موزه‌ ی ملی هنر کاتالونیا در اسپانیا

موزه ملی هنر کاتالونیا در اسپانیا، در سال ۱۹۲۹ میلادی، محلی برای برپایی نمایشگاه های بین المللی بود اما در سال ۱۹۹۰ میلادی به موزه تبدیل شد.

هدف از ساخت این موزه جذب گردشگران از سراسر دنیا به سمت بارسلونا بوده است. سازنده و گرداننده ی این بنا، هدف خود را به خوبی دنبال کرده است زیرا در حال حاضر موزه ی ملی هنر کاتالونیا یکی از پربازدیدکننده ترین مکان های گردشگری کشور اسپانیا به شمار می رود.

موزه‌ ی ملی هنر کاتالونیا در اسپانیا

موزه‌ ی ملی هنر کاتالونیا در اسپانیا

موزه ملی هنر بارسلونا از زمان تاسیس تا به الان پستی ها و بلندی های بسیاری را پشت سر نهاده است، اما در هر حالت وظیفه جذب توریسم از سراسر دنیا را به خوبی اجرا کرده است.

این موزه‌ بزرگ در پارک مونت جوییک قرار گرفته است.

موزه ملی هنر کاتالونیا، میان اسپانیایی ها بیشتر با نام NMAC شهرت دارد. این نام، فرم مخفف شده عبارت اسپانیایی به معنای موزه ملی هنر کاتالونیا است.

ساختمان موزه معماری بسیار زیبایی دارد و باید گفت از جمله موزه های محبوب اسپانیاست. گردشگران با نگاه به ساختار این بنا جذب طراحی زیبایش می شوند. این ساختمان همچون قصر می ماند. شاید دلیل آن نیز این باشد که قبلا یک قصر سلطنتی بوده است. موزه ملی هنر کاتالونیا، از جمله موزه هایی است که خودش بیش از آثار درونش، بازدیدکننده را مسحور می کند.

موزه‌ ی ملی هنر کاتالونیا در اسپانیا

موزه‌ ی ملی هنر کاتالونیا در اسپانیا

ستون های بلندی که در کناره ها و جلوی ساختمان قرار دارند و پله های بلند و طولانی مقابل بنا، آن را به یکی از زیباترین بناهای تاریخی و زیبا در بارسلونا تبدیل کرده است. صرف نظر از موزه بودن این بنا، معماری داخلی و خارجی ساختمان بسیار چشمگیر است.

موزه ملی هنر کاتالونیا از چند بخش مختلف تشکیل شده است و هر بخش شامل موضوعات مختلف برای نمایش به بازدیدکننده ها هستند. در این موزه آثار هنری زیبا و متنوعی نگهداری و مرافبت می شوند و دیدن آنها خالی از لطف نیست.

این موزه پنج مجموعه‌ بزرگ دارد:

  • ۱.مجموعه هنر رومانسکِ این موزه بزرگترین و قدیمی‌ترین مجموعه در اروپاست.

  • ۲.مجموعه هنر گوتیک نقاشی‌ها و مجسمه‌های چوبی و سنگی.

  • ۳.مجموعه هنر مدرنیسم آثار قرن نوزدهم تا دهه‌ ۱۹۴۰.

  • ۴.موزه مجموعه هنر رنسانس و باروک.

  • ۵.کتابفروشی موزه هم یکی از بهترین‌ها در اسپانیا‌ست.

موزه‌ ی ملی هنر کاتالونیا در اسپانیا

موزه‌ ی ملی هنر کاتالونیا در اسپانیا

موزه از ۱۰ صبح تا ۸ شب و یکشنبه‌ها تا ۳ بعدازظهر باز است. ایستگاه مترویی هم نزدیک موزه دارد و دسترسی به موزه را ساده کرده است.

نمایی سه بعدی از موزه‌ ی ملی هنر کاتالونیا در اسپانیا: