه هزینه کامل یک دقیقه محاسبه می گردد.

•   نرخ تعرفه زیر ساخت به تعرفه تماس دریافتی اضافه می شود، این نرخ برای هر کشور متفاوت می باشد.

•  مشتركين گرامي در صورت تماس با ساير كشورها، بايستي هزينه اي كه اپراتور ميزبان تعيين مي نمايد را پرداخت نمايند.

متروی روسیه :

زیباترین ایستگاه متروی دنیا در مسکو قرار دارد. این مترو نمایشی خیره کننده از معماری مسکو و سنت پترزبورگ است و قدمت آن به سال 1935 می رسد و تحت فرمان استالین ساخته شده است. متروی مسکو به یکی از جذابیت های روسیه تبدیل شده است.

شاید باور کردنش سخت باشد ولی تصاویر زیر، تصاویر مترویی در مسکو است.

تصویر نقشه ی متروی مسکوی روسیه هم در زیر آمده است :

نقشه مترو مسکو

نقشه مترو مسکو

انعام دادن در روسیه :

در این كشور نیز دادن انعام ضروری نیست اما به آن توصیه می‌شود. معمولا ۱۰-۵ درصد صورتحساب رستوران را انعام می‌دهند. به رانندگان تاكسی هم ۵۰ تا ۱۰۰ روبل انعام داده می‌شود و در شرایط دریافت سایر خدمات هم معمولا تا ۱۰ درصد انعام درنظر گرفته می‌شود كه البته ندادن آن غیرمودبانه نیست.

آداب و رسوم روسیه

روسیه با هفده میلیون کیلومتر مربع مساحت، بزرگترین کشور دنیا و هفتمین کشور پرجمعیت جهان است. زبان رسمی مردم روسیه روسی است اما در بسیاری از قسمت های کشور زبان ترکی زبان دوم است. شهرهای مسکو و سنت پترزبورگ از گران ترین شهرهای جهان هستند. مسکو که نام آن برگرفته از نام رود «موسکوا» است، با تاریخی هشتصد و پنجاه ساله پایتخت کشور روسیه و یکی از بزرگترین شهرهای حال حاضر اروپا است. جمعیت مسکو بیش از سیزده میلیون نفر است. بسیاری از مردم مسکو می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند و در این شهر حدود دویست کلیسای فعال وجود دارد. شهر سنت پترزبورگ، دومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو می باشد. امروزه این شهر یکی از مهم ترین شهرهای فرهنگی، علمی و صنعتی روسیه بوده و با داشتن صدها موزه و نمایشگاه، آثار هنرمندان، شعرا، نویسندگان و موسیقی دانان بزرگ روسیه و جهان را در خود جای داده است.

* در روسیه معاصر کمتر چیزی از فرهنگ عامیانه گذشتگان باقی مانده است، با این وجود برخی از جشن ها و فستیوال های قدیمی مردم روسیه همچنان پابرجا مانده است. یکی از آن ها جشن خداحافظی با زمستان است که به نام «ماسلنیتسا» شهرت یافته است.

* فرهنگ وآداب و سنن روسی آمیخته ای از زندگی اسلاوهای شرقی، کلیسای ارتدکس و تا حدودی تأثیر پذیرفته از فرهنگ اروپایی است. روسیه کشوری اروپایی هست و درعین حال نیست. ریشه های این فرهنگ یک پای در شرق و یک پای در غرب دارد.

* ادبیات روسی یکی از غنی ترین ادبیات جهان و دارای شاهکارهای جاودانی است.

* در روسیه بیرون آمدن از منزل با دمپایی یا لباس راحتی حتی برای مدتی کوتاه مثلا خرید مجله یا روزنامه از کیوسک سر خیابان امری ناپسند است. مهمتر از آن طرز راه رفتن در خیابان است؛ افراد نباید به کسانی که از کنار آنها عبور می‌کنند با دقت نگاه کنند.

* روس ها هنگام دیدن گربه به خصوص اگر سیاه باشد به آن تف می اندازند و بدین ترتیب خود را از حوادث ناخوشایند حفظ می کنند.

* یکی از خرافات مردم روسیه این است که اگر کف دست راست بخارد، نشان این است که سود و منفعت کسب می شود و اگر کف دست چپ بخارد، زیان و خسارت عاید خواهد شد. خاریدن آرنج نشان از غم و اندوه است.

