بازدید ۹۰۰ هزار گردشگر خارجی از اصفهان در دولت تدبیر و امید

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت:

بازدید ۹۰۰ هزار گردشگر خارجی از اصفهان در دولت تدبیر و امید یعنی در چهار سال اخیر، یک رکورد در استان اصفهان محسوب می‌شود.

فریدون الهیاری، با اشاره به اینکه از چهار سال پیش تا کنون ۹۰۰ هزار گردشگر وارد اصفهان شده‌اند، اظهار کرد: از این تعداد حدود ۳۲۵ هزار گردشگر تنها در سال ۹۵ از اصفهان بازدید کرده‌اند.

بازدید 900 هزار گردشگر خارجی از اصفهان در دولت تدبیر و امید

بازدید ۹۰۰ هزار گردشگر خارجی از اصفهان در دولت تدبیر و امید

وی افزود:

توسعه گردشگری در استان اصفهان بر پایه ی برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته است و با افق‌های جدید گشوده شده مسیر رو به رشدی را خواهد داشت؛ پیش‌بینی‌ها نشان داده است که در سال ۹۶ این رقم به اعتبار آنچه در فروردین مشاهده شده است، رشد بسیار بالایی خواهد داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان با بیان اینکه آمار بازدید داخلی نشان می‌دهد باغ فین کاشان به دلیل فصل گلاب‌گیری بیش‌ترین بازدید گردشگران و به خصوص گردشگران داخلی را داشته است، اظهار کرد:

تنها در بناهایی که دارای بلیط و اخذ ورودی هستند می‌توان آمار بازدیدکنندگان را به دقت اعلام کرد.

الهیاری گفت:

به دلیل بازدید گردشگران داخلی از بناهای تاریخی رقم دقیقی از بازدید گردشگران خارجی را نمی‌توان داد و به دلیل دو الی سه روزه بودن سفر گردشگران به اصفهان بازدید آن‌ها از تمام بناهای استان ممکن نیست و تنها از برخی آثار تاریخی بازدید می‌کنند.

وی با بیان اینکه در نوروز ۹۶، ۳۰۰ اثر آماده بازدید بوده است و کاخ چهل ستون، مسجد جامع اصفهان، باغ فین کاشان و برخی بناهای دیگر از پر بازیدترین بناها اعلام شده‌اند، افزود: فعالان حوزه گردشگری در تلاش برای اعلام آمار گردشگری اردیبهشت ماه هستند و تا پایان این ماه آمار دقیق را اعلام خواهند کرد.

وی در همین راستا اظهار داشت: گردشگران خارجی از کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا و اسپانیا، رتبه‌های اول تا چهارم ورود گردشگران خارجی به استان اصفهان را در یک ماه اخیر به خود اختصاص داده‌اند.

تصاویری از گردشگران خارجی در اصفهان: