سفر ۶۰ هزار گردشگری ایرانی به روسیه در سال گذشته

سفیر روسیه در ایران، از سفر ۶۰ هزار گردشگری ایرانی به روسیه در سال گذشته خبر داد.

لوان جاگاریان در نشست با جمعی از فعالان اقتصادی استان کرمانشاه که در اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به میزان مبادلات تجاری بین ایران و روسیه گفت:

میزان مبادلات تجاری ایران و روسیه در سال گذشته ۲/۲ میلیارد دلار بود که با توجه به ظرفیت بالای دو کشور ایران و روسیه امکان افزایش این مبادلات وجود دارد.

جاگاریان با اشاره به نزدیک بودن زمان برگزاری نشست کمیسیون مشترک بین یران و روسیه ابراز امیدواری کرد که با برگزاری این نشست سطح همکاری ایران و روسیه افزایش یابد.

برای شناخت جاذبه های گردشگری روسیه به لینک زیر مراجعه نمایید:

جاذبه های گردشگری روسیه

سفیر روسیه در ایران به برگزاری نمایشگاه صنایع غذایی روسیه در شهریور امسال هم اشاره کرد و گفت:

حضور تولیدکنندگان و تجار ایرانی درنمایشگاه صنایع غذایی روسیه می‌تواند در افزایش تبادلات بین دو کشور ایران و روسیه موثر باشد. باتوجه به اقداماتی که انجام شده، در سفر تجار و تولیدکنندگان به روسیه مشکلی برای صدور روادید نداریم.

سفیر روسیه در ادامه از کاهش تعرفه واردات خشکبار در روسیه خبر داد و گفت:

تقاضا داریم ایران هم تعرفه‌های ترجیحی برای تعامل با روسیه در نظر بگیرد. زمینه حضور گردشگران ایرانی به خوبی در روسیه فراهم است و سفارت ایران در روسیه هم باید برای جذب گردشگران روسیه به ایران تلاش کند.

وی در پایان از بازدید دو روزه از استان کرمانشاه و صنایع استان هم یاد کرد و افزود: کرمانشاه مزیت‌های خوبی برای توسعه مبادلات تجاری با روسیه دارد.

برای آشنایی با هتل های روسیه به لینک زیر مراجعه نمایید:

هتل های روسیه

سفر ۶۰ هزار گردشگری ایرانی به روسیه در سال گذشته

سفر ۶۰ هزار گردشگری ایرانی به روسیه در سال گذشته

در کشور روسیه هر سال در اوایل فصل تابستان پدیده ای اتفاق می افتد که به شب های سفید روسیه مشهور است. در این پدیده ی منحصر بفرد، شب ها هم آسمان روشن است و یا حالت گرگ و میش دارد. در واقع به علت وسعت مدار عرضی، طلوع و غروب خورشید به اندازه ای به هم نزدیک می شوند که خورشید دیگر نمی تواند در افق برود و در نتیجه شب ها روشن می مانند. اوایل فصل تابستان بهترین زمان سفر به این کشور می باشد.