تاخیر پروازهای حج باید شفاف اعلام شود

رییس سازمان حج و زیارت درخواست کرد درباره‌ی وضعیت موجود در پروازهای حج و فرودگاه‌های عربستان، به زائران شفاف اطلاع‌رسانی شود.

حمید محمدی معتقد است، حج امسال به نسبت سال های گذشته به خاطر فضای مسمومی که در داخل کشور پیش از عزیمت زائران ایجاد شد، افزایش ۵۰۰ هزار زائر به جمعیت حجاج عربستان، محدودیت ناوگان هوایی و دمای بالای هوا در موسم اصلی حج، متفاوت است و ضرورت دارد مدیران کاروان ها وظیفه خود را بدرستی انجام دهند تا از بروز هرگونه مشکلی پیشگیری شود.

تاخیر پروازهای حج باید شفاف اعلام شود

تاخیر پروازهای حج باید شفاف اعلام شود

او همچنین به تاخیر پروازهای حج که تا کنون پیش آمده اشاره کرد و افزود:

هواپیمایی جمهوری اسلامی برای پُر کردن خلاء پروازها که قرار بود نیمی از آن را سعودی ها انجام دهند، تلاش می کند، اما با توجه به محدودیت های موجود و خرابی برخی هواپیماها، تاخیر در برخی پروازها اجتناب ناپذیر است، بنابراین که اگر به زائران در این باره شفاف و کامل اطلاع رسانی شود، قطعا شرایط موجود را به درستی درک می کنند. مسلما جبران کم شدن طول سفر در مدینه برای برخی از کاروان ها از سوی سازمان در دستور کار خواهد بود.

سازمان هواپیمایی نیز چند روز پیش اعلام کرد، از مجموع ۸۶ هزار زائر اعزامی ایران به عربستان قرار است، ۶۹ هزار نفر از طریق هواپیماهای ایران ایر جابه جا شوند که این رقم گویای سهم بالای ۷۰ درصدی این هواپیمایی در کل عملیات حج تمتع امسال است.

سازمان حج و زیارت اعلام کرده ۹۹ درصد زائران امسال، حج اولی هستند.