جا ماندن ۲۵ مسافر زاهدانی از پرواز به دلیل تعجیل خلبان

جا ماندن ۲۵ مسافر زاهدانی از پرواز به دلیل تعجیل خلبان یکی از تعجب برانگیزترین اخبار داغ این روزهاست. ۲۵ مسافر پرواز صبح امروز شرکت هواپیمایی «تفتان ایر» از زاهدان به مقصد تهران به‌ دلیل توجه به نماز و تعجیل خلبان از پرواز جا ماندند. به گزارش خبرنگاران، صبح روز سه شنبه ۲۹ فروردین، ۲۵ مسافر پرواز هواپیمای شرکت هواپیمایی «تفتان ایر» استان سیستان و بلوچستان که قرار بود ساعت ۴:۳۰ از فرودگاه زاهدان به مقصد تهران انجام شود به‌ دلیل توجه به نماز و تعجیل خلبان از پرواز جا ماندند.

این ۲۵ مسافر زمانی که متوجه شدند به دلیل مدت زمان حضور در پرواز نماز آن‌ها قضا می‌شود، تصمیم گرفتند ‌۳ دقیقه قبل از حرکت هواپیما پای پلکان هواپیما و بروی باند نماز خود را به جا بیاورند.

اما خلبان این پرواز با توجه به روز ارتش و محدودیت پروازی که در تهران وجود داشت با اصرار و شتاب پلکان را از هواپیما جدا کرد و پرواز کرد.

جا ماندن ۲۵ مسافر زاهدانی از پرواز به دلیل تعجیل خلبان

جا ماندن ۲۵ مسافر زاهدانی از پرواز به دلیل تعجیل خلبان

این اقدام خلبان در حالی انجام شد که این ۲۵ مسافر در پای پلکان در حال نماز خواندن بودند و علاوه بر جا گذاشتن آنها ممکن بود خطراتی را نیز برای آنها به وجود بیاورد.

البته روابط عمومی این شرکت هواپیمایی با تاکید بر اینکه این اقدام خلبان کار درستی نبوده در تلاش است تا با اهدای بلیط جایگزین رضایت این مسافران را جلب کند.

تعلیق ۱۵ روزه خلبان و پرسنل پرواز بابت جا ماندن ۲۵ مسافر

یکی از این مسافران در گفت و گو با خبرنگاران ما، اظهار داشت: من یکی از مسافران پرواز امروز صبح زاهدان به تهران بودم که با توجه به اینکه زمان پرواز ساعت ۴:۳۰ اعلام شده بود به موقع در فرودگاه حضور پیدا کردم و کارت پرواز خودم را دریافت کردم.

وی افزود: با توجه به اینکه اذان صبح حوالی ساعت ۴:۳۵ بود ما به همراه تعدادی از روحانیون که همراه ما بودند در حال سوار شدن به هواپیما بودیم که بانگ اذان بلند شد.

وی ادامه داد: از همین رو تصمیم گرفتیم که نماز اول وقت خودمان را در پای پلکان و در اول وقت به جا بیاوریم و حتی به داخل سالن برنگشتیم تا زمان هدر نرود اما نماز که تمام شد به فاصله یک دقیقه پس از نماز خلبان این پرواز تصمیم به جدا کردن پلکان گرفت.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی تفتان ایر در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اول از همه باید بابت اتفاقی که موجب ناراحتی تعدادی از مسافران پرواز دیروز صبح شد از مردم عذر خواهی کنم.

جا ماندن ۲۵ مسافر زاهدانی از پرواز به دلیل تعجیل خلبان

جا ماندن ۲۵ مسافر زاهدانی از پرواز به دلیل تعجیل خلبان

ابوالفضل حقیقی افزود: با توجه به اینکه دیروز روز ارتش جمهوری اسلامی ایران بود و با توجه به تقارن این روز عزیز قرار بر این بود که پروازهای فرودگاه مهر آباد از ساعت ۶:۳۰ دقیقه صبح تا ظهر به حالت تعلیق در بیاید.

وی گفت: به همین دلیل شرکت هواپیمایی تفتان تصمیم گرفت که پرواز خود را قبل از ساعت مقرر انجام بدهد که مسافران گرامی در زمان مناسب به برنامه های خودشان برسند.

حقیقی ادامه داد: در همین راستا طوری برنامه ریزی شد که مسافران عزیز در زمان رسیدن به فرودگاه مهرآباد فرصت نیم ساعته ای برای اقامه نماز صبح داشته باشند.

وی افزود: در هرصورت باز هم از همه کسانی که بابت این ماجرا آزرده خاطر شدند عذرخواهی می کنم و دستور داده شده تا وجه بلیط مسترد شود و یک بلیط رایگان هم به عنوان هدیه هواپیمایی تفتان به این عزیزان تقدیم می شود.

وی گفت: علاوه بر این در پی این ماجرا با خلبان و پرسنل تفتان ایر در زاهدان برخورد شد و همه آنها ۱۵ روز به حالت تعلیق در آمدند همچنین همه مسافران این پرواز تا پایان وقت دیروز با پرواز جایگزین به تهران منتقل شدند.

در مجموع نکته ای که در این ماجرا حائز اهمیت است توجه عده ای به نماز اول وقت و متاسفانه بی توجهی عده ای دیگر به این فریضه الهی است که قطعا نیاز به بحث های مفصل دینی و جامعه شناسی دارد.