کاهش سرویس دهی مترو در مسیر فرودگاه امام

زمان سرویس‌دهی خط ۸ مترو تهران در مسیر فرودگاه امام، از فردا کاهش می‌یابد.

«علی عبدالله‌پور» قائم مقام مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه گفت:

از روز یکشنبه ۱۲ شهریور سرویس‌دهی در مسیر فرودگاه امام خمینی (ره) به منظور سرعت بخشیدن به انجام عملیات‌های عمرانی و آمادگی بیشتر برای سرویس‌دهی در زمان کمتر، از ساعت ۶:۴۵ تا ساعت ۱۴:۰۰ صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد که ارتقای سرعت حرکت قطارها، کم کردن فاصله گذر و برطرف کردن مشکلات ریل سوم و برق در این خط از جمله دلایل کاهش ساعت سرویس‌دهی است.

قائم مقام مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه افزود:

به محض انجام تعمیر و بهسازی خط، سرویس‌دهی شبانه این مسیر از سرگرفته می‌شود و این مورد به اطلاع مسافران خواهد رسید.

کاهش سرویس دهی مترو در مسیر فرودگاه امام

ایستگاه متروی فرودگاه امام خمینی(ره)، یکی از ایستگاه‌ های خط ۸ متروی تهران است که در مجاورت فرودگاه بین‌المللی امام خمینی واقع شده است. این ایستگاه بین ایستگاه شهر آفتاب و پرند واقع شده است و سومین ایستگاه فعال از ۵ ایستگاه این خط است. این ایستگاه در ۱۳۹۶/۰۵/۱۶ با حضور محمد باقر قالیباف شهردار تهران و علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسئولان به بهره برداری رسید.

معاون شهردار تهران خبر داد تا پایان سال ۱۳۹۶ از قطارهای تندرو با سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت در این خط استفاده خواهد شد که فاصله تهران تا پرند را در ۳۴ دقیقه طی می کند و هم چنین خبر از شبانه روزی شدن تعدادی از ایستگاه های خط ۱ و خط ۴ متروی تهران داد که به گفته وی با این اقدام فرودگاه امام خمینی و فرودگاه مهرآباد از طریق مترو به یکدیگر متصل می شوند .

خدمات رسانی این مسیر در تاریخ ۱۸ مرداد ۹۶ شبانه روزی شد.

به گزارش خبرنگار آدراپانا، احمدی بافنده صبح روز ۱۸ مرداد در نشست خبری با بیان اینکه پس از افتتاح ایستگاه مترو فرودگاه امام خمینی (ره) باید مسیرهای دسترسی به این فرودگاه را از طریق شبکه حمل و نقل عمومی تسهیل می‌کردیم، گفت:

در حالت عادی قطارهای خط یک از ساعت ۵:۳۰ تا ۲۳:۳۰ فعال هستند ولی از امشب با ۲۴ ساعته شدن فعالیت ایستگاه دروازه دولت، مسافران می‌توانند از ایستگاه مترو دروازه دولت به ایستگاه شهر آفتاب منتقل شده و از آنجا نیز به فرودگاه امام خمینی (ره) بروند.

وی افزود:

زمان سفر از شهر آفتاب تا فرودگاه امام خمینی (ره) ۴۰ دقیقه است و مسافران فرودگاه می‌توانند با صرف ۴۰ دقیقه به فرودگاه برسند.