اپلیکیشن های جدید برای کاهش استرس در سفر کاری

سفرهای کاری همیشه هم خوش‌آیند نیستند و در بسیاری از مواقع با استرس و خستگی همراه‌اند. درحالی‌ که سفر‌های تفریحی فرصت مناسبی برای استراحت هستند، یکنواختی همیشگی سفر‌های کاری چیزی جز استرس و خستگی ندارند.

در حقیقت، طبق مطالعاتی که در سال ۲۰۱۲ توسط شرکت مسافرتی کارسون واگنلیت (carson wagonlit) صورت گرفت، دریافتند که مسافران سفر‌های کاری، حدود ۷ ساعت را در استرس به سر می‌برند. تعدادی از سرویس‌ها و اپلیکیشن‌ها در بازار وجود دارند که سفر را مقداری برای کارمندان خسته و تنها آسان‌ تر می‌کنند.

۱.چمدان

ماه می گذشته سرویس دوفل شروع به کار کرد و هفته گذشته برنده جایزه دیسراپت از نمایشگاه سفرهای تجاری در لندن برای نوآوری شد. به وسیله دوفل (DUFL)، کاربران ثبت‌نام می‌کنند، چمدان‌های خود را به همراه هرآنچه که نیاز دارند (تعداد متوسط ۵۰ قلم) می‌بندند، سپس به ازای هر سفری که می‌روند وسایل مورد نیاز خود را از کمد مجازی خود انتخاب می‌کنند.

هزینه ماهانه برای نگهداری وسایل ۹/۹۵ دلار است درحالی که هزینه خود سرویس ۹۹ دلار برای یک رفت‌ و برگشت است.

دوفل در آمریکا شروع به کار کرد و در حال حاضر در مراکز اقتصادی کشور‌های اروپایی، کانادا، سنگاپور، توکیو، هنگ کنگ، سیدنی و ملبورن در دسترس است.

بخش ورزشی شرکت دوفل به تازگی تاسیس شده که بخش گلف این شرکت در ژاپن راه ‌ندازی شده است.

اپلیکیشن های جدید برای کاهش استرس در سفرهای کاری

اپلیکیشن های جدید برای کاهش استرس در سفرهای کاری

۲.خستگی

اپلیکیشن شبکه‌ای جامبو (Jambo) از اواخر سال گذشته شروع به کار کرد. این اپلیکیشن در حال حاضر فقط از طریق دعوت‌نامه عضو می‌پذیرد و دارای ۳۰۰ مشترک است.

لارا استمبریج (laura Stembrifge) مدیر ارشد و سرمایه‌گذار این سرویس، بعد از سفرهای کاری بسیار که همیشه در آخر مجبور بود در اتاق هتل خود شام را تنها بخورد با این ایده مواجه شد.

تاجران حرفه‌ای می‌توانند شبکه خود را از درون، مطابق سازمان خود یا اینکه از بیرون با دیگر تاجرانی که سفر می‌کنند به وسیله قرار ملاقات‌های شام یا نوشیدنی، گسترش دهند. این اپلیکیشن همچنین رویدادهای شبکه‌ای محلی را نیز به کاربران پیشنهاد می‌دهد.

قابلیت ترایب (tribe) که در ماه جاری راه‌اندازی شد به کاربران اجازه می‌دهد تا به گروه‌هایی که به موسسه و صنعت خود مربوط می‌شوند، بپیوندند.

اپلیکیشن های جدید برای کاهش استرس در سفرهای کاری

اپلیکیشن های جدید برای کاهش استرس در سفرهای کاری

۳.پیدا کردن جایی برای ماندن

هرگاه نمایشگاهی در مرکز شهر برگزار می‌شود افرادی که دیر می‌رسند مجبورند به تمام هتل‌های اطراف سر بزنند که در نهایت ظرفیت همه آن‌ها پر است.

اینجا جایی است که برنامه مجیک ایونت (Magic Event) که به زودی به مجیک استی (Magic stay) تغییر نام می‌دهد وارد می‌شود.

این سرویس جهت مسافران تجاری و شرکایی که رویدادهای مشترک صنعتی دارند طراحی شده تا توافق‌های خود را به مناسب‌ترین و امن‌ترین شکل ممکن، در مراکز تجاری این سرویس به انجام برسانند.

این استارت آپ (start-up) فرانسوی نزدیک به ۲۰۰۰۰ آپارتمان در ۶۰ شهر در اروپا و آمریکا و تعدادی نیز در آفریقای جنوبی و امارات دارد.

آپارتمان‌ها و صاحبان آن‌ها قبل از اینکه به لیست رزرو اضافه شوند، به صورت آنلاین از طریق اپلیکیشن یا مصاحبه از طریق گوشی گزینش می‌شوند و براساس موقعیت مکانی، تجهیزات تجاری، وای فای و فضای مناسب کاری دسته‌بندی می‌شوند.

اپلیکیشن های جدید برای کاهش استرس در سفرهای کاری

اپلیکیشن های جدید برای کاهش استرس در سفرهای کاری