راسا پرواز آدراپاناراسا پرواز آدراپانا
فراموشی رمز عبور ؟

تور بلغارستان

تور بلغارستان

تور بلغارستان

تور بلغارستان برای گردشگرانی که به یک سفر عجیب و فوق العاده به یادماندنی علاقه دارند یکی از بهترین گزینه های خواهد بود.

بلغارستان کشوری مرموز با جاذبه هایی شگفت انگیز و سواحلی فوق العاده است. جایی در میان چشم انداز کوه های پیرین و پلودیو، بلغارستان تخیلی هر فردی را به سوی خود می کشاند. آنچه که افراد را در بند نگاه می دارد ترکیبی از فرهنگ باستانی و مدرن است. چه چیزی می تواند جذاب تر از حضور در جشنواره های مدرن در استادیوم متعلق به روم باستان، رقص نور بر روی قلعه ی قرون وسطی، یا بناهای قدیمی که با مبدل شدن به رستوران دوباره متولد شده اند، باشد.

پکیج های مربوط به تور بلغارستان را می توانید در این قسمت مشاهده نمایید :

کشور بلغارستان دارای ۴ فصل آب و هوایی است. بهترین تاریخ تور بلغارستان ماه ژوئن است، محصولات کشاورزی رسیده و مغازه ها پر از محصولات و سبزیجات تازه هستند، اگر هم به پاییز و رنگ های پاییزی علاقه دارید، سپتامبر به بلغارستان سفر کنید.

وارنا، سومین شهر بزرگ بلغارستان و یکی از مهم‌ترین مقصدهای گردشگری این کشور است. فصل گردشگری وارنا ماه‌های جولای و آگوست است. از ماه مه تا اکتبر هم می‌توانید برای سفر به این شهر برنامه‌ریزی کنید چون هوا هنوز ملایم است و دمای هوا بین ۲۵ تا ۲۸ درجه است. بهتر است که در ماه‌های ژوئن، اکتبر و دسامبر به وارنا سفر نکنید چون این ماه‌ها، ماه‌های مرطوب سال هستند.

دین و مذهب در بلغارستان:

دین و مذهب بلغارستان حدود ۱۰ درصد مسلمان و بیشتر آنها مسحیت می باشد، هر چند که بلغارستان رسماً کشوری سکولار می باشد اما در قانون اساسی این کشور دین سنتی مسیحیت ارتدوکس بیان شده است.

همچنین قوانین محلی را رعایت کنید تا سفر شما بدون دردسر باشد. اگر در سفرتان با تور بلغارستان فقط برای سر زدن به یک شهر ساحلی فرصت دارید، حتما وارنا را انتخاب کنید و مطمئن باشید که این شهر ارزش سفر کردن دارد. سعی کنید در سفرتان، هتلی را انتخاب کنید که به ساحل نزدیک باشد تا سفر خوبی داشته باشید.

مهمترین صادرات بلغارستان اسانس گل رز است، همچنین شراب نیز از دیگر اقلام مهم صادراتی بلغارستان است، بلغارستان چهارمین صادرکننده شراب در جهان است، پوشاک، کفش، آهن و فولاد، ماشین آلات و تجهیزات و سوخت نیز از دیگر صادرات بلغارستان می‌باشد.

٪۸۳/۹ جمعیت بلغارستان را بلغارها و ۱۰٪ را ترک‌ها و کولی‌ها تشکیل می‌دهند. بسیاری از دانشمندان ریشه بلغارها را از قبایل ترک زبان آسیای میانه می‌دانند.همچنین گروه‌هایی از روس‌ها، رومانی‌ها، ارمنی‌ها، یونانی‌ها و سایر اقلیت‌های کوچک نیز در این کشور به سر می‌برند. کمتر از ۰/۱٪ درصد از مردم این کشور به ایدز مبتلا هستند. زبان رسمی کشور، بلغاری است اگرچه جوانان بلغاری امروزه تکلم به انگلیسی را ترجیح می‌دهند.
۷۶٪ جمعیت پیرو آیین مسیحیت نوع ارتدوکس هستند و ۱۰٪ جمعیت را مسلمانان تشکیل می‌دهند و ۱۱٫۸ درصد بی‌دین هستند. در بلغارستان هشتاد هزار مسلمان علوی وجود دارد. گسترش اسلام در بلغارستان را می‌توان در تصرف این کشور توسط امپراتوری عثمانی ریشه‌یابی کرد.