* مگس در غذا و نوشیدنی نشان از دریافت هدیه است و اگر روی خودش تف کند، چیز جدید به دست فرد می رسد.

*  سوت زدن در روسیه در خیابان یا اماکن عمومی امری زشت و ناپسند است.

* اگر دو نفر در کنار هم راه می‌روند، خانم یا آن که بزرگتر و یا دارای مقام والاتر است در سمت راست حرکت می کند. به طور کلی می توان گفت که به ترتیب وسط، سمت راست، و سمت چپ در مسیر حرکت دارای اهمیت و احترام هستند.

* در روسیه سلام و احوالپرسی با آشنایان در خیابان حتی اگر بر خلاف میل باشد باید به جا آورده شود.

* فرهنگ مردم روسیه بر پایه فرهنگ شرقی پیریزی شده و در سال های اخیر بر اثر آمیختگی نه چندان مطلوب با فرهنگ غربی به فرهنگی با زیربنای شرقی و رویه غربی تبدیل شده است اما لجام گسیختگی فرهنگ غرب هنوز نتوانسته بر فرهنگ روس ها غلبه کند.

آب و هوای روسیه

مسكو داراي زمستانهاي سرد است كه حتی دما به 12- درجه سانتيگراد می رسد و دارای تابستانهاي گرم و معتدل است كه بالاترين دما در ماه هاي تير تا شهريور را دارد که به حدود 20-24 درجه سانتيگراد مي رسد. ( البته در تابستان 2010 گرماي بي سابقه اي را تجربه كرد كه منجر به آتش سوزي های جنگل هاي اطراف شهر شد.)

مسکو آب و هوای قاره‌ای مرطوب دارد. تابستان‌هایی گرم، گاهی داغ و نسبتا مرطوب و زمستان‌هایی طولانی و سرد. تابستان مسکو از اواسط می شروع می‌شود و تا اوایل سپتامبر ادامه دارد و زمستانش هم از اوایل نوامبر تا پایان مارس طول می‌کشد وبرف روی زمین می‌نشیند و شهر سفیدپوش می‌شود. با توجه به این شرایط آب و هوایی، شاید بهترین زمان برای سفر به مسکو اواخر بهار و اوایل پاییز باشد؛ مخصوصا که در این ماه‌ها فستیوال‌هایی هم در شهر برگزار می‌کنند.

بهترین زمان مسافرت به روسیه

بهترین زمان مسافرت به روسیه

مرتب سازی نتایج براساس:

هتل آزیموت مسکو المپیک
0 نقد و بررسی

هتل آزیموت مسکو المپیک یکی از هتل های 4 ستاره شهر مسکو می باشد. این هتل که مختص تجارت و کسب و کار است، خدمات ‏کاملی از اتاق های مدرن، طبقه و همچنین مکان استراحت مختص روسا و مدیران را ارائه می دهد.

میانگین / شب0تومان نمایش جزئیات
هتل اسپوتنیک
0 نقد و بررسی

هتل اسپوتنیک یکی از هتل های 3 ستاره شهر مسکو می باشد. این هتل در جنوب غربی مسکو و در فاصله ی 1.5 کیلومتری ایستگاه مترو ‏Lenisky Prospekt‏ قرار گرفته است.

میانگین / شب0تومان نمایش جزئیات
هتل ایزمایلو آلفا

هتل ایزمایلو آلفا | مسکو آلانیا آفریقای جنوبی

0 نقد و بررسی

هتل ایزمایلو آلفا یکی از هتل های 4 ستاره مطرح در منطقه ای مناسب نزدیک به جاذبه های گردشگری و تجاری مسکو می باشد. فاصله این هتل تا مرکز مسکو 15 دقیقه (با ماشین) بوده و در فاصله 50 متری از ایستگاه متروی ‏Partisanskaya‏ قرار گرفته است.

میانگین / شب0تومان نمایش جزئیات
هتل ایزمایلو دلتا
0 نقد و بررسی

هتل ایزمایلو دلتا، هتلی 4 ستاره واقع در شهر مسکو می باشد. این هتل یکی از هتل های مجموعه توریستی ایزمایلو می باشد که در نزدیکی پارک زیبا و دیدنی ایزمایلوفسکی واقع شده ‏است.

