مکان های دیدنی ارمنستان که قبل از مرگ باید دید

همان طور که دیدید در پست قبل ۵ مکان دیدنی ارمنستان را معرفی کردیم. در این مطلب به معرفی چند مکان گردشگری دیگر در ارمنستان می پردازیم.

۱.جرموک

جرموک یکی از محبوب ترین شهرهای آبگرم در ارمنستان است و آن به دلیل آب معدنی درمانی و آب و هوای معتدل است. این شهر دارای بیش از ۴۰ چشمه های آب گرم نیز می باشد! در جرموک، شما می توانید در جرموک گالری از آب ها برای تست رایگان از آب معدنی درمانی مراجعه کنید.و بازدید از محبوب ترین جاذبه “آبشار جرموک ” را فراموش نکنید زیرا که دومین آبشار در ارمنستان است. آب از ارتفاع حدود ۷۰ متر به پایین می ریزد.

جرموک

۲.کاراهونج

یکی دیگر از مکان های دیدنی ارمنستان که قبل از مرگ باید دید Karahunj نام دارد که منطقه سیونیک واقع در ۲۰۰کیلومتری از Yerevan،یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین مکان های ارمنستان به نام Karahunj یا زوراتس کارر ( ‘ارتش از سنگ‘) را پیدا خواهید کرد.این مکان در یک فلات در ارتفاع ۱،۷۷۰ متر واقع شده و شامل بیش از ۲۰۰ سنگ که هر کدام دارای سوراخ با قطر ۵ سانتی متری است. این ساخت و ساز،رمز و راز برای دانشمندان باقی گذاشته است. محبوب ترین نسخه بیان می کند که ساخت و ساز قدمت آن به ۶ قرن قبل از میلاد می رسد و به عنوان یک رصدخانه ستاره خدمت کرده است.

کاراهونج

۳. شهر غار

در همان منطقه از سیونیک، یکی دیگر از جاذبه که در میان گردشگران محبوبیت دارد روستای قدیمی به نام Khndzoresk است.بخش قدیمی این روستا از غارهای بزرگ که در آن مردم تا سال ۱۹۵۰ زندگی می کردند تشکیل شده است. یک پل جدید ساخته شده که دو بخش از روستا را یه هم متصل می کند و منظره ی زیبایی از پل ایجار می کند که کاملا به معنای واقعی کلمه نفس گیر است.

شهر غار

۴. سمفونی سنگ ها

در منطقه استان کوتایک ارمنستان ، دره عمیق و باریک زیبا به نام گارنی وجود دارد که معروف برای ستون بازالت منحصر به فرد شده است. با توجه به نتیجه از فرآیندهای زمین شناسی،نتایج خیره کننده از ستون های متقارن طبیعی بدست آمد که این روزها، آنها به درستی به نام “سمفونی سنگ ها” نام گذاری شده اند. در واقع، اگر شما در دره عمیق و باریک از دور نگاه کنید،  صخره ها شبیه یک عضو غول پیکر می باشند!

 

سمفونی سنگ ها

مکان های دیدنی ارمنستان

۵.آبشار Mamrot Qar

علاوه بر این مناظر محبوب،مناطق کمتر کشف شده وجود دارد که واقعا ارزش دیدن دارد. در میان آنها آبشار دلربا، Mamrot Qar یا Zontikner (چتر) از مهمترین مناطق دیده نشده است. در بخش شرقی ارمنستان منطقه ای طبیعی جالب درمناطقی کوهستانی واقع شده است. آب عمیق این آبشار از دره عمیق و باریک Jrduz سرچشمه می گیرد. تشکیل آبشارها همیشه به شکل یک چتر بزرگ، با خزه پوشش داده شده می شود. این منطقه تاریخی طبیعی قابل توجه یک منظره ای است که نباید دیدن آن را از دست داد.

مکان های دیدنی ارمنستان

مکان های دیدنی ارمنستان

با توجه به این مکان های دیدنی نام برده شده از ارمنستان ، نباید بازدید این کشور را در تور نوروزی از دست داد.