دانستنی های مهم در سفر به ایروان

برای اینکه بتوانید نهایت لذت را از تور ارمنستان ببرید، و با برنامه ریزی قبلی به سفر بروید، باید دانستنی های مهم در سفر به ایروان را بدانید.

جشنواره ها و رویدادها

– روز استقلال

بیست و یکم سپتامبر روزی است که ارمنستان استقلال یافت. در این روز رژه های نظامی گوناگونی در سطح شهر برگزار می شود. تمام خیابان ها تزیین می شوند و حضور مردم بسیار پر تعداد و پرشور است. امکان این که در این تاریخ کنسرت های زیاد و مختلفی برگزار شود خیلی بالاست. همه ی آن ها هم از کیفیت قابل قبولی برخوردارند.

دانستنی های مهم در سفر به ایروان

دانستنی های مهم در سفر به ایروان

– جشنواره ی موسالر

این جشن در دهکده ی کوچکی به اسم موسالر که در ده کیلومتری ایروان واقع شده، برگزار می شود. این جشنواره هم همراه با جشن روز استقلال در بیست و یک سپتامبر شروع می شود و البته تا روز بعد هم طول می کشد. مناسبت برگزاری آن هم پاس داشتن شجاعت روستاییانی است که در سال ١٩١۵ در مقابل ترک ها مقاومت کردند.

دانستنی های مهم در سفر به ایروان

دانستنی های مهم در سفر به ایروان

– جشنواره فیلم زردآلوی طلایی

چیزی که این جشنواره را برای سینما دوستان جذاب کرده، برخورد بین فرهنگ ها و نمایش فیلم هایی گوناگون از فرهنگ های مختلف است. تنوع فیلم های به نمایش در آمده در این جشنواره خیلی بالاست و معمولاً آثار تجاری در آن نمایش داده نمی شوند. بلکه فیلم های جمع و جور و مستقل از سینمای بدنه، مجال بیشتری برای حضور در این جشنواره دارند.

دانستنی های مهم در سفر به ایروان

دانستنی های مهم در سفر به ایروان

غذا

امروزه با به وجود آمدن دوازده رستوران ژاپنی، روسی، گرجی، ایتالیایی، لبنانی و یونانی، کیفیت غذا ها و رستوران ها بالاتر رفته است. رستوران های بسیار زیادی هستند که خوراوات را با گوشت بره و یا گوساله سرو می کنند و در تمام نقاط شهر، مغازه های خیابانی زیادی هستند که کباب با نان لواش تازه می فروشند.

رستوران گُستو

در این مکان می توانید انواع پیتزا و پاستا را بخورید، این رستوران، تازه ساخت و بسیار تمیز است و دارای قسمت مجردها، خانوادگی و زوج های جوان است. قسمتی از آن هم مشرف به خیابان است.

رستوران سامورائی

این رستوران به سبک شرق دور ساخته شده است. قیمت سوشی های آن از ٣٠٠٠ تومان شروع می شود و البته قیمت غذاهای کامل با مخلفات به ۴۵٫٠٠٠ تومان هم می رسد.

دانستنی های مهم در سفر به ایروان

دانستنی های مهم در سفر به ایروان

رستوران لاگونید بیسترو

در این رستوران می توانید بهترین غذاهای سوریه ای-ارمنی را امتحان کنید. با اینکه دکور این رستوران بسیار ساده است، اما کیفیت غذاها بسیار بالا است و از مواد غذایی تازه استفاده می کنند.

رستوران کارما

این رستوران، رستورانی است که غذاهای شمال هند را سرو می کند. جوجه های تنوری بسیار خوشمزه ای داشته و غذاهای مخصوص گیاه خواران هم در آن پیدا می شود. دکور این رستوران بسیار زیبا است. در این رستوران می توانید غذاهای کشورهای دیگر مانند چین، ژاپن و تایلند را هم امتحان کنید.

دانستنی های مهم در سفر به ایروان

شاورمای تومانیان

این فست فود، یکی از مشهورترین شاورماها را ارائه می دهد. قسمت خوراوات نیز در کنار آن قرار گرفته است.

سیتی دینر

این رستوران، به سبک رستوران های دهه ی ١٩۵٠ آمریکا ساخته شده است. منوی آن عمدتاً شامل استیک های پنیری و همبرگر است. افرادی که در این رستوران کار می کنند، به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

پیتزا شاه

قلیان های خاورمیانه ای این رستوران، باعث شده است که این رستوران، بیشتر محیطی دمشقی داشته باشد تا ارمنی. بیشتر مشتری های این رستوران، تجار عرب هستند و غذاهایی که سرو می کنند شامل سالاد، کباب و پیتزا است.

رستوران دولماما

این رستوران دارای محیطی گرم است و لیست بلند بالایی از انواع نوشیدنی ها و بعضی غذاهای محلی دارد. به شما توصیه می کنیم تاس کباب گوشت بره و جوجه ای که در سس گردو خوابانیده شده را امتحان کنید.

رستوران فرانسه

دوست داران غذای فرانسوی، می توانند سری به این رستوران بزنند و غذاهای تهیه شده از جوجه و گوشت گوساله ی بسیار عالی و پیش غذاهایش را امتحان کنند. منو بر روی یک تخته ی گچی نوشته شده است و خود رستوران نیز دارای دکور سفید و سیاه است که به سبک رستوران های فرانسوی طراحی شده است.

دانستنی های مهم در سفر به ایروان