ارتباط صدای هواپیما با فشار خون

طبق تحقیقات زیاد دانشمندان، مشخص شد که نزدیک بودن محل زندگی به فرودگاه در طولانی مدت، احتمال ابتلا به سکته مغزی و فشار خون را باعث می شود.

در نزدیکی هر فرودگاهی، خانه های زیادی وجود دارد که مردم زیادی در آن زندگی می کنند. علاوه بر این، افرادی که خیلی اهل سفر و گردش باشند، بیشتر سکونت گاه های اطراف فرودگاه ها را انتخاب می کنند تا دسترسی راحت و بی دردسری داشته باشند. با این وجود، طبق تحقیقات مشخص شده است که سکونت در نزدیکی فرودگاه ممکن است باعث ابتلا به فشار خون بالا و سکته ی مغزی شود.

ارتباط صدای هواپیما با فشار خون

ارتباط صدای هواپیما با فشار خون

طبق تحقیقاتی که دانشمندان روی ۴۲۰ نفر که در نزدیکی فرودگاه یونان زندگی می کنند، انجام داده اند، مشخص شد در این منطقه که صدای هواپیما بیشتر است، فشار خون بالاتر است و این موضوع در شب بیشتر می شود که بسیار خطرناک است و می تواند باعث سکته ی مغزی در افراد شود.

بر اساس این تحقیقات، هر چه آلودگی صوتی بیشتر باشد، احتمالا ابتلا به سکته ی مغزی بیشتر می شود و ظاهرا هر ۱۰ دسی بل صدای هواپیما در شب، خطر ابتلا به فشار خون را ۶۹ درصد بیشتر می کند.

ارتباط صدای هواپیما با فشار خون

تحقیقات روی ۴۲۰ نفر گفته شده در بالا مشخص کرد که نیمی از آنها در طول روز در معرض بیشتر از ۵۵ دسی بل صدای هواپیما هستند. در سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۳، در ۷۱ درصد این افراد فشار خون و تپش قلب بالا تشخیص داده شده است و ۱۸ درصد از آنها هم دچار حمله ی قلبی شدند.