راسا پرواز آدراپاناراسا پرواز آدراپانا
فراموشی رمز عبور ؟

تور مالزی

تور مالزی

تور مالزی

تور مالزی

تور مالزی یکی از تورهایی است که در چند سال اخیر بین مردم ایران بسیار محبوب گشته است. برای شناختن مالزی باید عاشق مالزی بود. کشوری متلاطم و پر جنب و جوش و پر از نژادها و مذاهب که در آن مالایی، هندی، چینی و بسیاری دیگر از گروه های قومی، با هم در صلح و آرامش زندگی می کنند. چند فرهنگی بودن، مالزی را بهشت الطعام و مکانی برای صدها جشنواره رنگارنگ تبدیل کرده است. مردم مالزی از ملاقات و مراودت با مردم سرزمین‌های دیگر لذت می برند و افراد بسیار آرام، گرم و دوستانه هستند.

پکیج های مربوط به تور مالزی را می توانید در این قسمت مشاهده نمایید :

مالزی مقصد خوبی برای خرید است. هر نوع محصولی که بخواهید در آن پیدا می‌شود؛ از ارزان‌ترین اجناس قلابی گرفته تا گران‌ترین کالاهای اصل و باکیفیت. بنابراین با هر بودجه‌ای می‌توانید چیزی برای خود یا نزدیکانتان بخرید. بازارهای محلی، بازارچه‌های آخر هفته و بازارچه‌های شبانه‌ی متعددی در مالزی وجود دارند که در آنها می‌توانید انواع کالاهای متنوع را با قیمت‌های ارزان خریداری کنید.

تور مالزی در مجموع جزو تورهای گران نیست. به دلیل وفور منابع طبیعی، غذا به خصوص غذای خیابانی در مالزی قیمت اندکی دارد. امکانات اقامتی متعددی در مالزی وجود دارد که شما با توجه به بودجه‌ی در نظر گرفته شده، می‌توانید هر کدام را که مناسب‌تر است را انتخاب کنید. از هاستل‌های ارزان‌قیمت گرفته تا هتل‌های ۵ ستاره. حتی هتل‌های لوکس هم نسبت به بسیاری از مقصدهای گردشگری دنیا، ارزان‌تر هستند.

هزینه‌ی حمل و نقل در داخل کشور، به لطف یارانه‌ی سوخت، بسیار مقرون‌ به‌ صرفه است. وسایل حمل و نقل عمومی داخل شهری به خصوص در شهرهای بزرگ و توریستی مثل کوالالامپور، بسیار مجهز و کامل و قابل اطمینان هستند. تاکسی انتخاب دیگری برای حمل و نقل داخل شهری است که البته گران‌تر است و قبل از سوار شدن باید در مورد هزینه‌های آن با راننده به توافق برسید.

آب و هوای مالزی

در طول سال، دو فصل بارانی در مالزی وجود دارد. بخش شرقی، بیشترین میزان بارندگی را از اوایل نوامبر تا آخر مارس تجربه می‌کند که بر اثر بادهای موسمی شمال شرقی ایجاد می‌شود و با بارندگی شدید و رعد و برق همراه است. رشته‌کوهی که از مرکز کشور می‌گذرد، پناهگاهی در برابر بادهای موسمی شرقی است اما کوالالامپور و شهرهای دیگر در بخش غربی، در این مدت بارندگی زیاد و طوفان دارند. از ماه مه تا سپتامبر، باد موسمی دیگری از سمت غرب می‌وزد و شهرهایی چون کوالالامپور را درگیر می‌کند. بیشترین میزان بارندگی کوالالامپور در همین فصل است.