پارک و قلعه ی مونت جوییک اسپانیا

اگر می خواهید به اسپانیا سفر کنید یکی از بهترین انتخاب ها قطعا بارسلونا است شهری که پر از جنب و جوش و بسیار شادمان بوده و معماری آن بسیار جذاب و شگفت انگیز است.

بارسلونا همچنین به گیتار نوازان دوره گرد مشهور است آثار گائودی،در خیابان های این شهر بسیار قابل توجه بوده و آفتاب های زیبا دریای آبی مدیترانه به فضای این شهر جلای خاصی بخشیده است.

از ویژگی های این شهر وجود موزه آثار معماری، مراکز خرید، مراکز تفریحی، تاریخی، رستوران، کافه و… می باشد.

پارک و قلعه ی مونت جوییک اسپانیا از باید‌های سفر به بارسلونا‌ست. پارک زیبایی در دامنه‌ کوه مون‌جوییک که جان می‌دهد برای یک روز شاد و هیجان‌انگیز. از آن چشم‌انداز نفس‌گیر شهر که بگذریم، موزه‌ها و گالری‌های هنری اینجا برای خودشان دنیایی‌اند و از دیدنی‌های تمام‌عیار بارسلونا حساب می‌شوند. تابستان‌ها سینمای روبازی اینجا برپا می‌کنند و فیلم‌ها را روی دیوار قلعه نمایش می‌دهند. تماشای فیلم زیر آسمان بارسلونا و روی دیوار یک قلعه‌ ۳۰۰‌ساله تجربه‌ هیجان‌انگیزی است.

علاوه بر موزه‌ هنر ملی کاتالونیا، موزه‌ کاشا فروم و گالری المپیک بارسلونا، بنیاد میرو هم در مون‌جوییک قرار گرفته؛ موزه‌ای که نقاشی‌ها، مجسمه‌ها و سرامیک‌کاری‌های خوآن میرو هنرمند معروف اهل بارسلونا را به نمایش می‌گذارد. به فواره‌ جادویی مون‌جوییک هم سر بزنید که با نور و موزیک نمایش‌های سرگرم‌کننده اجرا می‌کند. اگر حوصله‌ ایستادن در صف داشته باشید می‌توانید با تله‌کابین خود را به قلعه‌ مون‌جوییک در بالای تپه برسانید. تابستان‌ها سینمای روبازی اینجا برپا می‌کنند و فیلم‌ها را روی دیوار قلعه نمایش می‌دهند. تماشای فیلم زیر آسمان بارسلونا و روی دیوار یک قلعه‌ ۳۰۰‌ساله تجربه‌ هیجان‌انگیزی است. قیمت بلیط تله‌کابین، برنامه‌ سینما و اطلاعات دیگر را می‌توانید روی اینترنت چک کنید. ضمنا دهکده‌ اسپانیولی یا پوبله اسپانیول هم بالای تپه‌ مون‌جوییک است. اگر با کودکتان به بارسلونا سفر می‌کنید، اینجا جان می‌دهد برای خوشحال کردنش. اتوبوس‌های ۵۰، ۵۵ و ۶۱ به مون‌جوییک می‌آیند.

پارک و قلعه ی مونت جوییک اسپانیا

پارک و قلعه ی مونت جوییک اسپانیا

می توانیم با سوار بر تله کابین شدن، درحالی که زیر پایمان تپه سرسبز و جنگلی مونت جوییک را داریم، به سردر و دیوارهای ستبر قلعه مونت جوییک برسیم.

پای دیوارهای ستبر قلعه، خندقی به چشم میخورد که امروز داخل آن از آب خبری نیست و به جایش باغچه ایست سرسبز و زیبا و آراسته به گل و چمن.

از پل روی خندق که چند چشمه هلالی دارد عبور کرده و وارد دالانی میشویم که ما را به چهارصد سال پیش سوق میدهد.

این قلعه در سال ۱۶۴۰ زمانیکه اسپانیا بزرگترین امپراطوری جهان محسوب میشد ساخته شد. در قرن نوزدهم به زندان تبدیل شد و مجرمین با جرم های سنگین و محکومین به حبس ابد را در آن نگهداری می کردند.

پارک و قلعه ی مونت جوییک اسپانیا

پارک و قلعه ی مونت جوییک اسپانیا

پلان قلعه به مانند همه قلاع اسپانیایی چهارگوش با یک حیاط مرکزی است و ساختمان هایی دورتادور که به دریا اشراف دارند.

یک پرچم بزرگ کاتالونیا نیز در گوشه ای از حیاط به چشم میخورد. این پرچم را میتوان در بسیاری از نقاط شهر حتی در بالکن بسیاری از خانه ها دید که نمادی از جدایی طلبی و خودمختاری منطقه کاتالونیا میباشد که البته این مسئله، کش و قوس ها و فراز و فرود و حکایت های فراوان دارد.

پارک و قلعه ی مونت جوییک اسپانیا

پارک و قلعه ی مونت جوییک اسپانیا

بازمانده توپ های قدیمی که دریا را نشانه گرفته اند، یادگاری از استعمارگری و جهان خواری اسپانیاست. منظره بسیار زیبایی از دریای مدیترانه را از این منظر نیز می توان دید.

برای بازگشت از قلعه میتوان دوباره بلیت تله کابین را خرید و با تله کابین به خیابان اصلی رفت و یا اینکه پیاده از مسیر پلکانی پارک جنگلی و تپه عبور کرد. ما راه دوم را انتخاب میکنیم تا ضمن گردش در پارک بتوانیم از المانهای هنری ازجمله مجسمه های خاص آن هم دیدن کنیم.

پارک و قلعه ی مون جوییک اسپانیا

پارک و قلعه ی مون جوییک اسپانیا