ساحلی خونین در پنجین چین

ساحلی خونین در پنجین چین وجود دارد که از حدود ۲۵ سال پیش تا کنون به طور حفاظت شده معرفی شود تا توریست ها از آنجا به راحتی دیدار به عمل آورند.

این ساحل که پنجین نام داشته و در نزدیک رودخانه لیائو چین واقع‌ شده از ماه آوریل به مدت چهار ماه از جلبک‌های دریایی قرمز پوشیده می‌شود که باعث شده دولت چین این منطقه زیبا را از سال ۱۹۸۸ یک منطقه تحت حفاظت تبدیل کند و گردشگران تور چین تنها می‌توانند با استفاده از مسیرهای مشخص از آن دیدن کنند.

مساحت جلبک‌های دریای قرمز یا همان سیاه شورها شهر پنجین، ۱۳۲ کیلومتر مربع است که برابر با نصف مساحت شهر اورلندو فلوریدا است. سکوی چوبی با ارتفاع ۲ متر در سرتاسر منطقه امن ساحل تعبیه‌ شده است که افراد می‌توانند با پیاده‌روی در مسیر مشخص‌ شده از منظره ساحل قرمز رنگ لذت ببرند. افراد حق ورود به منطقه اصلی پوشش گیاهی جلبک‌های قرمز را ندارند.

ساحل سرخ در ۳۰ کیلومتری شهر پانجین چین قرار دارد. این ساحل نام خود را از ظاهر قرمز رنگ خود گرفته است.

ساحلی خونین در پنجین چین

ساحلی خونین در پنجین چین

آنچه باعث ایجاد این رنگ قرمز می‌شود نوعی گیاه قرمز رنگ است که در خاک شور می‌روید. این گیاهان در طول تابستان سبز هستند، ولی با رسیدن پاییز و ماه آوریل کم‌کم قرمز رنگ می‌شوند و منظره‌ای شبیه به یک فرش قرمز رنگ به وجود می‌آورند. این ساحل از نوعی جلبک دریایی قرمز بانام «سیاه شور»(suaeda salsa) پوشیده شده است.

گیاه سیاه شور(suaeda salsa) از دسته گیاهان گلدار و راسته میخک‌سانان است، نام علمی این گیاه «سوئدا»(suaeda) است. سیاه شور در فصل‌های بهار و پاییز سبزرنگ است ولی در تابستان رنگ آن‌ به سمت قرمز روشن می‌رود، به همین دلیل است که این ساحل، ساحل قرمز نام‌گذاری شده است.

ساحلی خونین در پنجین چین

ساحل سرخ در شرایطی به جاذبه‌های جدید گردشگری چین تبدیل‌شده که این کشور در سال ۲۰۱۳ نزدیک به ۴۴۰ میلیارد دلار از محل صنعت گردشگری درآمد داشت. سازمان جهانی جهانگردی اعلام کرده است، چین با بیش‌ترین میزان رشد در کسب درآمد از محل صنعت گردشگری، در صدر فهرست کشورهای آسیایی میزبان گردشگران قرار دارد.

یکی دیگر از جاذبه‌های ساحل قرمز پنجین گونه‌های متنوع پرندگانی است که در حوالی این ساحل پرواز می‌کنند. ساحل قرمز ۲۶۰ نژاد پرنده را در خود جای‌داده است که ازجمله آن‌ها می‌توانیم به ماهی‌خوار کاکل قرمز اشاره‌کنیم. اگر در فصل مهاجرت پرندگان به ساحل قرمز سفر کنید، «کاکایی ساندرز» (black-headed Saunder) را هم خواهید دید.

ویدئویی از ساحلی خونین در پنجین چین: