دانستنی های مهم اخذ ویزای کانادا

کانادا کشوری صنعتی و پیشرفته در آمریکای شمالی است که فضای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی مناسبی دارد و ساکنین آن از یک رفاه نسبی برخوردارند. همین امکانات باعث شده این کشور به محلی بسیار مناسب برای اقامت، تفریح و زندگی تبدیل شود و مردم زیادی از سراسر دنیا برای گرفتن اقامت و اخذ ویزای کانادا اقدام کنند. کانادا به دلیل آمیختگی فرهنگی و آزادی نژادی که دارد نیز محبوبیت دارد؛ افراد زیادی از سراسر دنیا با قومیت ها، نژادها و رنگ پوست متفاوت در ایالت های این کشور با صلح و صفا زندگی می کنند.

این کشور پهناور که دومین سرزمین دنیا از نظر وسعت نیز هست از طبیعت زیبا و مناظر فوق العاده شامل جنگل های وسیع، دریاچه ها و رودخانه های زیادی برخوردار است و به این دلیل نیز مورد علاقه گردشگران است.

دانستنی های مهم اخذ ویزای کانادا

دانستنی های مهم اخذ ویزای کانادا

متقاضییان ویزای کانادا

به دلیل این که کانادا کشوری مناسب برای زندگی محسوب می شود سالیانه افراد زیادی برای اخذ ویزای آن اقدام می کنند؛ بسته به شرایط هر فردی باید ببیند که کدام ویزا مناسب شرایط اوست و هر نوع ویزا چه شروطی برای اخذ دارد. اطلاعات پراکنده و زیادی در رابطه با اخذ ویزای کانادا در اینترنت و میان مردم وجود دارد. در این مطلب با آدراپانا همراه باشید تا با بررسی منابع معتبر در زمینه اخذ ویزا از کانادا اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم.

انواع ویزای کانادا

تنوع ویزا برای ورود به کانادا بسیار زیاد است و گاه این مسئله باعث می شود متقاضیان در انبوهی از اطلاعات در این زمینه سر در گم شوند و در نهایت به اطلاعات مورد نظر خود نرسند. اولین راهکار در کم کردن این سردرگمی طبقه بندی انواع ویزاها است تا بدین ترتیب هر فرد بنا به شرایط و خواسته خود اقدام به جمع آوری مدارک لازم برای اخذ ویزا نماید.

انگیزه های مختلفی برای مهاجرت و سفر به خارج از کشور وجود دارد، گاه این انگیزه ها تحصیلی است، گاهی به کار مربوط می شود و در مواقعی نیز تنها دلیل سفر گردشگری و اقامت است.

به طور کلی ویزاهای اخذ شده برای کانادا در ۴ دسته تحصیلی، کار، سرمایه گذاری و توریستی قرار می گیرد که هر کدام آن ها شرایط، ضوابط، هزینه ها و مدت زمان خاص خود را دارند.

دانستنی های مهم اخذ ویزای کانادا

دانستنی های مهم اخذ ویزای کانادا

۱. کسانی که اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کانادا می کند، رویای تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا که برخی از آن ها نیز در کانادا قرار دارند را در سر می پرورانند. این افراد به انگیزه داشتن شغل و مرتبه اجتماعی بالاتر تمایل دارند که این نوع از ویزا را دریافت و برای تحصیل به کانادا سفر کنند.

یکی از ویژگی های ویزای تحصیلی کانادا این است که منع اشتغال در هنگام تحصیل ندارد و شما می توانید در مشاغلی مربوط به آموزش و یا سایر مشاغل در حین تحصیل به فعالیت بپردازید. زمانی که برای گرفتن این ویزا اقدام می کنید باید پذیرش قطعی از دانشگاه مورد نظر را بگیرید و سپس مدارک تحصیلی لازم و مدارکی که ثابت می کند شما توانایی مالی پرداخت هزینه های اقامت و تحصیل را دارید، برای سفارت ارسال نمایید.

دانستنی های مهم اخذ ویزای کانادا

دانستنی های مهم اخذ ویزای کانادا

۲. ویزای کار به دلیل شرایط خوب اشتغال و سرمایه گذاری طرفداران زیادی دارد و عده زیادی از این مسیر برای راه پیدا کردن به کانادا و اخذ ویزای آن استفاده می کنند و بدینوسیله آینده خود و فرزندانشان را از لحاظ داشتن شغل و از نظر مالی تامین می کنند. آماری وجود دارد که عنوان می کند سالیانه بیش از ۲۰۰ هزار نفر به منظور یافتن شغل به طور رسمی و قانونی وارد کانادا می شوند. برای اقدام به اخذ ویزای کار باید از طریق کارفرما در کانادا پیشنهاد کار داشته باشید و از سازمان کار کانادا نیز مجوزهای لازم برای اشتغال در این سرزمین را دریافت کنید.

دانستنی های مهم اخذ ویزای کانادا

دانستنی های مهم اخذ ویزای کانادا

۳. ویزای سرمایه گذاری از جمله ویزاهایی است که در سال های اخیر در کانادا بسیار رواج یافته است؛ اگر نمی توانید از شیوه های دیگر ویزای کشوری امن و پیشرفته مثل کانادا را دریافت کنید و یا بیش از ۳۵ سال سن دارید، سرمایه گذاری و کارآفرینی می تواند کمک بزرگی برای اخذ ویزای کانادا به شما بکند. در اخذ ویزای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری شما باید مدارکی را برای سفارت آماده کنید و به علاوه حداقل مبلغ یعنی ۳۵۰ هزار دلار برای سرمایه گذاری در کانادا کنار بگذارید. از مزایای این نوع ویزا گرفتن اقامت دائم و سفر به بیش از ۱۷۰ کشور دنیا با پاسپورت کانادایی و بدون نیاز به اخذ ویزای کشورهای دیگر است. با ویزای سرمایه گذاری همچنین می توانید از حقوق یک شهروند کانادایی نیز برخوردار باشید.

دانستنی های مهم اخذ ویزای کانادا

۴. نوع دیگر ویزا که البته طرفداران و مشتاقان زیادی دارد ویزای توریستی کانادا است؛ مدارک متفاوتی برای ارائه به منظور اخذ این ویزا وجود دارد که از جمله آن ها می توان به پاسپورت متقاضی، گواهی سلامت اخلاق و عدم سوء پیشینه، گواهی مبنی بر داشتن تمکن مالی به منظور پرداخت هزینه ها و در برخی موارد آزمایشات پزشکی و یک دعوتنامه از یک شهروند مقیم کانادا که با شما نسبت دارد، اشاره کرد.

دانستنی های مهم اخذ ویزای کانادا

دانستنی های مهم اخذ ویزای کانادا

آدراپانا با داشتن تجربه در زمینه ی اخذ ویزای کانادا و یا پیکاپ پاسپورت، شما را تا آخرین قدم همراهی خواهد کرد.

در صورت داشتن هرگونه سوال راجع به شرایط و هزینه پیکاپ پاسپورت با همکاران ما تماس بگیرید:

۰۲۱-۸۸۵۴۲۰۹۴