نکات مهم سفر به روسیه

بازدید از کشور زیبای روسیه و سفر به آن از طریق تور روسیه، در صورتی می تواند لذت بخش باشد که نکات مهم سفر به روسیه را بدانید. در این مطلب نکات مهم اعم از: روش های مختلف مسافرت به روسیه، جاذبه های گردشگری روسیه، خرید کردن در روسیه، نکات ایمنی مهم به هنگام مسافرت به روسیه و … معرفی می شود.

روش های مختلف مسافرت به روسیه

مسکو و سن پترزبورگ پرواز های مستقیمی به اکثر نقاط جهان دارند. خطوط هوایی سنگاپور، دلتا، آئروفلوت و یونایتد پروازهای بدون توقفی به روسیه دارند. سه فرودگاه بین المللی در مسکو وجود دارد:

  • **heremetyevo (SVO) در شمال غربی

  • **Domodedovo (DME) در جنوب

  • **Vnukovo (VKO) در جنوب غربی

نکات مهم سفر به روسیه

نکات مهم سفر به روسیه

وسیله نقلیه سریعی برای جابجایی بین این فرودگاه ها وجود ندارد. کرایه تا کسی برای حمل و نقل بین این فرودگاه های ۱۵۰۰ روبل می باشد، که بسیار گران است و تنها زمانی استفاده از آن باصرفه است که با چند نفر دیگر باشید. می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی نیز استفاده کنید، که ارزان تر هستد ( ۲۰۰ تا ۵۰۰ روبل).

اگر زبان روسی بلد نباشید و اولین بارتان باشد به روسیه مسافرت می کنید، به احتمال زیاد گم می شوید. Domodedovo یک فرودگاه مجلل است که ترمینالی وسیع دارد و پرواز های داخلی و بین المللی را پوشش می دهد.
بهتر است از این فرودگاه استفاده کنید. Vnukovo فرودگاه کوچک تری می باشد و خطوط هوایی ارزان قیمت در آن فعالیت می کنند. فرودگاه های بین المللی دیگر نیز در شهر های شوچی، نووسیبیرسک، یکاترینبورگ، کالینینگراد و ولادیوستوک وجود دارند. خطوط هوایی Transaero، S7airlines، Rossiya Airlines، UTair و Yakutia Airlines سفر های داخلی روسیه را پوشش می دهند.

راه آهن روسیه خدمات خوبی را ارائه می دهد. به دلیل جاده های نامناسب، قطار بهترین وسیله حمل و نقل در روسیه می باشد. در صورتی که زمان حرکت شما به قطار نخورد، می توانید از اتوبوس استفاده کنید، ولی به راحتی قطار نمی باشند. سفر با خودرو در روسیه بسیار سخت می باشد. علائم راهنمایی و رانندگی درجاده های بین شهری ضعیف می باشند. کرایه خودرو در شهرهای بزرگ نظیر مسکو و سن پترزبورگ وجود دارد و بسیار گران هستند. بعضی جاده های مرزی نیز بسیار صعب العبور می باشد.

نکات مهم سفر به روسیه

جاذبه های گردشگری روسیه

مرداد ماه و اوایل شهریور ماه گرم ترین فصول برای سفر به روسیه هستند. عیدشکر گزاری و مراسم کریسمس و سال نو بیشترین جشن ها و فستیوال های را دربر می گیرند. فستوال موسیقی بهاره در ماه اردیبهشت، زمان اجراهای مختلف ازاپراها و موسیقی های محلی است. مهمترین شهرهای توریستی روسیه مسکو، ایرکوتسک، قازان، نیژنی نووگورود، سن پترزبورگ، سوچی، ولادی وستوک، ولگا گراد و یکاترینبورگ می باشند. روسیه ای ۲۵ اثر ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو دارد که از این تعداد۱۵ اثر، میراث فرهنگی و ۱۰ اثر میراث طبیعی می باشند.قصر باستانی پیترهوف، دریاچه بایکال، دریاچه استان تور، دریاچه های استان لنینگراد، دریاچه های جمهوری کارلیا، دریای خزر، اثر تاریخی مادر میهن، کلیسای جامع سنت باسیل، کاخ کرملین مسکو، میدان سرخ مسکو، قطب های جمهوری کومی، کوه های البروس، مامف کورگن، کاخ موزه هرمیتیج، پارک لاپلند، قصر تابستانی پیترهوف، تئاتر های باله و آتشفشان های کامچاتکا، آواچینسکی، تیتیا، اوستری، اوپالا از مهترین جاذبه های گردشگری روسیه می باشند.

