شرکت‌های هواپیمایی ارزان ‌قیمت

سفرهای هوایی به علت امنیت و سرعت بالا، همیشه به انواع دیگر سفرها ترجیح داده می شود اما بزرگترین مشکل آن هزینه ی بالای این نوع سفرهاست. با آدراپانا همراه باشید تا شرکت های هواپیمایی های ارزان قیمت را معرفی کنیم.

۱. هواپیمایی نروژ

پایگاه اصلی: نروژ

مسیرها: نروژ، ایالات متحده، حوزه‌ی دریای کارائیب، خاورمیانه و بانکوک

 وقتی که در زمان پس‌انداز هزینه‌ی سفر صحبت از پرواز از مسیر‌ شهر‌های غیر مشهور یا پرواز با ارز‌های خارجی می‌شود، نام هواپیمایی نروژ نیز می‌‌درخشد. این هواپیمایی سالها به عنوان شرکت برتر ارزان‌قیمت اروپا برگزیده می‌شد اما امروزه با فروش بلیط ۲۵۰ دلاری از شرق آمریکا تا اروپا، هواپیمایی نروژ به عنوان شرکت مشهوری درآمریکا نیز شناخته می‌شود.

این هواپیمایی بلیط‌ها ارزان برای مسیر‌های گران‌قیمتی مثل آمریکا تا دریای کارائیب دارد.

شرکت‌های هواپیمایی ارزان ‌قیمت

شرکت‌های هواپیمایی ارزان ‌قیمت

۲. هواپیمایی پیچ

پایگاه اصلی: ژاپن

مسیرها: ژاپن، کره، هنگ‌کنگ و تایوان

بر طبق رویه واقعی ژاپنی ها، هوپیمایی ارزان‌قیمت این کشور عملکردی با راندمان رو به پیشرفت دارد. سیستم فروش بلیط این هواپیمایی بر طبق نزدیکی به راه، طبقه‌بندی می‌شود.

در هواپیما می‌توانید غذاهای ویژه‌ای مثل نودلهای رامن، خوراک کاری و شیر هلوی تگری سفارش دهید.

شرکت‌های هواپیمایی ارزان ‌قیمت

شرکت‌های هواپیمایی ارزان ‌قیمت

۳. هواپیمایی ایندیگو 

پایگاه اصلی: هند

مسیرها: هند (۳۹ مقصد)، دبی، بانکوک، سنگاپور و عمان

اینیگو فهمیده‌ است که چطور تبدیل به بزرگترین و سودبخش‌ترین هواپیمایی هندوستان شود. این موفقیت کمتر از یک دهه برای آنها زمان‌برده است. در حقیقیت آنها در سال ۲۰۱۵ حدود ۴۰ درصد از ترافیک هوایی هند را پوشش داده‌اند. این موفقیت به عواملی چون حذف حواشی و تجملات، نداشتن صندلی‌های کلاس‌های بالاتر و لانژ فرودگاهی و داشتن زمان بین پروازی کمتر از میانگین نسبت داده می‌شود. هواپیماهای این شرکت در روز حدود ۱۲ ساعت در هوا هستند!

شرکت‌های هواپیمایی ارزان ‌قیمت

شرکت‌های هواپیمایی ارزان ‌قیمت

۴. هواپیمایی فست جت

پایگاه اصلی: تانزانیا و بریتانیا

مسیر‌ها: کنیا، آفریقای جنوبی، اوگاندا، زامبیا و زیمبابوه

برای دهه‌های زیادی، پرواز در طول آفریقا به شدت گران و به شدت غیرقابل اطمینان بود. با ورود فست‌جت به عنوان اولین هواپیمایی آفریقایی بزرگ مقرون به صرفه‌ی آفریقایی، پرواز‌های ارزان و قابل اطمینان بین ۶ کشور آفریقایی برقرار شد. پس از ورود سایر رقبا، فست جت همچنان به عنوان بزرگترین هواپیمایی باقی ماند و در بیشتر مقاصد پرواز دارد. به یاد داشته باشید با دیدن قیمت‌های بلیط‌های آن شوکه نشوید چرا که قیمت‌ها به ارز تانزانیا زده شده‌اند و هر شیلینگ آن معادل یک ده‌هزارم دلار است.

شرکت‌های هواپیمایی ارزان ‌قیمت

شرکت‌های هواپیمایی ارزان ‌قیمت

۵. هواپیمایی ایزی‌جت

پایگاه اصلی: بریتانیا

مسیر‌ها: اروپا، آمریکای شمالی و خاورمیانه

بزرگترین هواپیمایی بریتانیا یک برنامه‌ی خلاقانه به نام ” الهام بخشم باش” یا Inspire Me دارد که در آن مسافران وارد شهر مبدا شده و این شرکت به آنان ارزان‌ترین قیمت‌ را به یک مقصد اتفاقی برای گذراندن تعطیلات ارائه می‌کند. این برنامه باعث می‌شود برای سفر‌های جالب و اتفاقی، پول و انگیزه‌ی کافی داشته باشید. تا پارسال، ایزیجت برای ۶ سال متوالی جایزه‌ی World Travel Award را به عنوان بهترین هواپیمایی کم هزینه‌ی اروپا برنده شد.

