ساحل سحر آمیز گرجستان

یکی از مهمترین مکان های تفریحی گرجستان، سواحل بسیار زیبای آن است. ساحل سحر آمیز گرجستان در فاصله ۱۵ کیلومتری جنوب بندر پوتی و ۶۰ کیلومتری شمال بندر باتومی در کرانه زیبای دریای سیاه واقع شده است که مردم گرجستان این سواحل را با نام ساحل اورکی می شناسند و از مهمترین جاذبه های دیدنی گرجستان محسوب می شود.

از تفریحات گرجستان، ساحل سحر آمیز ست. ساحل سحرآمیز، که یکی از پرطرفدارترین سواحل گرجستان است به رنگ قهوه ای و در برخی نقاط خاکستری رنگ می باشد، مردمان بومی گرجستان از قدیم معتقد بوده اند که خاک های ساحلی این منطقه شفابخش و برای بدن بسیار مفید است لذا از دیرباز افراد بسیاری جهت شفابخشی از بیماری و یا پیشگیری از آن به ساحل اورکی می آمدند و خاک و گل ساحلی را بر روی بدن خودشان قرار می دادند. مناطق ساحلی گرجستان از دیرباز پذیرای هزاران جهانگرد در هر فصلی از سال بوده است.

ساحل سحر آمیز گرجستان

ساحل سحر آمیز گرجستان

در دوران شوروی سابق این منطقه از بهترین نقاط تفریحی امپراطوری شناخته می شد و هنوز آثار مربوط به تفریح گاه های سران کشور شوروی سابق در این مناطق وجود دارد. در نزدیکی بندر باتومی منطقه ای قرار دارد به نام اورکی و گرگولتی که به آن ساحل، ساحل سحر آمیز(Beach magic) یا ساحل مغناطیسی گفته می شود. باور بر این است که شنا کردن در این منطقه و آفتاب گرفتن بر روی شن های ساحلی منجر به درمان بیماری های مفصلی و رلکسیشن در شخص می شود و همچنین خاک این منطقه تاثیر زیادی در سلامت پوست و زیبایی چهره دارد.

ساحل سحر آمیز گرجستان

ساحل سحر آمیز گرجستان

بر اساس تحقیقات دانشگاه اورکی گرجستان ترکیبات ماسه های ساحل این منطقه حاوی مواد معدنی ویژه ای می باشد که اثرات درمانی آن در مورد بیماری های قلبی، عروقی و عصبی به اثبات رسیده است. بر اساس این مطالعات تنها دو منطقه در جهان شناخته شده است که چنین خواصی در آن وجود دارد. چند روز استراحت و تفریح در این منطقه میتواند عامل درمان یا پیشگیری از بسیاری بیماری ها باشد. کوهستان های گرجستان سرچشمه رودهای متعددی می باشد و عبور رودخانه از شهرها و روستاهای این کشور سیمای آنها را دیدنی تر ساخته است. با شرکت در تور گرجستان می توانید این سواحل را از نزدیک ببینید و لذت ببرید.