راسا پرواز آدراپاناراسا پرواز آدراپانا
فراموشی رمز عبور ؟

تور آذربایجان

تور آذربایجان

تور آذربایجان

اگر عاشق هوای سرد مثل شهرهای شمال غرب ایران هستید، بهترین انتخاب در سفر برای شما تور آذربایجان است. باکو، آشنای آذری‌های جهان، پایتخت آذربایجان، بزرگترین شهر قفقاز و خواهرخوانده‌ی تبریز است.

زمستان‌های سرد و پربرف و بهارهای خنک و پرشکوفه ی باکو بسیار دیدنی است. جاذبه هایی با بافت قدیمی، خوراکی ها، غذاهای خوشمزه و سوغاتی های زیبا از دلایلی است که باید با تور آذربایجان به باکو بروید و تا می توانید لذت ببرید.

پکیج های مربوط به تور باکو را می توانید در این قسمت مشاهده نمایید :

دیدنی‌های باکو از بافت قدیمی شهر شروع می‌شود که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و شامل میدان فانیتن، کاخ شروان‌شاه و برج دختر است. پارک مفاخر هم از باید‌دیدهای باکوی آذربایجان حساب می‌شود؛ فضایی بزرگ و سرسبز که آرامگاه رشید بهبودف، خواننده مشهور اپرا، حیدرعلی‌اف و خیلی‌های دیگر را همراه مجسمه‌های سنگی‌شان در خود جای داده.

بعد از دیدن موزه‌ی پوشاک آذری و موزه‌ی فرش لطیف کریم‌اف، نوبت خوردن غذاهای هوس‌انگیز آذری مثل آش ماست، دلمه و کباب و غذاهای گرجی مثل خاچاپوری می‌رسد. خوراکی‌های آشنایی که حتما در باکو طعم دیگری برای تجربه کردن دارند. چای و شیرینی‌های باکو هم برای عصرانه و رفع خستگی بین بازدیدهایتان از شهر حرف ندارند.

برای خرید در باکو هم مرکز خرید آبشار هست و هم بازارهای سنتی با قالی‌ها و فرش‌های مدهوش‌کننده که بخشی از فرهنگ باکوی آذربایجان را نیز نشانتان می‌دهند. برای خریدن سوغاتی‌های باکو و بردن یادگاری‌هایی از پایتخت آذربایجان هم می‌توانید سراغ شال‌های ابریشمی، کلاه و ظروف مسی را بگیرید. موسیقی کلاسیک آذری، باله و اپرا هم بخشی از روح شهر هستند؛ پیشنهاد می‌کنیم در مدت سفرتان با تور باکو، یکی از اجراهای تالار ملی اپرا و باله را ببینید و از آن لذت ببرید.

بهترین زمان سفر به باکو

میانگین دمای هوای آذربایجان در طول سال بین ۱۲ تا ۱۸ درجه است. زمستان‌های آن معمولا سرد و همراه با بارش برف و باران است. اکثرا توریست‌ها زمستان را برای تور آذربایجان انتخاب نمی‌کنند. دمای هوای آذربایجان در تابستان هم معمولا بالا می‌رود و روزها گرم و شرجی است. اما استفاده از خنکی سایه‌ها در تابستان می‌تواند لذت‌بخش باشد. البته در تمام سال از دریای خزر هم باد ملایمی در شهر می‌وزد. با توجه به برگزاری نوروز در آذربایجان و طراوت نسبی  هوا و شاد بودن مردم، بهار هم برای سفر به آذربایجان فصل مناسبی است؛ اینها دلایل خوبی هستند تا ایرانی‌ها بخواهند تعطیلات نوروز باکو را هم تجربه کنند. اگر دغدغه درس و دانشگاه ندارید، پاییز باکو، خصوصا در ماه مهر، انتخاب خیلی مناسبی برای سفر به پایتخت آذربایجان است. در مجموع بهترین وقت سفر به آذربایجان در فاصله‌ی ماه‌های فروردین تا اواسط مهر است؛ در این فاصله زمانی، باکوی آذربایجان بیشترین توریست‌ها را در خودش می‌بیند.

فرهنگ مردم آذربایجان

شهر باکو در شب با هزاران چراغ روشن مثل یک کلان شهر می درخشد، که نمایی خارق العاده از یک شهر فوق مدرن می باشد. طبق آمار جهانی، شهر باکو جزء ده مقصد گردشی جهانی در شب می باشد. شب های روشن و زنده باکو تا بامداد روز بعد ادامه پیدا می کند.

شهر باکو فرصت های زیادی برای استفاده و لذت بردن از زندگی شبانه دارد، برای همین مردم آذربایجان علاقه زیادی به جشن و پایکوبی در این شهر مدرن و پر رونق دارند. فرهنگ کافه نشینی در شهر باکو رواج دارد، کافه ها رستوران ها که در طرفین خیابان ها در سراسر شهر آذربایجان قرار دارند، پذیرای شب گردان این شهر همیشه بیدار هستند.