سفر زوج آلمانی با ماشین چمن کاری شده به شیراز

اگر در شیراز زندگی می کنید یا برای مسافرت به شیراز رفته اید و یک ماشین عجیب و چمن کاری شده را مشاهده کردید، تعجب نکنید.

این ماشین متعلق به سفر زوج آلمانی با ماشین چمن کاری شده به شیراز است. این زوج قصد سفر به دور دنیا با این ماشین عجیب را دارند و سفر خود را از سال ۲۰۱۱ آغاز کرده اند و به شهر شیراز رسیده اند.

سفر زوج آلمانی با ماشین چمن کاری شده به شیراز

سفر زوج آلمانی با ماشین چمن کاری شده به شیراز

این زوج «توبی» و «کارولین» نام دارند و ۶ سال است که شروع به این سفر کرده اند و تا کنون در بیش از ۱۰ کشور اقامت داشته اند. پسرشان «مکس» هم ۳ سال پیش در استرالیا به دنیا آمد.

درباره ی جزییات این سفر توبی گفت که ابتدا این سفر را با همسرم به وسیله ی دوچرخه شروع کردیم ولی بعد از به دنیا آمدن پسرمان، یک ون تهیه کردیم و بعد از سبز کردن آن به سفرمان ادامه دادیم. سبز کردن ون به وسیله ی چمن مصنوعی انجام شده است. توبی اصلیت آلمانی دارد و یک فیزیوتراپ است. وی در ادامه بیان کرد:

**هدف ما از چمن‌کاری کردن خودرو در واقع سبز دیدن جهان است و قصد داریم با این نماد به مردم دنیا آرامش و مهربانی را هدیه کنیم.

وی افزود که تا کنون از کشورهای هلند، لیتوانی، روسیه، بلغارستان، استرالیا، نپال، هند، پاکستان و افغانستان گذر کردیم و با آداب و رسوم مردم این کشورها آشنا شدیم، اما مردم ایران مهمان‌نوازترین و شادترین مردم دنیا هستند.

وی در ادامه گفت که ایرانیان به خصوص شیرازی‌ها، مردمانی مهربان و بافرهنگ هستند و خیلی سریع با گردشگران خارجی ارتباط برقرار می‌کنند و با آنها صحبت می‌کنند.

توبی با ذکر مثالی به تکمیل سخنانش پرداخت و گفت:

**با ورود به ایران با خانواده‌هایی آشنا شدیم که به اصرار ما را به منزلشان برده و از ما پذیرایی کردند و حتی یکی دو روزی هم از ما میزبانی کردند. مردم ایران با مهمان‌نوازیشان، گردشگران را شیفته خود می‌کنند و بهترین میزبانان دنیا هستند.

کارولین همسر توبی در رابطه با این سفر گفت، من معمار هستم و عاشق سفر کردن هستم و بعد از شنیدن پیشنهاد همسرم، آن را بدون فکر کردن پذیرفتم.

وی افزود که دستاورد این سفر ۶ ساله، شناخت فرهنگ و آداب و رسوم ملیت‌های مختلف بوده است، اما باید به صراحت بگویم که ایران سرزمینی متفاوت و بسیار زیبا با جاذبه‌های منحصربه فرد و بی‌نظیر است که در هیچ کجای دنیا چنین آثار و تمدنی و همچنین مردمانی مهربان پیدا نمی‌شود.

سوالی راجع به چگونگی تامین هزینه ی سفرشان پرسیده شد و وی پاسخ داد: برای تامین هزینه‌های سفر، قهوه و یا روغن‌های گیاهی دست‌ساز می‌فروشیم، اما در برخی شهرها نیز مردم از نظر مالی به ما کمک‌های بسیاری کرده‌اند.

کارولین اضافه کرد که پس از دیدن جاذبه‌های گردشگری ایران، قصد داریم از مرز ترکیه به آلمان بازگردیم و در واقع سفرمان را به پایان برسانیم. شاید در آینده‌ای نزدیک دوباره سفری دیگر را آغاز کنیم. بنابر این گزارش، این زوج آلمانی دو روز قبل به شیراز آمدند و قرار است چند روزی در این شهر بمانند و با جاذبه‌های گردشگری شهرمان آشنا شوند.

این در حالی است که برادر توبی که به گفته خودش «فیلیپس» نام دارد و برنامه‌ نویس کامپیوتر است، برای دیدن این زوج با هواپیما از آلمان به شیراز آمده و می خواهد تا زمانی که آنها در شیراز هستند، نزدشان بماند و سپس به کشورش بازگردد.

این زوج آلمانی مسلط به زبان انگلیسی هستند و با واژگان ایرانی نیز آشنایی دارند. از طرفی تمایل بسیاری به یادگیری این زبان نیز داشتند، چرا که طی گفت و گو با خبرنگاران ما، با زبان فارسی تاکید کردند که «عاشق مهمان‌نوازی ایرانیان هستند و شیراز شهری بی‌نظیر و منحصر به فرد در دنیا است.»