فرهنگ غذا و آشپزی در چین

یکی از بزرگترین لذت های دنیا غذا خوردن است. خوردن غذاهای ملیت های مختلف در کشورهایی با فرهنگ های متفاوت، این لذت را دوچندان می نماید. در ادامه ی این مطلب به معرفی فرهنگ غذا و آشپزی در چین می پردازیم تا در طول استفاده از تور چین، از غذاهای چینی شکه نشوید.

تنوع غذایی در چین، شهر به شهر و منطقه به منطقه، قابل مشاهده است. وقتی در چین غذا می خورید باید خودداری را کنار گذاشته، و از هر چیزی کمی امتحان کنید. همیشه به خاطر داشته باشید، غذایی که از نظر بهداشتی امکان فاسد شدنش می رود و حتی غذای پخته شده، امکان دارد آلوده به انگل و با کتری باشند. خصوصاً این احتمال در طول فصل گرم به شدت بالاست. حتی توصیه می کنیم که از خوردن غذای دریایی و گوشت در خیابان و در طول تابستان خودداری کنید. به علاوه در پکن، شانگهای و شهرهای بزرگ دیگر، از خوردن گوشت خام –بله، خام- پرهیز کنید. رضایت مندی از شرایط بهداشت عمومی رستوران ها در چین به گونه ای است که خیلی از بیماری های مزاجی عادی تلقی می شوند!

فرهنگ غذا و آشپزی در چین

متخصصین تغذیه ی چینی بر روی تازگی غذا تاکید می کنند پس حواستان باشد که غذایتان را به محض سفارش دادن بپزند و یک غذای از قبل پخته شده را جلوی رویتان نگذارند. خیلی از جهانگردان وقتی از دیگر کشورها می گویند، به بخش غذا خوردن که می رسند تاکید می کنند که مطمئن ترین جا برای خوردن غذا، هتل های ۵ ستاره هستند، اما باید گفت که چین از این قاعده مستثنی است.

فرهنگ غذا و آشپزی در چین

فرهنگ غذا و آشپزی در چین

عموماً در همه جای دنیا در منو، به زبانی دیگر برای مهمانان خارجی اسم غذاها را لیست می کنند، اما چین در این قسمت نیز از قاعده مستثنی است. در چین لیست غذا به زبان شیرین چینی نوشته شده و کسی هم به این که شما نمی توانید غذا سفارش دهید کوچک ترین اهمیتی نمی دهد. برای پرهیز از این که با انگشت چیزی را که نمی دانید سفارش دهید و جلویتان به عنوان غذا سر مار یا دم عقرب بگذارند، حتما قبل از رفتن به رستوران ها تحقیق کنید.

فرهنگ غذا و آشپزی در چین

باید بدانید که عمده ی مصرف گوشت قرمز در چین از گوشت خوک است برای همین موقع سفارش غذا دادن باید خیلی دقت کنید. هرجا به تنهایی کلمه ی گوشت دیدید، منظور گوشت خوک است.

فرهنگ غذا و آشپزی در چین

می دانید اولین سگ در دنیا در کجای جهان اهلی شد؟ بله درست است، چین. می دانید به چه دلیل سگ را اهلی کردند؟ نگهبانی از منازل و مزارع و چوپانی؟ خیر، درست نیست. چون سگ دوست خوب انسان است؟ خیر، درست نیست. چون سگ را حیوان مقدسی به حساب می آوردند؟ خیر، درست نیست. لطفاً شوکه نشوید، جواب این است که سگ را اهلی کردند تا گوشتش را مصرف کنند. بله. در حال حاضر نیز سگ، در چین یک غذای پرطرفدار به حساب می آید. البته نه تنها سگ، که مار، بندپایان، میمون و جانوران دیگر نیز در چین خورده می شوند. اما نگران نباشید امکان این که شما یکی از این غذاها را سفارش بدهید خیلی پایین است، این ها حتی در چین هم غذاهای خاصی بوده و در رستوران های خاصی سرو می شوند و قیمت های نجومی هم دارند و در منوی خاصی هم ارائه می شوند. به علاوه همیشه برنج، سبزیجات و نودل یا رشته ی چینی پیدا خواهید کرد.

تفت دادن آشنا ترین روش پخت و پز چینی است. در این روش محتوایات غذا رابرای مدتی کوتاه در روغن داغ چرخ می دهند. هنگام تفت دادن معمولا تره بار آبدار و گوشت را جدا از سایر مواد تفت می دهند. گوشت، مرغ، ماهی و انواع تره بار مانند سیر، پیاز، کرفس، فلفل سبز، جوانه ی ماش و کدو از جمله موادی است که با این روش پخته می شوند.

بخار پز کردن یکی دیگر از روش های متداول در آشپزخانه های چینی است. برای بخارپز کردن معمولا از ظرف های چوبی استفاده می شود. غذاهای بخارپز شده با انواع و اقسام سس سرو می شود.

فرهنگ غذا و آشپزی در چین

فرهنگ غذا و آشپزی در چین

مرغ، گوشت یا ماهی با روش خاص دیگری در آشپزی چینی پخته می شوند. در این روش ماده ی مورد طبخ را در دیگ آب جوش می اندازند و پس از یک یا دو دقیقه جوش زدن، زیر دیگ را خاموش می کنند و ماده ی مورد طبخ را پس از سرد شدن تکه تکه کرده، در ظرف می کشند.

کاری چینی یا خورش چینی به غذایی گفته می شود که در سس پخته می شود. ادویه ی آن معمولا زنجبیل تازه و دارچین بوده و سس سویا دارد. خورش چینی شباهت هایی به خورش ایرانی دارد و با نان یا برنج خورده می شود.

فرهنگ غذا و آشپزی در چین