میانگین / شب0تومان نمایش جزئیات
هتل ایزمایلو گاما
0 نقد و بررسی

هتل ایزمایلو گاما یکی از هتل های 4 ستاره و زیبای کشور روسیه و شهر مسکو می باشد. این هتل که یکی از هتل های مجموعه توریستی ایزمایلو است، در فاصله 3.5 کیلومتری پارک زیبا و دیدنی ایزمالوفسکی ‏واقع شده است.

میانگین / شب0تومان نمایش جزئیات
هتل بست وسترن وگا
0 نقد و بررسی

هتل بست وسترن وگا یکی از هتل های 4 ستاره شهر مسکو می باشد. این هتل در کنار پارک ‏‎ Izmailovsky‏ مسکو ‏قرار گرفته و تنها 3 دقیقه (پیاده) تا ایستگاه متروی ‏Partizanskaya‏ فاصله دارد.

میانگین / شب0تومان نمایش جزئیات
هتل رادیسون اسلاویانسکایا
0 نقد و بررسی

هتل رادیسون اسلاویانسکایا هتلی چهار ستاره در شهر مسکو می باشد. این هتل با داشتن منظره ای پانوراما از آسمان شهر مسکو و استخر بزرگ و 4 رستوران، یکی از مجلل ترین هتل های 4 ستاره ای است که در حاشیه ی رودخانه ی مسکو قرار گرفته است.

میانگین / شب0تومان نمایش جزئیات
هتل رادیسون بلو بیلوروسکایا
0 نقد و بررسی

هتل رادیسون بلو بیلوروسکایا هتلی 4 ستاره در شهر مسکو می باشد. این هتل با موقعیت مکانی عالی نزدیک به کاخ کرملین و تئاتر Bolshoi (حدود 5 دقیقه با ماشین) قرار دارد و با امکانات کامل و مجهز آماده خدمات دهی به مهمانان تور روسیه می باشد.

میانگین / شب0تومان نمایش جزئیات
هتل رادیسون رویال
0 نقد و بررسی

هتل رادیسون رویال یکی از هتل های 5 ستاره شهر مشکو می باشد. این هتل به مکان های دیدنی مسکو از جمله میدان سرخ، کاخ کرملین، تئاتر بولشوی و نگارخانه ترتیاکوف دسترسی دارد.

میانگین / شب0تومان نمایش جزئیات
هتل رنسانس مسکو

هتل رنسانس | مسکو مسکو روسیه

0 نقد و بررسی

هتل رنسانس هتلی 4 ستاره در کشور روسیه و شهر مسکو می باشد. این هتل حاوی سوئیت های مدرن و مجهز به تلویزیون LCD و حمام لوکس مرمرین می باشد.

میانگین / شب0تومان نمایش جزئیات
هتل ریتز کارلتون
0 نقد و بررسی

هتل ریتز کارلتون یکی از هتل های 5 ستاره و لوکس شهر مسکو می باشد که می توان از آن به عنوان یکی از 3 هتل برتر شهر مسکو نیز نام برد. این هتل دقیقا در کنار میدان سرخ و کاخ کرملین واقع شده است و با مرکز خرید بزرگ گوم (GUM) و بالشوی تئاتر، تنها ۳ دقیقه (پیاده) فاصله دارد.

میانگین / شب0تومان نمایش جزئیات
هتل سوییس کراسنی هولمی
0 نقد و بررسی

هتل سوییس کراسنی هولمی، هتلی 5 ستاره واقع در شهر مسکو می باشد. این هتل با دیدهای 360 درجه به شهر، یک استخر زیبای سرپوشیده و باری که برنده ی جایزه شده به عنوان یکی از هتل های لوکس و زیبای مسکو شناخته می شود.

میانگین / شب0تومان نمایش جزئیات
بارگذاری بیشتر لیست ها

مرتب سازی نتایج براساس:

تور روسیه
قیمت هر نفر0تومان
تور روسیه ۱۴ اردیبهشت۹۶ (۷شب) کانتر مربوطه جهت دریافت اطلاعات بیشتر و سفارش تور ۰۲۱-۸۸۵۴-۲۰۹۴ اطلاعات تورخدمات تورتوضیحات شروع قیمت از ۲.۷۹۵.۰۰۰ تومان