اطلاعات عمومی راجع به برزیل

درباره برزیل

 • جمهوری فدراتیو برزیل : بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی می باشد.

 • پایتخت آن برازیلیا و زبان رسمی آن پرتغالی است.

 • برزیل که منطقه وسیعی است بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس که آنرادر بر میگیرند، شرقی ترین کشور قاره آمریکاست و با کشورهای اروگوئه، آرژانتین، پاراگوئه، بولیوی، کلمبیا، ونزوئلا، گویان، سورینام و گویان فرانسه هم مرز است.

درباره ریو

ریو دوژانیرو

در حقیقت ، برزیل به جز اکوادور و شیلی با تمامی دیگر کشور های آمریکای جنوبی مزر مشترک دارد.

کشوری است با سواحل بکر، جنگل های استوایی مه آلود و شهرهای پرجنب و جوش، غذا های برزیلی خورشتی با ترکیباتی از لوبیای سیاه و انواع گوشت.

به همان نسبت که برزیلی ها به غذای خود اهمیت می دهند به موسیقی هم اهمیت فراوان می دهند و مردمان شادی هستند.

برزیل با طبیعت زیبا و منحصر بفرد بهانه ایست برای جشن گرفتن و شاد بودن و با تمامی وجود بخندند و روزگار را باخوشی و لبخند سر کنند،به نوعی زیبایی طبیعی در مردمان برزیل موثر است و این مجموعه زیبایی در طبیعت در روح و فکر و اندیشه این ملت تاثیر گذار بوده و سبب شادی وافر آنها گشته و هر گردشگری که پا به این سرزمین زیبا می گذارد دیگر نمی تواند آنرا فراموش نماید. برای بازدید از این کشور زیبا می توانید از طریق تورهای برزیل ما اقدام نمایید.

برزیل امروز ترکیبی است از قدیم و جدید. از احترام به سنت های گذشته و در عین حال مد روز بودن در همه جنبه های زندگی. از معماری و فرهنگ گرفته تا تکنولوژی و پیسرفت های بازرگانی.

برزیل تلفیقی است ار فرهنگ های مختلف، در طول تاریخ فرهنگ آفریقایی و سرخ پوستان بومی تاثیر چشمگیری بر فرهنگ بومی این کشور داشته اند و هنرمندان برزیلی در سبک ها ی مختلف موسیقی استادند، مانند موسیقی پاپ، جاز، راک و موسیقی سنتی آفریقایی و نواهای زیبای محلی.

ویژگی های دیگر برزیل که سبب مشهور گشتن آن شده است، فوتبال آن کشور است که با بازیکنانی مشهور با تکنیک های سطح بالای فوتبالیست های این کشور است که فوتبال این کشور را از سایر کشور های جهان متمایز نموده است مانند استاد و استورهای فوتبال برزیل( پله –رونالدینیو).

ویژگی دیگر کشور برزیل، قهوه برزیل است که این کشور را به بزرگترین تولید کننده و صادر کننده انواع و اقسام قهوه به سایر کشور جهان تبدیل کرده است.

جشن ها و کارناوال های برزیلی که همه ساله در ایام نخستین سال جدید میلادی در شهرهای این کشور اجرا می شود در سراسر جهان مشهور است.

برزیل دارای زمین های کشاورزی وسیع و جنگل های استوایی است و باداشتن منابع طبیعی گسترده و نیروی کاری غنی قدرتمندترین اقتصاد آمریکای جنوبی است.

برزیل مستعمره پرتغال بود واین کشور تنها کشور قاره آمریکا ست که مردم آن به زبان پرتغالی سخن می گویند، برزیل کشوری چند ملتی است و جمعیت آن متشکل از نژادهای اروپایی، سرخ پوستان آمریکا، آفریقائیان و نیز آسیائیان است.

ریو شهری زیبا و متنوع است، تنوعی شگرف و رنگارنگ در شیوه زندگی و مناظر رویایی که هر بازدید کننده ای را در بدو ورود به این شهر زیبا به خود جذب می نماید.

ریو شهری است بی همتا یعنی نمی توان آن را با هیچ شهر دیگری مقایسه کرد. دریک کلام تنها ریودوژانیرو است و طبیعت زیبا و چند فرهنگی بودن بسیاری را در این شهر زیبا ماندگار کرده است.

ریو قلب فرهنگی برزیل است و هر روز برای هر سلیقه ای در هرگوشه ای از شهر چیزی برای دیدن، یادگیری و لذت بردن وجود دارد.

ریو شهری رویایی و بی همتا در جنوب شرقی برزیل و دومین شهر بزرگ این کشور میباشد که تا سال ۱۹۶۰ پایتخت برزیل بود. در واقع خلیج “گویانابارا” اولین بار در اول ژانویه سال ۱۵۰۲ توسط پرتغالی ها، کشف شد به همین دلیل نام این شهر را ” ریودوژانیرو” به معنای(رودخانه ژانویه) نامیدند.

این شهر توریستی در کنارکوه های انبوه از جنگل و سواحل و خلیج های زیبای اقیانوس اطلس قرارگرفته و دارای ۳ ساحل زیبا به نام های کپاکابانا، ایپانمای ولبلان است. درکنار این ساحل ها، موسیقی سنتی موسوم به سامبا و سایر گونه های موسیقی در کنار جشن های کارناوال اجرا می شود .از دیگر جاذبه های بی نظیر این شهر بزرگترین تندیس حضرت مسیح است که بر روی تپه کورکوواندو آرام گرفته .در این تندیس، مسیح با حالتی خاص دودست خودرا باز کرده وبه اعتقاد اهالی برزیل با دو دستان بازش حافظ مردم ریو در برابر بلایای گوناگون است.

ریودوژانیرو، میزبان بازی های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ و جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۱۴خواهد بود.

مجسمه عظیم الجسه حضرت مسیحبرفرازکوه کورکووادو اخیرا به عنوان یکی از عجائب ۷ گانه جدید جهان شناخته شده است.اگربه ریو سفر می کنید عکس یادگاری از فراز کوه کله قندی و تله کابین بلندش را فراموش نکنید.

 • مذهب آن کشور : کاتولیک کلیسای رم است

 • پایتخت: برازیلیا

 • بزرگترین شهر: سائوپائولو

 • شهرهای مهم: سائوپائولو، ریودوژانیرو، سالوادور، فورتالزا

 • زبان رسمی: زبان پرتغالی برزیلی

 • نوع حکومت: جمهوری تاسیس ۷/دسامبر/۱۸۲۲

 • رئیس جمهور: دیلی راسف

 • مساحت: ۸۷۷/۵۱۴/۸ کیلومتر

 • جمعیت: ۹۱۸/۳۸۳/۱۸۷

 • واحد پول : رئال

 • کد تلفن: ۵۵+

 • ولتاژبرق: ۲۲۰ ولت

 • اختلاف ساعت: ۵/۶ ساعت عقب تر از ایران

 • آب و هوا: استوایی بین ۲۰ تا ۳۵ در نوسان میباشد.

سائوپائولو

سائوپائولو شهری است که به هیچ کجای دیگر شبیه نیست. سائوپائولو بزرگترین شهر آمریکای لاتین و سومین کلان شهر بزرگ دنیا با جمعیتی بالغ بر ۱۹ میلیون نفر هرتازه واردی را متحیر می سازد. جذبه اصلی سائوپائولو یکی در مردم و دیگری درفرهنگ پر طراوتش خلاصه می شود. سائوپائولو مدرنترین و چندفرهنگی ترین شهر برزیل است و دیگ جوشانی است از ملیت های مختلف. آسمان خراش های خیابان پائولیستا انرژی بی پایان و میراث هنری غنی در سائوپائولو را گواهی می دهند. این شهر به غذاهای خوشمزه و موزه های متنوعش معروف است.

اطلاعات عمومی راجع به برزیل

برزیلی ها در لهجه محلی به سائوپائولو، سامپا می گویند. زمانیکه از خارج برزیل به سائوپائولو سفر می کنیم ورود ما از طریق فرودگاه “گرو” خواهد بود که در حدود ۴۰ کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد. سائوپائولو از نظر داشتن موزه هنرهای زیبای سائوپائولو و موزه معروف آیپیرانگا و موزه تاریخ آمریکای لاتین از معروفترین آنهاست و زمانیکه به درون این موزه ها قدم بگذاریم خروج از آنها مشکل است. از جاهای دیگری که در بازدید از این شهر نباید هرگز فراموش نماییم میدان “کوله گیو” است . به نوعی تاریخ شهر از این نقطه شروع شده و شهر در پیراون این میدان گشترده شده است.

آبشار ایگوئاسو

این آبشار به طول ۷/۲ کیلومتر در واقع ترکیبی شگرف از طبیعی کم نظیر در محل تلافی سه کسور برزیل، پاراگوته و آرژانتین است . مقدار جریان آب در رود ایگواسو سه برابر آبشارهای نیاگارا براورد شده است.

اطلاعات عمومی راجع به برزیل

دو سوم این آبشار رویایی درخاک آرژانتین واقع شده ولی مناطقی که زیبایی های سحرانگیز ایگائوسو خود نمایی می کند. در برزیل می باشد. و واقعا از خاک برزیل است که می توان عظمت این آبشار با شکوه از ۲۷۰ آبشار کوچکتر تشکیل شده است. یکی از بلندترین قسمت های این آبشار معروف به گلوگاه شیطان می باشد که ارتفاع آن به ۸۴ متر میرسد.