پارک ملی کروگر در آفریقای جنوبی

پارک ملی کروگر در آفریقای جنوبی، از بزرگترین پارک های ملی قاره آفریقا است و زیست کره ای بسیار ارزشمند از حیات جانوری می باشد. کروگر در سال ۱۹۲۶ میلادی برای اولین بار در کشور آفریقای جنوبی به عنوان پارک ملی معرفی شد. کروگر دارای وسعتی به اندازه ۱۹۴۸۵ کیلومتر مربع می باشد و در دو استان لیمپوپو و پومالانگا واقع شده است.

در این پارک ملی انواع امکانات گردشگری برای مسافرین و بازدیدکنندگان از تور آفریقای جنوبی موجود می باشد.

پارک ملی کروگر در آفریقای جنوبی

پارک ملی کروگر در آفریقای جنوبی

مناطق مختلف پارک ملی کروگر در آفریقای جنوبی به شرح زیر است:

شمالی ترین منطقه

شمالی ترین قسمت کروگر، منحصر به فرد است. زیرا در نواحی گرمسیری قرار دارد و جنس زمین آن از سنگ های ماسه ای است. اما سنگ گرانیت و بازالت سایر مناطق پارک را پوشش داده است.
ویژگی های اصلی شمالی ترین مناطق این پارک، مناظر رودخانه های Limpopo و Luvuvhu هستند. کوه های ماسه-سنگی در شمال غرب و اکوسیستم قابل توجه در شمال شرق به نام Nwambiya از دیگر شاخصه های این منطقه هستند.

منطقه شمالی

علفزارهای شمالی، از شمال Letaba تا زمین های آبرفتی Shingwedzi در مقایسه با بیشتر نقاط پارک حیوانات کمتری دارد. حجم علفزارها در این ناحیه خیلی کمتر از کروگر جنوبی است.

چمن زار مرکزی پارک

بیشترین جمعیت شیر را دارد و شیرها ممکن است که در هر نقطه از مسیر دیده شوند. شکار برای شیرها در این منطقه فراوان است. گاهی اوقات علف های بلند باعث می شود که گله های گورخر و بوفالو در امان بمانند.

چمن زارهای جنوب غربی

زیستگاه پلنگ در گذشته از آفریقای جنوبی تا کره در سراسر آفریقا و جنوب آسیا پراکنده بود. اما تخریب زیستگاه و شکار، قلمرو این حیوان را به شدت کاهش داده و امروزه بیشترین تراکم پلنگ‌ها دراین منطقه است. انواع میمون‌ها، گراز، مرغان زمینی و انواع علف‌خواران از طعمه‌های پلنگ محسوب می‌شوند.

جنوب غرب پارک

کوهستانی ترین قسمت پارک محسوب می شود و میزان بارندگی آنجا از سایر نقاط بیشتر است. این کوه های گرانیتی را می توان به دو زیست بوم مهم تقسیم کرد. کوه Malelane در جنوب و Pretoriuskop در غرب.

منطقه جنوب شرقی

احتمال دیدن ۵ حیوان اصلی آفریقا (فیل، بوفالو، شیر، پلنگ و کرگدن) در جنوب شرق پارک در مقایسه با دیگر مکان ها، بیشتر است. در دو رودخانه اصلی جنوب شرقی کروگر (Sabie و Crocodile)، آب در تمام سال جاری است.

به طور کلی پارک کروگر محبوب ترین مقصد گردشگری در افریقای جنوبی از نوع سافاری است. این پارک با متنوع ترین سفرهای حیات وحشی خود در انتظار شماست. این گشت ها به دو صورت خصوصی و گروهی برگزار می شوند. این سفرها به این دلیل معروف هستند که شما تنها در یک روز می توانید ۵ حیوان بزرگ جهان را ببینید: فیل، شیر، کرگدن، پلنگ و بوفالو.

 پارک ملی کروگر در آفریقای جنوبی

پارک ملی کروگر در آفریقای جنوبی

اگر عاشق جنگل و طبیعت وحشی آن هستید با خیال راحت خود را به دست رنجرِ زبردست پارک بسپارید زیرا با وی در امنیت کامل می توانید در قلب این طبیعت خود را به جنگل بسپارید و با پیاده روی ها و تعقیب اثرات حیوانات یک رنجر واقعی شوید.

پارک ملی کروگر در آفریقای جنوبی

پارک ملی کروگر در آفریقای جنوبی

تصویر سه بعدی از پارک ملی کروگر در آفریقای جنوبی: