همه چیز راجع به ویزای برزیل و نحوه دریافت ویزای توریستی برزیل

با وجود فعال بودن سفارتخانه برزیل در تهران، دریافت ویزای برزیل برای ایرانیان بسیار آسان می باشد. شما به راحتی می توانید ویزای توریستی برزیل را از طریق سفارت این کشور به صورت سه ماهه دریافت نمایید.

جهت دریافت مشاوره و اخذ ویزای برزیل با ما تماس بگیرید : ۸۸۵۴۲۰۹۴-۰۲۱

جهت تقاضای ویزای برزیل حضور متقاضی الزامی نیست و مصاحبه انجام نمی گیرد. بنابراین نماینده یا وکیل متقاضی می تواند نسبت به تحویل مدارک و اخذ ویزا اقدام نماید.

ویزای توریستی برزیل برای کسانی صادر می‌شود که به قصد گردشگری وارد برزیل می‌شوند. این نوع ویزا به مسافر اجازه‌ی کار یا اقامت بیشتر از زمان اعتبار ویزا را نمی دهد. (امکان تمدید آن در کشور برزیل وجود ندارد)

ویزای برزیل

ویزای برزیل

اقدامات لازم جهت دریافت ویزای توریستی برزیل

اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزا است. این فرم باید در دو نسخه و برای هر کدام از همراهان به صورت جداگانه تکمیل شده و عکس متقاضی نیز به آن الصاق شود.

در نظر داشته باشید به دلیل تعداد زیاد متقاضیان در ماه‌های تابستان و قبل از تعطیلات نوروز، ممکن است بررسی مدارک و صدور ویزا زمان بیشتری بگیرد. برای قطعی‌کردن تاریخ سفر، به این زمان‌ها توجه داشته باشید.

مدارکی که می بایست همراه داشته باشید :

۱- فرم تکمیل شده (فرمی که در بالا به آن اشاره شد)

۲- شناسنامه ایرانی (به همراه ترجمه رسمی از کلیه صفحات شناسنامه)

۳- گذرنامه (اعتبار گذرنامه می بایست حداقل شش ماه بیشتر از پایان مدت زمان ویزای درخواستی باشد. کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده است، تهیه نمایید)

۴- عکس رنگی (دو قطعه عکس رنگی در ابعاد ۴*۶ با زمینه روشن که شبیه به چهره‌ی فعلی متقاضی باشد. در صورتی که اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی ویزا ذکر شده باشد، برای هر کدام از همراهان باید دو قطعه عکس رنگی در مدارک موجود باشد)

۵- آدرس و مشخصات (آدرس محل سکونت، شغل و محل کار متقاضی به صورت کامل و دقیق)

۶- گواهی اشتغال به کار (در صورت اشتغال به کار، مدارکی که نشانگر شغل و اعتبار شغلی متقاضی باشد (مانند کپی روزنامه رسمی، پروانه کسب، گواهی اشتغال به کار به نام مسافر، میزان حقوق دریافتی، تاریخ مرخصی مطابق با تاریخ رفت و برگشت) و در صورت بازنشستگی از کار، گواهی بازنشستگی ارائه شود)

۷- مدارک تحصیلی برای دانشجویان ( در صورت اشتغال به تحصیل در هر مقطعی، مدارکی که نشان دهد مشغول تحصیل در ایران هستید؛ مانند کارت دانشجویی معتبر و گواهی اشتغال به تحصیل.)

۸- گواهی استطاعت مالی (پرینت سه ماهه گردش حساب بانکی با حداقل موجودی ۲۰ میلیون تومان)

۹- بلیط هواپیما (اصل و کپی بلیط رفت و برگشت هواپیما به مقصد برزیل)

۱۰- واچر هتل/دعوتنامه (اصل و کپی واچر هتل برای کل مدت اقامت در برزیل)

در هنگام تکمیل مدارک به این دو نکته توجه نمایید :

۱- از همه‌ی مدارک باید یک سری کپی موقع تحویل پرونده موجود باشد. اصل مدارک بعد از مطابقت به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی شما در سفارت برزیل خواهد ماند.

۲- کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده و به تائید وزارت امور خارجه رسیده باشد.

زمان اعلام نتیجه ویزای توریستی برزیل

بررسی مدارک به منظور صدور ویزا از ۷ تا ۱۰ روز طول می‌کشد. گاهی ممکن است این زمان طولانی‌تر نیز باشد، ولی تا دو هفته بعد از تحویل مدارک معمولاً مشخص می شود که شما واجد دریافت ویزای توریستی برزیل هستید یا خیر.

جهت دریافت مشاوره و اخذ ویزای برزیل با همکاران ما تماس حاصل نمایید!

(مشاوران آدراپانا از ابتدا تا انتهای مسیر در کنار شما خواهند بود)

۰۲۱-۸۸۵۴۲۰۹۴