مراکز خرید مهم در مسکو

یکی از جذابیت های سفر، خرید کردن و بازدید از مراکز خرید است. اگر شما قصد استفاده از تور روسیه را دارید، بهتر است مراکز خرید مهم در مسکو را بشناسید.

کالاهای غیر روسی در بازارهای مسکو هم قیمت یا گران تر از بازارهای کشورهای تولید کننده شان هستند و اگر دیدید که این جور کالاها را با قیمت های خیلی پایین می فروشند، احتمالا با جنس تقلبی سر و کار دارید.

مهم ترین خیابان خرید مسکو خیابان پترُوسکاست که این روزها به دوره ی اوج پیش از انقلاب ۱۹۱۷ برگشته است. این خیابان از کنار تئاتر بُلشوی شروع می شود و به شمال می رود. دو طرف خیابان پر است از بوتیک های سطح بالا و یک فروشگاه بزرگ و یک مرکز خرید شیک را هم در آن پیدا می کنید. پیاده راه استُلِسنیکُف بهترین قسمت این خیابان است و مغازه های بی نظیرش خیره کننده اند.

خیابان معروف آربات هم همیشه پاتوق توریست ها در مسکو بوده است و اگر می خواهید سوغاتی بخرید، بهتر است حتما سری به مغازه ها و کیوسک های رنگارنگش بزنید. آربات در واقع یک پیاده راه ۱/ ۲۵ کیلومتری است که میدان آرباتسکایا در حلقه ی بولوار را به میدان اسمُلنسکایا در حلقه ی باغ متصل می کند. اگر می خواهید سوغاتی های محلی مسکو را ببینید، بهتر است سراغ کریستال ها ،پارچه های کتان، صنایع دستی سنتی یا شال های پشمی بروید. خیلی ها هم خرت و پرت های یادگار دوره ی کمونیستی را از مسکو سوغات می برند. اگر اهل خرید عتیقه جات هستید، یادتان باشد که برای خارج کردن عتیقه جات و آثار هنری مثل نسخه های خطی، سکه های قدیمی، جواهرات، کتاب های قدیمی باید از کمیته ی فرهنگ روسیه مجوز بگیرید و مالیات هم بپردازید که معمولا این مالیات ۱۰۰ درصد قسمت خرید کالاست.

مراکز خرید مهم در مسکو

مراکز خرید مهم در مسکو

– بازار ایزمایلُوو

در این بازار، انواع آثار هنری، صنایع دستی، عتیقه جات، یادگارهای دوره ی کمونیسم و در واقع همه جور سوغاتی روسیه، از جمله عروسک های تو در توی ماتریوشکا، را پیدا می کنید. بعضی مغازه ها هم فرش های سنتیِ ناحیه ی قفقاز و آسیای مرکزی، سفال، کتان، جواهرات، کلاه های خز، صفحه های شطرنج و اسباب بازی های جور وا جور می فروشند. این جا می توانید چانه بزنید، اما انتظار نداشته باشید که فروشنده ها خیلی با شما راه بیایند. در عوض با کمی چانه زدن، یا حتی بدون چانه زدن، می توانید از دست فروش ها حدود ۱۰ درصد تخفیف بگیرید. مغازه های این جا هر روز باز هستند، اما بیشتر دست فروش ها فقط آخر هفته به این بازار می آیند. غرفه های هنری بازار ایزمایلُوُو را در خیابان کریمسکی، درست روبه روی ورودی پارک گورکی، و در پِرِخُد (بازارچه ی زیرگذر) می بینید.

مراکز خرید مهم در مسکو

– مرکز خرید جی یو ام

ساختمان قرن نوزدهمی و دیدنی این مرکز خرید را در قسمت شرقی میدان سرخ پیدا می کنید؛ جایی که با وجود قدمت تاریخی، حال و هوایی امروزی دارد. این جا تعداد بسیار زیادی از مغازه ها را در چند طبقه خواهید دید که همه جور جنسی می روشند.

مراکز خرید مهم در مسکو

مراکز خرید مهم در مسکو

– مرکز خرید اخُتنی ریاد

این مرکز خرید مجلل را در دهه ی ۱۹۹۰ ساخته اند و هر چند زمانی پر بود از بوتیک های گران قیمت، اما حالا مغازه هایش اجناسی با دامنه های قیمتی گوناگون می فروشند و از آن مراکز خرید پر طرفدار مسکو شده است. در طبقه ی همکف مجموعه هم یک فودکورت بزرگ را پیدا می کنید که همیشه شلوغ است.

مراکز خرید مهم در مسکو

مراکز خرید مهم در مسکو

– دِتسکی میر

این فروشگاه بزرگ که معنی اسمش «دنیا بچه ها» ست، در دوره ی شوروی، مهم ترین مرکز فروش اسباب فروشی مسکو بود، اما الان، در کنار اسباب بازی های ساخت روسیه، انواع وسایل ورزشی و لوازم خانگی را هم در آن پیدا می کنید.

مراکز خرید مهم در مسکو

مراکز خرید مهم در مسکو