پله‎های اسپانیایی | Spanish Steps | رم

برخی از کشور ها رابطه دوستی بسیار قوی ای با هم دارند و این باعث شده است که از یکدیگر نمادی در هر کشور دوست وجود داشته باشد که نشان دهنده ی پیمان دوستی آن هاست. پله های اسپانیا جز جاذبه ای دیدنی رم به شمار می رود که دیدن آن خالی از لطف نیست. پله های اسپانیایی در واقع در شهر رم ایتالیا در حوالی میدان اسپانیا قرار دارد که میدان ترینیتا دی مونتی را به این میدان اسپانیا وصل می کند و  عریض ترین و طولانی ترین پله ها در اروپا هستند. اگر قصد خرید دارید فروشگاه های اطراف این پله رونق زیادی دارند.

مردم و نهادهای دولتی و شهری در ایتالیا بیشتر مراسمات خود را در این محل زیبا برگزار می کنند و به همین دلیل مردم بسیار از دیدن این مکان و جشن ها لذت می برند. این منطقه در واقع به منظور و هدف نزدیک کردن، سفارت اسپانیا به واتیکان در سال های ۱۷۲۳ تا ۱۷۲۵ یعنی طی دو سال ساخته شده است که سرعت عمل آن ها با عظمت و حجم کار بسیار ستودنی است. علاوه بر این پله ها می توانید  جاذبه ی دیدنی پیازا سان مارکو در ایتالیا هم برای مشاهده انتخاب کنید. برنامه هایی هم که در این محل برگزار می شود خود نوعی جاذبه است مثلا اگر در ایام سال نوی میلادی وارد این منطقه شوید می توانید برنامه ها و جشن مخصوص کریسمس را ببینید. پله های اسپانیایی در ماه مه با گلدانهای آزالیا تزئین میشود. یک فروشگاه گل کوچک نیز در راه پله دایر شده است. مقررات شهرداری رم غذاخوری ها و اسکان برای غذا خوردن را در این محل ممنوع کرده است اما این مقررات از انبوه جمعیت بازدید کننده نکاسته است.

پله‎های اسپانیایی

پله‎های اسپانیایی

خوانندگان هم علاقه ای به این پل دارند و ترانه هایی برای این پل خوانده شده و حتی لوکیشن بسیاری از فیلم های روز دنیا در این مکان بوده است. این پله ها شاید طولانی ترین و پهن ترین پله ها در کل اروپا باشند، ولی این دلیل جاذبه این مکان برای گردشگران تور اروپا نیست. فواره بارکاچیا در پای این پله ها قرار دارد و کلیسای ترینیتا دی مونتی در بالای آن سر برآورده است. ولی بهترین جای آن وسط پله ها است که می توانید روی پله ها بنشینید و مردمی که در شهر وارد فروشگاه ها، بوتیک های طراحان مد و رستوران ها می شوند را تماشا کنید.