فستیوال لوی کراتونگ تایلند

یکی از معروف ترین جشن ها، فستیوال لوی کراتونگ تایلند یا ماه کامل می باشد که از زیباترین و محبوب ترین جشن های تایلند به شمار می رود. در این مراسم، قایق‌هایی که از گندم درست شده‌اند و بر روی آنها شمع، عود و گل قرار داده شده است بر روی رودخانه‌ها شناور می‌شوند. این مراسم در سراسر کشور و به طور خاص در شهر سوخوتای (Sukhothai)، پایتخت سابق تایلند برگزار می‌شود. هر ساله همزمان با کامل شدن ماه در دوازدهمین ماه تقویم قمری تایلند برگزار می‌شود. این روز در تقویم میلادی معمولا مصادف با یکی از روزهای ماه نوامبر است. با شرکت در تور تایلند دز این زمان می توانید سفری خاطره انگیز برای خود رقم بزنید.

فستیوال لوی کراتونگ تایلند

فستیوال لوی کراتونگ تایلند

«لوی» به معنای شناور کردن و «کراتونگ» به معنای قایقی به شکل نیلوفر آبی و ساخته شده از برگ موز است. در سحرگاه روز جشن، بسیاری از مردم به رودخانه نزدیک محل سکونت خود می‌روند تا قایق‌های خود را که شمع و عود روی آن را روشن کرده‌اند‌، برای ادای احترام و تشکر از الهه آب‌ها، در رود رها کرده و تمام کینه‌ها، خشم و پلیدی‌ها را از خود دور کنند. مردم هم چنین ناخن و موی خود را کوتاه کرده و آن را همراه با قایق خود رها می‌کنند تا ناپاکی‌ها را از وجود خود پاک کنند. آنها بر این باورند که این کار برای آنها خوش شانسی می‌آورد و گناه و بدی را دور می کند. تایلندی‌ها معمولا هنگام رها کردن قایق خود در آب آرزویی می کنند و بسیاری باور دارند که اگر شمع آنها تا زمانی که از نظر پنهان نشده است، روشن بماند، آرزوی آنها برآورده خواهد شد.

فستیوال لوی کراتونگ تایلند

در این فستیوال مردم بالن های خود را به هوا می فرستند تا بد اقبالی از آنها دور شود و نور فانوس راه درست را در زندگی به آنها نشان دهد.

فستیوال لوی کراتونگ تایلند

فستیوال لوی کراتونگ تایلند

مراسم لوی کراتونگ در تایلند مراسمی مذهبی به شمار میرود و با وجود درگذشت شاه فقید تایلند , این مراسم همچنان بر زمان خود در ۱۴ نوامبر پا برجاست.

فستیوال لوی کراتونگ تایلند