۵ مکان دیدنی ارمنستان که نباید از دست دهید

آیا مکان های دیدنی ارمنستان را می شناسید؟ در این مطلب می خواهیم ۵ مکان دیدنی ارمنستان را معرفی کنیم. ابتدا به توضیح کلی راجع به ارمنستان می پردازیم.

ارمنستان یک کشور باستانی واقع در تقاطع اروپا و آسیا است. این کشور کوچک با تاریخ ۳۵۰۰ ساله آن و فرهنگ غنی و مناظر کوهستانی شگفت انگیز شناخته شده است. هر سال تعداد زیادی از بازدید کنندگان برای کشف این سرزمین جالب، با آداب و رسوم صد ساله و تحسین مناظر دیدنی و جذاب، به این کشور سفر می کنند. مردم محلی گرم و مهمان نواز هستند و به بهترین نحو به بازدید کننده ها خوش آمدگویی می کنند. اگر شما در حال برنامه ریزی یک سفر هستید، در اینجا ۵ مکان دیدنی ارمنستان که نباید از دست دهید را معرفی می کنیم:

۱.مرکز ارمنستان، ایروان باستانی

یکی از این ۵ مکان دیدنی ارمنستان ،پایتخت ارمنستان، ایروان، یک منطقه معروف با معماری زیباست. این شهر دارای سابقه چند صد ساله و کتیبه هایی به خط میخی ، در ۷۸۲ سال قبل از میلاد، که نشان دهنده ی این است که ایروان کهن تر از رم ساخته شده است! برای کسانی که به ایروان برای اولین بار سفر می کنند، توصیه می کنیم از مرکز آن با شاهکار های منحصر به فرد معماری، کافه دنج، رستوران ها، و پارک های زیبا دیدن کنند.هم چنین می توانید بهترین اقامت در هتل های ارمنستان را داشته باشید.

yerevan-respublic-square

اگر شما از جاده مربعی عبور کنید , می توانید به خیابان شمالی را ببینید. این خیابان جز مدرن ترین و گران قیمت ترین بخش است که دارای بوتیک های شیک و مغازه ها، ساختمان های اداری و هتل های لوکس است. این خیابان شما را به یکی دیگر ازجذابیت های ایروان به نام تئاتر اپرا و باله راهنمایی می کند. این مکان جز سرگرمی های مهم در زندگی فرهنگی ارامنه را تشکیل می دهد. یک مجموعه گسترده با اپرا ملی ، باله و موسیقی سمفونیک محلی بسیار عالی را برای سرگرمی ایجاد کرده است.

۲. اچمیادزین

این شهر حدود ۲۰ کیلومتر از ایروان(۳۰ دقیقه با ماشین) واقع شده است. تور ارمنستان بدون مراجعه به اچمیادزین کامل نخواهد شد. ارمنستان اولین کشور در جهان است که مسیحیت را به عنوان دین رسمی کشور به تصویب رسیدانده است (در ۳۰۱ بعد از میلاد مسیح) و کلیسای جامع اچمیادزین را به بزرگداشت این اتفاق ساخته شده است. اچمیادزین مرکز مذهبی تمامی ارامنه است.

tatev-monastery

۳. صومعه تاتو (Tatev)

برای رسیدن به صومعه تاتو از ایروان با ماشین حدود چهار ساعت (۲۵۳ کیلومتر) طول می کشد اما واقعا ارزشش را دارد! سفر به تاتو به سادگی فراموش شدنی نیست! این صومعه ,مربوط به قرون وسطی(قرن ۹ میلادی)دارای ساختار با شکوه واقع در لبه یک تنگه عمیق و احاطه شده توسط مناظر کوهستانی شگفت انگیز است. به منظور رسیدن به صومعه، شما می توانید تراموای برقی (در کتاب رکوردهای ذکر شده به عنوان طولانی ترین در جهان) استفاده کنید که حدودا ۲۰ دقیقه بر روی تنگه عمیق پرواز خواهید کرد و از مناظر فوق العاده لذت خواهید برد.

echmiadzin-cathedral۴. دریاچه سوان

سوان(در ۶۶ کیلومتری شمال شرق ایروان) یکی از محبوب ترین شهرها در ارمنستان است که به دلیل وجود دریاچه سوان بسیار خیره کننده است. این دریاچه به خصوص در تابستان در میان مردم محلی و گردشگران بسیار محبوب است. در ارتفاع ۱۹۰۰ متری، دریاچه سوان به عنوان یکی از مرتفع ترین دریاچه های در جهان در نظر گرفته می شود و گاهی اوقات آن دریاچه به صورت لمس آب های نیلگون توسط آسمان به نظر می رسد. به دلیل زیبایی دریاچه با نام مستعار “مروارید از طبیعت ارمنستان” نیز نامیده می شود. در این دریاچه، شما می توانید ، یک قایق بادبانی و یا نوعی کلک روی آب بگیرید که بسیار ماجراجویانه همراه با آسودگی خاطر و آرامش در مناظر شگفت انگیز این منطقه است. سوان نیز برای ماهی های آن “ishxan” (قزل آلا ارمنستان) بسیار معروف شده است، حتی یک بار در سوان فرصت سفارش غذاهای این ماهی خوشمزه در یکی از کافه های محلی و یا رستوران ها را از دست ندهید.

lake-sevan

۵. جاده ی سلیم

در مسیر عبور از سوان به ایروان، شما می توانید توقف کنید و از دیدن یکی از زیباترین مناظر طبیعی ارمنستان لذت ببرید ،که این مکان جاده ی سلیم نام دارد. این جاده در گذشته بخشی از جاده معروف ابریشم بود که اروپا را به شرق دور متصل می کرد. کاروانسرای باستان (یک محل استراحت برای تجار در جاده ابریشم) هنوز پا بر جاست و  نمایی از دره سرسبز پایین آن به سادگی نفس گیر است.

selim-pass

با توجه به این مکان های دیدنی نام برده شده از ارمنستان ، نباید بازدید این کشور را در تور نوروزی از دست داد.

برای مشاهده ی دیگر مکان های دیدنی ارمنستان ، به مطلب بعدی مراجعه کنید.