دیزنی لند | DisneyLand | پاریس

DisneyLand

دیزنی لند پاریس مرکز تفریحی و رفاهی واقع در شهر جدید مارن لاواله در حومه شرقی شهر پاریس است. این مجموعه که در کنار دیزنی لند توکیو دومین دیزنیلند خارج از آمریکا ست در سال ۱۹۹۲ افتتاح شد. این پارک از جمله پارکهای موضوعی به شمار میرود و دردو قسمت دیزنی لند و استودیوی دیزنی ساخته شده است در قسمت استودیودی دیزنی فیلمهای انیمیشن با استانداردهای کمپانی دیزنی تولید میشود و در قسمت دیزنی لند، دنیای بازی بچه ها، مجموعهای از فعالیتهای مختلف، بازی، سرگرمی، فروشگاههای متعدد برای فروش اجناس با مارک و اشکال شخصیتهای دیزنی وجود دارد. بازیها همه نشأت گرفته از فضاهای خیالی و کارتونی هستند که به شدت کودک را تحت تاثیر خود قرار می دهند.

از نظر نوع قرارگیری فضاهای مختلف نسبت به هم، پارک در واقع مجموعهای از دنیاهای بازی متفاوت است که هر کدام به گونهای جزیرهای را در کل مجموعه ایجاد میکند. هر قسمت مستقل بازی کاراکتر و ویژگی خود را دارد و در مجموع به دلیل به کاربردن اشکال و رنگهای فانتزی، مجموعه حالت یکپارچه به خود میگیرد. این محدودهها و بازیهای مختلف پارک همگی به ستون فقرات اصلی پارک متصل هستند که آن خیابان اصلی دیزنیلند است، در این خیابان در ساعاتی خاص، شخصیتهای کارتونهای دیزنی همراه با موسیقی رژه میروند. این خیابان شاهرگ اصلی پارک است و به صورتی نمادین خیابانهای نیویورک در دهه ۱۹۳۰ را به خاطر میآورد فرم بدنه خیابان، پیاده روها، نمای فروشگاهها و… از معاری آن دوران پیروی میکند. اکثر گردشگران تور اروپا که فرزندی اشته باشند هنگام سفر به پاریس حتما به این مرکز تفریحی سر می زنند.

DisneyLand

دیزنی لند

در پارک تفریحی دیزنی‌لند بازیگرانی واقعی نقش شخصیت‌های انیمیشنی فیلم‌ها را از جمله سفید برفی، آلیس در سرزمین عجایب و تینکربل برعهده‌دارند. برای بازی در نقش شخصیت‌های پرنسس دیزنی در پارک تفریحی دیزنی‌لند فرد بازیگر باید از هیکل بدنی مناسب، سن مشخص و خلق خوی خوب برخوردار باشد. این پرنسس‌های دیزنی باید فرایند شنوایی بسیار بلند و خاصی را پشت سر بگذارد. ابتدا دختران را مورد آزمایش قرار می‌دهند تا ببینند به صورت بالقوه می‌تواند شبیه شخصیت باشد و بعد آزمون‌های خاصی از قبیل بازیگری و مصاحبه را انجام می‌دهند. محدودیت‌های قدی خاصی نیز برای پرنسس‌های دیزنی وجود دارد آنها باید عموماً قدی بین ۵ فوت و ۴ اینچ و ۵ فوت و ۷ اینچ داشته باشند، برای پری‌هایی نظیر تینکربل و آلیس و وندی باید قد آنها بین ۴ فوت و ۱۱ اینچ و ۵ فوت و ۲ اینچ باشد.یکی فاکتورهای مهم در این شغل، سن دختران است. دختران باید در سنین ۱۸ تا ۲۳ ساله باشند، اگرچه تاکنون پیش آمده است که کسی تا سن ۲۷ سال نیز در آنجا باشد ولی تاکنون کسی بالای ۲۷ سال نتوانسته است شغل بازی در نقش شخصیت پرنسس‌های دیزنی را کسب کند. این بازیگران در طول کار هرگز اجازه نشستن نداشته وباید همیشه لبخند بر لب و با صدای شخصیت خود حرف بزنند. این پرنسس‌ها که تحت عنوان «شخصیت‌های صورت» نامیده می‌شوند باید تمام نقل قول‌های فیلم هایشان را از حفظ باشند و همیشه در تمام مدت در همان نقش باقی بمانند و حتماً آموزش رقص و آواز دیده باشند.