افزایش سفر چند صد درصدی ایرانیان به گرجستان

سفیر ایران در تفلیس طبق آمارهای ارائه شده از سوی سازمان گردشگری گرجستان اعلام کرد که افزایش سفر چند صد درصدی ایرانیان به گرجستان در سال های اخیر وجود داشته است. حدودا نرخ افزایش سفر حدود ۴۳۸ درصد بوده است که میزان قابل توجهی محسوب می شود. تور گرجستان بهترین انتخاب برای سفر به این کشور می باشد.

«سید جواد قوام شهیدی» سفیر ایران در تفلیس گفت که برای بهبود شرایط گردشگری، سفر گردشگران دو کشور به ایران و گرجستان باید با تفاهم‌هایی همراه شود.

وی بیان کرد که لغو ویزای گرجستان با ایران که از اول ژوئیه ۲۰۱۳ به حالت تعلیق درآمده بود مجددا بعد از توافق برجام در ۱۵ فوریه (۲۶ بهمن سال ۹۴) به صورت کامل اجرایی شد. همچنین تحولات منطقه و تغییراتی که در کشورهای همسایه رخ داده، زمینه استقبال بیشتر گردشگران ایرانی برای سفر به گرجستان را فراهم کرده است.

افزایش سفر چند صد درصدی ایرانیان به گرجستان

افزایش سفر چند صد درصدی ایرانیان به گرجستان

قوام شهیدی همچنین با اشاره به اینکه حجم و تعداد گردشگران ایرانی به یکباره افزایش چشمگیری داشته است، گفت که این مسئله خود برنامه‌ریزی دقیق و ساختاری را از مبدا و در مقصد برای اعزام این تعداد گردشگر می‌طلبد.

سفیر کشورمان در تفلیس در پاسخ به این سوال که آیا گردشگران گرجی هم به همین میزان برای سفر به ایران تمایل نشان می‌دهند، توضیح داد:

**ایران کشوری هشتاد میلیونی است و گرجستان تنها ۳/۵ میلیون نفر جمعیت دارد؛ بنابراین طبیعی است که ما در عرصه مبادلات گردشگر شرایط برابری نداشته باشیم. در هر صورت رویکردی که امروز گردشگران ما نسبت به گرجستان پیدا کرده‌اند به گسترش روابط تهران-تفلیس وسعت بیشتری می‌بخشد.