مناطق جادو کننده ی ایتالیا

ایتالیا بی هیچ تردید، بهشت رویایی عاشقان سیر و سیاحت و دوستداران هنر و معماری است. کشوری که با پیشینه‌ای قوی و درخشان در زمینه‌های گوناگون، همچون آهن ربایی قدرتمند، گردشگران را به سمت خود جذب می‌کند.

ایتالیا کشور زیبایی است و ونیز یکی از رمانتیک ترین شهرهای این کشور و جهان است. ونیز مرکز منطقه وِنِتو و یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری ایتالیا و بزرگ ترین شهر بدون خودروی جهان به شمار می رود. در این شهر هیچ اثری از دود و ترافیک اتومبیل ها و کامیون نیست و تنها وسیله نقلیه آن، قایق است. حتی پلیس و آتش نشانی هم با قایق موتوری در سطح شهر حرکت می کنند.

شهر ونیز در میان ۱۱۷ جزیره کوچک و بزرگ در منطقه «تالاب ونیزی» در شمال شرق کشور ایتالیا واقع شده است. این تالاب در امتداد دو رود «پو» و «پیاوه» تشکیل شده است.
شهر ونیز به دلیل شکل عجیب؛ سبک زندگی متفاوت و آثار تاریخی، هنری و معماری متنوع و متعددی که دارد، در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است و سالانه میلیون ها گردشگر از سراسر جهان به آن سفر می کنند. از ونیز به عنوان «شهر روی آب»، «شهر کانال های آب» یا «شهر پل ها» نیز یاد می کنند. البته متاسفانه این شهر تاریخی و زیبا در حال فرورفتن در آب است و ساکنین آن به تدریج آن را ترک می کنند.

آیا مناطق جادو کننده ی ایتالیا را می شناسید؟ در این مطلب به ارایه لیستی از این مناطق می پردازیم.

   ۱. پیزا، کالابریا

   ۲. سیسیل

   ۳. دریاچه‌ی کومو

   ۴. فواره‌ی تِرِوی

   ۵. تورین

   ۶. جِنیکولِم هیل(Janiculum Hill)، رم

   ۷. آتشفشان اِتنا، سیسیل

   ۸. پارک ملّی گرن پارادیزو

   ۹. فلورانس

   ۱۰. اَترانی

   ۱۱. پمپی

   ۱۲. پوزیتانو

   ۱۳. رشته کوه‌های دولومیتی

   ۱۴. وِرونا

   ۱۵. کانال بزرگ، ونیز

   ۱۶. ناپل

   ۱۷. جِنووا

گزیده ای از تصاویر این اماکن جادویی ایتالیا در زیر آورده شده است تا از دیدن آن ها لذت ببرید.

برای سفر به این کشور زیبا می توانید از طریق تور ایتالیا که جز تور اروپا می باشد، اقدام کنید.