باغ زیبای لوکزامبورگ در فرانسه

باغ زیبای لوکزامبورگ در فرانسه، دومین پارک عمومی بزرگ پاریس است که در منطقه ۶ واقع شده است و جز محبوب ترین پارک های دنیا قرار دارد. باغ لوکزامبورگ در قرن ۱۷ میلادی ساخته شد ولی شکل کنونی آن مربوط به بازسازی هایش در قرن ۱۹ میلادی می باشد. این باغ وسعتی به اندازه ی ۵۰ هکتار وسعت دارد و شامل یک استخر بزرگ در وسط و دو تراس در دو سو می باشد. بخش میانی باغ به سبک معماری کلاسیک و قرینه می باشد ولی فضای بیرونی آن بیشتر بصورت پیچ در پیچ و نامنظم می باشد. در طول تراس ها و مسیرها شما می توانید مجسمه هایی از مردان و زنان برجسته هنر و سیاست را مشاهده کنید.

باغ زیبای لوکزامبورگ در فرانسه

باغ زیبای لوکزامبورگ در فرانسه

باغ لوکزامبورگ پارک معروفی است که در رمان بینوایان ویکتور هوگو، کوزت با ماریوس در آن آشنا می شود. از ویژگی های این باغ بزرگ می توان به وجود صدها مجسمه، بنای تاریخی و فواره اشاره کرد. در فضای سبز مرکزی این باغ حدود ۲۰ مجسمه از ملکه های فرانسوی و قدیسین وجود دارد. کاخ لوکزامبورگ در انتهای شمالی پارک برای ماری دو مدیسی ساخته شد که در زمان انقلاب فرانسه از این کاخ به عنوان زندان استفاده می شده است. در حال حاضر این کاخ محل سنای فرانسه است.

باغ زیبای لوکزامبورگ در فرانسه

باغ زیبای لوکزامبورگ در فرانسه

باغ لوکزامبورگ امروزه به پاتوق هنرمندان، کودکان، دانش آموزان و گردشگران تور فرانسه تبدیل شده است. گردشگران اغلب برای بازدید از باغ به این مجموعه می روند و از قصر بازدید نمی کنند. بخشی از باغ به سبک قدیمی فرانسوی برای میهمانی ها طراحی شده و محوطه بی نظیری برای بازی کودکان در نظر گرفته شده که می توانند قایق های کوچک را برانند، سوار اسب های پاکوتاه شوند و یا نمایش های عروسکی را تماشا کنند. دانشگاه سوربون نیز که از قدیمی ترین دانشگاه های پاریس است و در قرن ۱۳ میلادی ساخته شده، در نزدیکی این باغ قرار دارد.

درون پارک رستورانی نیز وجود دارد که می توانید برنامه ناهارتون را در آنجا بگذارید.

باغ زیبای لوکزامبورگ در فرانسه

باغ زیبای لوکزامبورگ در فرانسه

نمایی سه بعدی ازباغ زیبای لوکزامبورگ در فرانسه: