برج کانتون در گرجستان(Canton Tower)

برج کانتون (Canton Tower) که به نام برج تلویزیونی یا برج دیدبانی گوانگجو نیز شهرت دارد، در تقاطع میان محور مرکزی شهر جدید و رودخانه مروارید قرار گرفته و نماد شهر گوانگژو محسوب می‌شود. این برج با ارتفاع ۶۰۰ متر که شامل ۴۵۰ متر بدنه و ۱۵۰ متر دکل هوایی است، یکی از بلندترین برج های جهان به شمار می‌رود.

از آنجا که اکثر برج‌ها و آسمان خراش‌های جهان ساختاری مردانه دارند، طراح های برج کانتون تلاش کردند تا این برج را با ویژگی‌هایی زنانه از جمله ظرافت، پیچیدگی، انحنا و شفافیت طراحی نمایند. هدف این طراحان این بود که برجی خاص با تلفیقی از هویت انسانی طراحی کنند تا به نوعی بیان‌گر پویایی و مهیج بودن شهر گوانگجو نیز باشد. به همین دلیل به این برج لقب “برج کمر باریک” نیز داده شده است. ساخت این برج در سپتامبر سال ۲۰۰۹ به پایان رسید و در سپتامبر سال ۲۰۱۰ به روی عموم باز شد.

برج کانتون در گرجستان

برج کانتون در گرجستان

لامپ‌های لیزری، برجسه‌ترین ویژگی برج کانتون هستند. این لامپ‌های رنگارنگ برج کانتون را هر شب از یک نواختی در آورده و آن را به زیبایی هرچه تمام‌ نمایش می‌دهند. چراغ‌های رنگارنگ این برج، در فصل تابستان از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۱ شب و در زمستان از ساعت ۶ تا ۱۱ شب روشن می‌شوند که البته این برنامه ممکن است در روزهای ابری و بارانی کمی تغییر کند.

برج کانتون در گرجستان

برج کانتون در گرجستان

از دیگر نکات جالب توجه این برج امکان راه رفتن روی بدنه برج (emit) در طبقات ۳۳ تا ۶۶ است. همچنین عرشه دیدبانی روی برج امکان تماشای مناظری زیبا از ارتفاع ۴۸۸ متری زمین را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌نماید. برج کانتون همچنین دارای بلندترین چرخ و فلک جهان است.

برج کانتون در گرجستان

برج کانتون در گرجستان

بازی مهیج پرتاب و سقوط یکی دیگر از جاذبه های بالای برج کانتون است. در تمام برج در فواصل و مناسبت های مختلف برنامه های زنده متنوعی برگزار می شود که در اطلاعات درب ورودی به اطلاع میهمانان هر روز می رسد. در بخش های مختلفی از برج امکانات دیگری اعم از فروشگاه های محصولات غذایی، سوغات و هدایا، رستوران، فست فود، کافی شاپ و محل های استراحت وجود دارد. سالن های کنفرانس و اتاق ها و سالن های چند منظوره و متنوع، دیگر امکانات برج کانتون است. برنامه ها و نشست های مهم و مختلفی در مجموعه های VIP برج برگزار می شود.

برج کانتون در گرجستان

برج کانتون در گرجستان

در حال حاضر برج کانتون یکی از بهترین جاذبه های گردشگری شهر گوانگجو است که بازدید از آن در تور گرجستان، یک تجربه تازه و متفاوت را به شما منتقل می کند. مطمئن باشید بازدید از این برج و به ویژه امکانات جانبی آن که یکی از سازه های تراز اول جهان است و بر ایده ها، خلاقیت ها و دید هر بازدید کننده تاثیرگذار خواهد بود.

نقشه ی دسترسی به برج کانتون: