سؤال های متداول راجع به سفرهای خارجی

سؤال های متداول راجع به سفرهای خارجی وجود دارند که برای هر کسی قبل از سفر پیش می آید، که در این مطلب به بررسی پاسخ این پرسش ها می پردازیم.

سؤال های متداول راجع به سفرهای خارجیبلیط سیتمی و بلیط چارتر چیست؟

بلیط سیستمی: هنگام خرید بلیط هواپیما قیمت این بلیط ‌ها در تمام آژانس‌ها و ایرلاین‌ها یکسان است. همچنین قیمت بلیط این پروازها برای رده‌های سنی مختلفِ بزرگسالان، کودکان و نوزادان متفاوت است. این بلیط‌ها قابلیت استرداد دارند. یعنی اگر بعد از خرید بلیط هواپیما پرواز لغو شود یا به هر دلیل دیگری می‌توانید بلیط را پس بدهید و پس از کسر مبلغ جریمه‌ی کنسلی، هزینه‌ای را که پرداخته‌اید پس بگیرید.
بلیط چارتر: ممکن است هنگام خرید بلیط هواپیما زیاد به این اصطلاح برخورده باشید. بلیط ‌های چارتر مربوط به پروازهایی‌اند که آژانس‌های چارترکننده تعداد صندلی درخواستی‌شان را از شرکت‌های هواپیمایی پیش‌خرید کرده‌اند و مسئول قیمت‌گذاری و فروش این بلیط‌ها شده‌اند. هنگام خرید بلیط هواپیما توجه کنید که نرخ پروازهای چارتر برخلاف بلیط سیستمی متغیر است و متناسب با زمان سفر و میزان تقاضای مسافر افزایش یا کاهش می‌یابد و امکان استرداد هم ندارند. همچنین نرخ بلیط پرواز چارتر برای همه‌ی رده‌های سنیِ دوسال به بالا یکسان است.

سؤال های متداول راجع به سفرهای خارجیتفاوت پروازهای چارتر با پروازهای سیستمی چیست؟

پرواز چارتر به پرواز اجاره شده ای گفته می شود که شرکت اجاره کننده بلیط آن را به فروش می رساند. به هیچ عنوان امکان تغییر تاریخ پرواز وجود ندارد و  و بعضا غیرقابل استرداد می باشد و در ساعات نزدیک به پرواز بلیط آن ارزانتر از نرخ مصوب به فروش می رسد.

سؤال های متداول راجع به سفرهای خارجیپروازهای داخلی تهران در کدام فرودگاه و در کدام ترمینال می باشد؟

پروازهای داخلی شرکت هواپیمایی ایران ایر، ایران ایر تور، آتا، قشم ایر، معراج، نفت از ترمینال ۲ فرودگاه مهرآباد و پروازهای داخلی شرکت هواپیمایی کیش‌ایر، زاگرس از ترمینال ۱ فرودگاه مهرآباد و پروازهای داخلی شرکت هواپیمایی ماهان، کاسپین، آسمان، اترک، تابان، سپاهان از ترمینال ۴ فرودگاه مهرآباد انجام می شود. حضور مسافرین ۱ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه الزامی است.

سؤال های متداول راجع به سفرهای خارجیاقلامی را که می توانید یا نمی توانید با خود به داخل هواپیما ببرید؟

قوانین مربوط به آنچه اشیا و چیزهایی را که می توان یا نمی توان با خود به داخل هواپیما برد توسط اداره امنیت حمل و نقل هوایی تعیین و تنظیم شده است. فهرستی از اقلام مجاز و غیر مجاز بدین شرح آمده است:

مسافران هوایی می توانند مقادیر کم مایعات، ژل و اسپری ها را در ساک دستی خود وقتی که از ایستگاه بازرسی امنیتی عبور می کنند، حمل نمایند (برای سفرهای کوتاه). اگر لازم است که مقادیر بیش از ۳ اونس مایعات، ژل ها، اسپری ها مانند خمیردندان یا شامپو را با خود حمل کنید لطفا آنها را در جامه دان خود قرار دهید و آنها را به شرکت هواپیمایی اطلاع دهید. مقادیر بیش از ۳ اونس مایعات، ژل ها، اسپری ها فقط از طریق ایستگاه بازرسی امنیتی در مقادیر معمول برای مدت سفرتان مجاز است. اقداماتی نیز برای ایجاد امنیت در محوطه سوار شدن به هواپیما پس از عبور از ایستگاه بازرسی امنیتی انجام گرفته است. بنابراین هر نوع مایع، ژل، اسپری اعم از قهوه یا سودا که در محدوده هایی پس از ایستگاه بازرسی امنیتی خریداری شده است می توان با خود به هواپیما برد. حمل لوازم آرایشی جامد و اقلام بهداشتی مشخصی مانند رژ لب به داخل هواپیما مجاز است.

سؤال های متداول راجع به سفرهای خارجیبلیط الکترونیک (E-Ticket) چیست؟

بلیط الکترونیک خدمت نوینی جهت آسایش و آرامش مسافرین است. تفاوت آن با بلیط های کاغذی در شیوه ی ارائه آن به  مسافرین است. در این روش لازم به صدور بلیط کاغذی نبوده و اطلاعات مسافر و اطلاعات پرواز وی به عنوان یک رکورد کامپیوتری در سیستم رزرواسیون شرکت خدمات مسافرتی و شرکت هواپیمایی ثبت می گردد.

باجه های پذیرش مسافر در تمام فرودگاه های ایران و جهان برای پذیرش دارندگان بلیط الکترونیک تجهیز شده و اپراتورهای مربوطه نیز آموزش های لازم را دیده اند. تنها کافیست مسافرین شماره مرجع پنج و یا شش کاراکتری (شامل اعداد و حروف انگلیسی) بلیط و مدرک شناسایی عکس دار معتبر را جهت سوار شدن به هواپیما، همراه خود داشته باشند. البته توصیه می گردد یک نسخه چاپ شده از بلیط الکترونیک را همراه داشته باشید.

جهت صدور اینگونه بلیط ها نیازی به مراجعه حضوری به شرکت خدمات مسافرتی نمی باشد. شما می توانید از طریق اتصال به اینترنت در هر کجا و تنها با چند کلیک ساده بلیط را خریداری کنید. پس از قطعی شدن خرید بلیط، یک پیام خودکار مبنی بر موفق بودن خرید بلیط الکترونیک از طریق وب سایت شرکت هواپیمایی به ایمیل شما ارسال خواهد شد که خود ضمانت خرید بلیط الکترونیک شما تلقی میگردد. این پیام شامل مشخصات شما، تاریخ و ساعت پرواز، مبدأ و مقصد و نیز قیمت بلیط می باشد.

سؤال های متداول راجع به سفرهای خارجیچه نوع هواپیمایی یا شرکت هواپیمایی را پیشنهاد می نمایید آیا هواپیماهای داخلی مطمئن هستند؟

هر هواپیما بر اساس گواهینامه های اخذ شده دارای ساعات پروازی به عنوان عمر آن هواپیما هست که با تعمیرات اساسی یا اورهال این ساعات افزایش می بابد. مطمئنا خلبان و سازمان هواپیمایی کشوری اجازه برخواستن به هواپیمایی که دارای نقص می باشد تا رفع نقص نخواهند داد.

پبشنهاد ما در ناوگانهای ایرانی به ترتیب اولویت هواپیماهای زیر است

Airbus 300-600

Airbus 300-B4

Airbus 300-B2

Airbus 310

Airbus 319-320-321

Boeing 747

FOKKER 100

MD-80-82-83

Boeing 727

سؤال های متداول راجع به سفرهای خارجی   تورهای لحظه آخر به چه معناست؟

تور لحظه آخری به توری گفته می شود که در حداقل فاصله زمانی تا تاریخ شروع تور قرار گرفته است( که این مدت زمانی معمولا بین ۱ تا ۲ روز مانده به اتمام تاریخ ثبت نام تور و اجرای آن تور است) و به دلیل عدم تکمیل ظرفیت سهمیه رزرو شده توسط آژانس ها، و معمولا تورها با قیمتی بین ۱۰% تا ۵۰% پایین تر از قیمت واقعی خود به فروش می رسند. این حالت بیشتر برای سفرهای داخلی و کشورهایی پیش می اید که آن کشورها از گرشگران ایرانی ویزا نمی خواهند. در راس این کشور ها ترکیه و بعد از آن مالزی، سریلانکا، بلاروس، گرجستان و… وجود دارند. آژانس های مسافرتی معمولا ۴۸ ساعت قبل از تاریخ برگزاری تور اقدام به فروش تورهای چارتر خود که خالی ماندن آنها برای آژانس های مسافرتی ضرر بسیار زیادی محسوب می شود، می نمایند. حتی در پاره ای از اوقات این قیمت ها تا ۶۰% نیز کاهش پیدا می کند.

سؤال های متداول راجع به سفرهای خارجی   رزرو اینترنتی هتل یعنی چه؟

رزرو اینترنتی هتل عبارت است از جستجوی هتل در سایت اینترنتی، انتخاب هتل، پرداخت آنلاین مبلغ اقامت از طریق اینترنت، و دریافت تاییدیه (واچر آنی) از طریق پست الکترونیک. با دریافت ایمیل، هتل انتخابی در کشور مورد نظر رزرو گردیده و با پرینت و ارائه تاییدیه رزرو به هتل، از اقامت لذت خواهید برد.

سؤال های متداول راجع به سفرهای خارجی ویزای دبل یعنی چه؟

مسافر با آن می تواند دوبار وارد کشور مقصد گردد. مدت اعتبار ویزا و همچنین مدت هرکدام از اقامت ها در آن کشور متفاوت می باشد که باید به آن توجه داشته باشید.

سؤال های متداول راجع به سفرهای خارجیچه کسانی در پروازهای داخلی غیر چارتر شامل تخفیف می شوند؟

تمامی افراد زیر از ۵۰% تخفیف در پروازهای داخلی بهره مند می شوند:

– خانواده شهدا، اسرا و مفقودین (همسفر، فرزندان، پدر و مادر):

نیاز به معرفی نامه از بنیاد شهید و جانبازان و یا تصویر کارت کامپیوتری معتبر بنیاد شهید و جانبازان

     – جانبازان به اتفاق یک همراه

    نیاز به معرفی نامه از بنیاد شهید و جانبازان و یا تصویر کارت کامپیوتری معتبر بنیاد شهید و جانبازان (معرفی نامه

    همراه به تشخیص بنیاد شهید و جانبازان صادر می شود.)

     – معلولین:

     کارکنان سازمان هواپیمایی کشوری

   نیاز به معرفی از سازمان مربوطه (فقط برای کارمند و یک بار در سال)

   – نمایندگان مجلس شورای اسلامی

   (این تخفیف فقط در مسیر بین تهران و استان حوزه انتخابیه نماینده قابل اجراست.)

سؤال های متداول راجع به سفرهای خارجیآیا می توان در طول پرواز از تلفن همراه استفاده کرد؟

در مدت پرواز با هر هواپیمایی نمی توانید از تلفن همراه استفاده کنید وقتی هواپیما روی زمین باشد چنانچه خلبان اجازه دهد می توانید از تلفن همراه استفاده کنید.

مد airplane یا مد game  که روی بعضی تلفن همراه های جدید یافت می شود طوری طراحی شده است که از مکالمات ورودی یا خروجی با قطع نمودن تلفن از شبکه بی سیم جلوگیری می کند. باز هم می توانید به ویژگی های دیگر تلفن همراه مانند بازی ها دسترسی داشته باشید. درحالی که مد airplane طوری طراحی شده است که از تداخل ممکن با هواپیما جلوگیری می کند. این به عهده ی خلبان است که تصمیم بگیرد آیا اجازه دهد از تلفن های همراه در طی پرواز در این مد استفاده شود یا خیر. مسافران باید پیش از استفاده از تلفن همراه خود در این مد با خدمه کابین هماهنگی لازم را انجام دهند.

سؤال های متداول راجع به سفرهای خارجیزمان مراجعه مسافرین به باجه های پذیرش چه ساعتی است؟

توصیه می گردد در پروازهای خارجی ۳ ساعت و در پروازهای داخلی ۱ساعت و ۳۰ دقیقه قبل از زمان پرواز به باجه  های پذیرش مراجعه فرمایید.

سؤال های متداول راجع به سفرهای خارجیآیا در کشور دیگر می شود ویزا برای کشور دیگر گرفت؟

در جواب باید بگویم اگر شما دارنده پاسپورت ایرانی هستید، فقط از همین کشور قادر به اقدام برای دریافت ویزا هستید مگر در موارد خاص.

سؤال های متداول راجع به سفرهای خارجیسرویس ALL و UALL یعنی چه و چه فرقی با هم دارند ؟

سیستم سرویس دهی در بیشتر  هتل های آنتالیا به صورت ALL INCLUSIVE، (در اینجا به معنای: صبحانه ، ناهار ، شام ، عصرانه ، نوشیدنی های سرد و گرم و… از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲ شب )،که این نوع سرویس دهی در هتل های مختلف و با توجه به قیمت هتل از هر نظر متغیر  است.
به طوری که  نمی توان گفت در تمامی هتل ها این سیستم به صورت یکنواخت اجرا می شود، و در هتل ها متفاوت است. در واقع سیستم ULTRA ALL INCLISIVE  بر اساس همین رقابت هتل ها به وجود آمده که فرقش با سیستم اول تنها به واسطه بیشتر بودن ساعات کار رستوران ها و کافی شاپ ها و… است. ( در اکثر سرویس های UALL خدمات ۲۴ ساعته است. بازهم تاکید می کنیم بستگی به شرایط هتل دارد)
البته سرویس  ALL INCLUSIVE و یا ULTRA ALL INCLISIVE به این معنا نیست که کلیه خدمات و امکاتات هتل رایگان است. طبیعی است که یک سری خدمات هتل ها مثل ماساژ، تلفن و… رایگان نیست. بهترین راه برای آگاهی از نوع خدمات و ساعات ارائه آنها مطالعه برگه خدمات هتل است که این برگه را می توانید از تور لیدر خود بخواهید و یا اینکه مستقیما از رسپشن هتل بگیرید.

سؤال های متداول راجع به سفرهای خارجیحروف انگلیسی مربوط به نوع ویزا که در ویزا درج می شود به چه معنی است برای اکثر مسافران TYPE : C درج می شود.

– ویزای نوع A :ویزای ترانزیت است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و می تواند فقط در یکی از فرودگاه های شنگن پرواز خود را تعویض و راهی کشوری در خارج از شنگن گردد.
– ویزای نوع B : ویزای عبور است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و می تواند از شنگن به عنوان منطقه عبوری استفاده نماید تا از طریق زمینی خود را به کشور دیگری غیر شنگن برساند.
– ویزای نوع C : ویزای توریستی است که اکثر ایرانیان با آن وارد شنگن می شوند.
– ویزای نوع D : ویزای بلند مدت است که معمولا تجار و بازرگانان ازآن استفاده می کنند تا بتوانند در طی سال بارها به شنگن وارد و از آن خارج شوند.