شرکت‌های هواپیمایی ارزان ‌قیمت

شرکت‌های هواپیمایی ارزان ‌قیمت

۶. هواپیمایی لن 

پایگاه اصلی: شیلی

مسیرهای اصلی: آمریکای جنوبی، ایالات متحده، کانادا و مکزیک

برخلاف تصور شما از یک شرکت هواپیمایی ارزان‌قیمت، هواپیما‌های شرکت لن دارای تلویزیون‌های با کیفیت برای هر صندلی هستند. در این تلویزیون‌ها می‌توانید از بیش از ۱۰۰ فیلم سینمایی، ۴۲ نمایش تلویزیونی، معادل حدود ۱۰۰۰ سی‌دی کلکسیون موسیقی لذت ببرید. لن در بین هواپیمایی‌های آمریکای جنوبی معمولا ارزان‌ترین انتخاب است و پرواز‌های مستقیم به بسیاری از مقاصد بزرگ در ایالات متحده برقرار می‌کند.

شرکت‌های هواپیمایی ارزان ‌قیمت

۷. هواپیمایی ایرآسیا

پایگاه اصلی: مالزی

مسیر‌های اصلی: آسیا، استرالیا، هند وعربستان صعودی

چرا از سایر سفرهای هوایی ارزان‌ قیمت بهتر است: با وجود بدنامی بخاطر حادثه‌ی سقوط در سال ۲۰۱۴، ایرآسیا بازهم برای ششمین سال پیاپی به عنوان بهترین هواپیمایی مقرون به صرفه در جوایز سالانه‌ی جهانی شرکت‌های هواپیمایی SKYTRAX دریافت کرد. این هواپیمایی به شما غذای گرم برای فروش، نوشیدنی، اسنک‌های سبک و البته تعداد زیادی پرواز با قیمت‌های رقابتی ارائه می‌نماید. این هواپیمایی حتی اولین بار مفهوم پرواز طولانی ارزان‌قیمت با کیفیت را با سیستم AirAsia X تعریف کرد. جایی که در ۱۹ مقصد می‌توانید در کابین کلاس اول صندلی‌های تختی داشته باشید.

شرکت‌های هواپیمایی ارزان ‌قیمت

شرکت‌های هواپیمایی ارزان ‌قیمت

۸. هواپیمایی ایسلند ایر 

پایگاه اصلی: ایسلند!

مسیرهای اصلی: اروپا، آمریکا، کانادا و ایسلند

چرا از سایر سفرهای هوایی ارزان‌ قیمت بهتر است: بیایید تصور کنیم سال ها پیش چند شخص رویاپرداز با خود گفتند:

به طور منطقی کشور ما می‌تواند نقطه‌ی اتصال بین اروپا و آمریکا باشد. چطور است برای آمریکایی‌ها چند پرواز واقعا ارزان‌قیمت با توقف در ایسلند طراحی کرده و آن‌ها را تشویق کنید برای یکی دوهفته در کشور بمانند و صنعت توریسم مارا منفجر کنند.

این گونه بود که انقلاب توریسم فرا اطلسی به وجود آمد. ایسلند ایر پروازهایی با قیمت‌های باورنکردنی که نظم بازار را به هم زدند ارائه می‌کند که اکثرا توقفی در ریکاویک (پایتخت) دارند. با این طرح اگر بخواهید می‌توانید پیش از شروع برای یک هفته در کشور توقف کنید. با این ایده صنعت گردشگری کشوری رشد انفجاری داشت که پیش از آن کمتر کسی به آن سفر می‌کرد.

شرکت‌های هواپیمایی ارزان ‌قیمت

۹. هواپیمایی ویوااروباس

پایگاه اصلی: مکزیک

مسیرهای اصلی: مکزیکو، هوستون، شیکاگو، سان‌آنتونیو و ال‌پاسو

چرا از سایر سفرهای هوایی ارزان‌قیمت بهتر است: پرواز به مکزیک هیچ وقت برای مسافرین زرنگ گران نبوده‌ است اما پرواز درطول مکزیک چه؟ سفر هوایی درطول مکزیک همیشه بسیار گران تمام می‌شد تا زمانی که ویوااروباس پای به میدان گذاشت. قطعا نمی‌توان انتظار امکانات رفاهی مجلل داشت اما حداقل مجبور نیستید با یک اتوبوس واقعی پای به این مسیر بگذارید!

شرکت‌های هواپیمایی ارزان ‌قیمت

شرکت‌های هواپیمایی ارزان ‌قیمت

۱۰. هواپیمایی سوت‌وست

پایگاه اصلی: آمریکا

مسیرهای اصلی: آمریکا، مکزیک و حوزه‌ی دریای کارائیب

چرا از سایر سفرهای هوایی ارزان‌قیمت بهتر است: هرچه می‌خواهید درباره‌ی مرداب خاکستری هواپیمایی‌های امریکا جک بسازید اما هواپیمایی جنوی غربی یا سوت وست تنها شرکت هواپیمایی آمریکا است که در زمان بحران بزرگ اقتصادی همچنان سودآور باقی ماند. این شرکت همچنین بدون اینکه از شما بخاطر کیف‌هایتان پولی بگیرد درحال پولسازی است. ممکن است برای سفراز نیویورک به لس‌آنجلس با هواپیمایی اصلی بزرگ و کم هزینه‌ی آمریکایی مبور شوید توقفی در تولسا یا ال‌پاسو داشته باشید اما کمبود‌های این شرکت در سفر‌های بدون توقف ریشه در ذات ارزان قیمتش دارد. این شرکت به میهمانداران خود اجازه می‌دهد کمی از عرف خارج شوند و حتی جک‌های بدی درباره‌ی آن‌ها شنیده باشید. در حقیقت این شرکت به هیچ وجه یک هواپیمایی بی نقص نیست. اما تخفیف‌ها و قیمت‌های خوب این شرکت باعث شده مسافرین وفادار بسیاری داشته باشد.

شرکت‌های هواپیمایی ارزان ‌قیمت