نکات مهم سفر به روسیه

نکات مهم سفر به روسیه

خرید کردن در روسیه

واحد پول روسیه روبل (RUB) می باشد که به ۱۰۰ کوپک تقسیم می شود. نرخ تبدیل روبل به دلار در سال های اخیر ثابت بوده است، ۱ دلار معادل ۳۰ روبل است. چک های مسافرتی در فروشگاه های روسیه پذیرفته نمی شود. دریافت ارزهای غیر از روبل در روسیه غیر قانونی می باشد. بانک ها و صرافی ها بهترین مکان برای تبدیل ارز می باشند، هتل ها نرخ تبدیل منصفانه ای ندارند.

مهترین مرا کز خرید شهر مسکو عبارتند از خیابان تورسکایا، خیابان آربات جدیدو قدیم، فروشگاه مانژ، هندی کرافت، سینیور مال. سوپر مارکت های زنجیره ای زیادی نظیر Billa، Perekrestok، Carousel، Auchan، Magnit و Lenta در روسیه فعال می باشند که اجناس با کیفیت و ارزانی ارائه می دهند. کاخ زمستانی موزه آرمیتاژ مهترین سوغاتی های روسیه ماتریوشکا (مجموعه عروسک های چوبی رنگ شده)، اوشانکا (کلاهی کرمی که محافظ گوش دار)،سماور (وسیله ای برای درست کردن چای)، شکلات روسی، بستنی، کت های زمستانی، بالش درست شده از پر، حلوا، عسل، خاویار و پنیر سخت می باشند.

نکات مهم سفر به روسیه

نکات مهم سفر به روسیه

نکات ایمنی مهم به هنگام مسافرت به روسیه

گردشگرانی که قصد سفر به روسیه را دارند بهتر است نکات ایمنی زیر را رعایت فرمایند:

– از رفتن به قفقاز شمالی جدًا خودداری کنید، زیرا در حال حاضر در آن منطقه ناآرامی و درگیری وجود دارد.

– روسیه کشور امنی برای گردشگران می باشد، اما در رسانه های میزان جرم و جنایت بزرگنمایی می شود. با فروپاشی شوروی میزان جرم و جنایت بسیار کاهش پیدا کرد.

– دزدی، کیف قاپی و زورگیری بیشتر در زیرگذرها، مترو، قطارهای شبانه، فرودگاه، بازارها، جاذبه های گردشگری و رستوران ها اتفاق می افتند.

– از کرایه تا کسی های شخصی ثبت نشده، خودداری کنید.

– هر ساله ۳۵۰۰۰ نفر به دلیل حوادث رانندگی جان خود را در روسیه از دست می دهند. رانندگان روسی بسیار بی دقت می باشند و قوانین را رعایت نمی کنند.

– اخیرا گرایش های نژاد پرستی در روسیه زیاد شده است. مواظب باشید که ا گرسفیدپوست یا مسیحی نیستید، مراقب حرف ها و رفتارهای خود باشید.

– پول و اشیای گران قیمت خود را در معرض دید عموم قرار ندهید. به اندازه مخارج روزانه خود، پول با خود حمل کنید.

– خدمات درمانی در روسیه کیفیت بالایی دارد. اکثر بیمارستان ها مجهز، تمیز می باشند و از جدیدترین فن آوری ها استفاده می کند.

– کیفیت آب شیر در نقاط مختلف روسیه، متفاوت است. در ساختمان های قدیمی، آب شیر آشامیدنی نمی باشد. کیفیت آب در شهرهای بزرگ خوب است. اگر به آب بطری دسترسی ندارید، بهتر است آب را بجوشانید. قیمت آب بطری (۲لیتری) در روسیه حدود ۲۰ تا ۳۰ روبل می باشد.

نکات مهم سفر به روسیه

نکات مهم سفر به روسیه

اقامتگاه های گردشگران در روسیه

در بسیاری از شهرها هتل های با کیفیتی پیدا نخواهید کرد. بسیاری از هتل ها به دوران شوروی بر می گردند که ا کثرا بازسازی شده اند، اما خدمات و برخوردشان تغییری نکرده است. حتی برای یک فرد محلی نیز پیدا کردن هتل مناسب کار سختی است. در نتیجه در فصول پر رونق، یافتن هتل مناسب کارسختی است. هتل ها در شهرهای بزرگ و توریستی بسیار گران هستند. پیدا کردن یک اتاق دریک خانه بسیار ارزان تر تمام می شود. مردم سنت پترزبورگ و مسکو ترجیح می دهند که خانه خود را به یک خارجی اجاره دهند تا یک محلی. هزینه این اتاق ها شبی ۶۰ تا ۷۰ دلار می باشد. این اتاق ها با وجود این که مدرن نیستند ولی تمیز هستند. مردم روسیه بسیار مهمان پذیر و صمیمی هستند. هتل های کوچکی تحت عنوان مینی هتل در روسیه ساخت شده اند که اتاق های آنها مدرن و تمیز است و شبی ۶۰ تا ۱۵۰ دلار می گیرند. این هتل ها صبحانه نیز می دهند.

نکات مهم سفر به روسیه

نکات مهم سفر به روسیه