بدروم، بهترین شهر دیدنی ترکیه

بدروم، بهترین شهر دیدنی ترکیه محسوب می شود. وقتی در تور ترکیه به شهر زیبای بدروم سفر می کنید، این شهر خیلی برایتان جذاب خواهد بود. شهری که شبهایش غرق نور است و برنامه های شبانه و شب زنده داری هایش در سراسر ترکیه معروف است. این شهر بر روی یک شبه جزیره به وجود آمده است. این شهر از ادغام بنا در شرق و غرب با قلعه بلند، خانه های سفید رنگ ردیف شده در کناره های دو بندر، گنبدها و کوچه های تنگ منتهی به دریا با کشتی های تفریحی که شهرت جهانی یافته اند و نیز با کارخانه های کشتی سازی خود یک سرزمین مشهور شده است.

ویژگی های مشترک معماری سنتی بدروم، طبقات ورودی بدون پنجره، درب های طبقه دوم و پلکان های داخلی می باشد. این خانه ها که بر اساس قانون تحت حفاظت قرار گرفته اند در مرکز، در اورتاکنت، گوموشلوک در روستای کوجا کایا به وفور دیده میشوند. شخصیت های هنری و ادبی که در این مکان سکونت می نمایند، این خانه ها را بازسازی کرده و جذابیت خاصی به بدروم می بخشند.

بدروم، بهترین شهر دیدنی ترکیه

بدروم، بهترین شهر دیدنی ترکیه

شما می توانید در بدروم با هزینه های مناسب از جاهای مختلفش دیدن کنید. بدروم یکی از مهمترین شهرهای تفریحی سواحل دریای اژه می باشد. از اماکن دیدنی بدروم می توان موزه باستان شناسی زیر زمینی، موزه رو باز بدروم، تئاتر باستانی بدروم، گور سنگ ها، درب میندوس، قلعه چیفیت، قلعه بدروم، مسجد مصطفی پاشا، مسجد تپه جیک، ویرانه های استراتونیکیا بدروم و مسجد عدلیه بدروم را نام برد.

هزینه مکان های دیدنی بدروم برای اماکن دیدنی داخل شهر مثل موزه ها بسیار مناسب است.

تفریحات در بدروم با توجه به اینکه این شهر، یک شهر ساحلی است، بیشتر شامل ورزش های آبی می شود. از جمله جاذبه های گردشگری بدروم می توان به تور کشتی بدروم، غواصی در بدروم، تور کواد سافاری بدروم، تور جیب سافاری بدروم، تور روستای بدروم، ساحل لاکپشت بدروم و پلاژهای بدروم اشاره کرد.

بدروم، بهترین شهر دیدنی ترکیه

بدروم، بهترین شهر دیدنی ترکیه

اکثر تورهای تفریحی بدروم از ۹ صبح تا ۵ عصر ( تقریبا ۷ ساعت ) می باشند. تورها لیدر دارند و هزینه ناهار و نوشیدنی نیز همراه هزینه تور دریافت می شود. هتل های بدروم برای میهمانان خود برنامه این تورها را دارند، اما شما می توانید از هر جایی تور مورد علاقه خود را رزرو کنید. در زیر هزینه بعضی تورها را آورده ایم که در برنامه ریزی خود برای سفر ترکیه می توانید از بین آنها برای تفریح خود انتخاب کنید. البته هرکدام از جاهای تفریحی بدروم به طور مجزا شرح داده شده اند:

  • تور کشتی بدروم   : ۱۲ یورو

  • تور روستای بدروم  : ۱۲ یورو

  • تور کواد سافاری بدروم : ۳۵  یورو

  • تور جیپ سافاری بدروم : ۲۶ یورو

  • تور غواصی بدروم : ۳۰ یورو

شهر بدروم مکانی مناسب برای طرفداران موج سواری و قایقرانی نیز می باشد. بدروم دارای زمستان هایی معتدل و بارانی و تابستان های گرم و خشک است. اما نسیم بعد از ظهری در تابستان ها، کمی از شدت گرما می کاهد.

بدروم، بهترین شهر دیدنی ترکیه

بدروم، بهترین شهر دیدنی ترکیه

همچنین نزدیکترین فرودگاه مسافری به بدروم فرودگاه دالامان است.

معروف ترین کشتی تفریحی بدروم “کاتاماران” و Blue Voyage نام دارند. با این کشتی می توانید سفر به یاد ماندنی در دریای مدیترانه داشته باشید. این کشتی در ساحل های مختلف می ایستد و شما می توانید در آن مناطق شنا کنید. بدوم دارای هتل هایی با سطح و کلاس بسیار بالاست.

نمایی سه بعدی یکی از هتل های لوکس بدروم: