باغ استوایی نانگ نوچ تایلند

باغ استوایی نانگ نوچ تایلند ( Nongnooch Tropical Garden ) در ۱۸ کیلومتری جنوب پاتایا قرار دارد. این باغ زیبا مملو از انواع گل های ارکیده، نخل های زیبا، گیاهان تزیین شده و گل های گوناگون از اقصا نقاط جهان است. همچنین گروهی از خانه های سنتی تایلندی در این باغ وجود دارند. هر روزه نمایش های فرهنگی و شوی فیل ها در این مکان اجرا می شود.

باغ استوایی نانگ نوچ تایلند

باغ استوایی نانگ نوچ تایلند

این باغ نیز جزو مراکزی است که از صبح تا ساعت ۵ عصر بیشتر باز نیست و برای دیدن این باغ زیبا باید سحر خیزتر از دیگر گردشگران پاتایا باشید.

روزانه بیش از ۲۰۰۰ گردشگر از این باغ زیبا بازدید می کنند. در باغ استوایی نانگ چونگ فرآیند زیباسازی باغ همواره ادامه دارد. همچنین این باغ به آموزش، نگهداری و تحقیق درباره مجموعه گسترده نخل ها و دیگر گیاهان استوایی نیز تخصیص داده شده است.

باغ استوایی نانگ نوچ تایلند

باغ استوایی نانگ نوچ تایلند

در سال ۱۹۵۴ آقای پیسیت و خانم نانگ نوچ تانساچا ۱۵۰۰ کیلومتر تپه و دره را در جاده ای در ایالت چونبوری خریداری کردند. این زمین های خریداری شده قرار بود تبدیل به زمین های کشت میوه هایی مانند انبه، پرتقال، نارگیل و میوه های دیگر شود. اما خانم نانگ نوچ در سفری که به خارج از تایلند داشت مجذوب زیبایی باغ های آنجا گردید و تصمیم گرفت تا باغ میوه را تبدیل به باغ استوایی یا گل و گیاهان تزئینی کند.

بعدها این باغ تبدیل به یک جاذبه گردشگری مجهز به خانه هایی به سبک تایلندی، کلبه ها، ویلاها، سالن های کنفرانس، سالن های پذیرایی، استخر، رستوران و سایر امکانات لازم برای آسایش گردشگران گردید.

باغ استوایی نانگ نوچ تایلند

باغ استوایی نانگ نوچ تایلند

در سال ۱۹۸۰ این پارک در معرض استفاده عموم قرار گرفت و نام آن را به افتخار خانم خانم نانگ نوچ “سوان نانگ نوچ” نهادند. معنای کلمه سوان نیز باغ است. علاوه بر این خانم نانگ نوچ همچنان که به کار در این باغ مشغول بود، بین بانکوک و باغ میوه در چینگ رای نیز در رفت و آمد بود. از سال ۲۰۰۱ مدیریت این باغ به پسر او، آقای کامپون تاناساچا واگذار گردید.

به علت استوایی بودن تایلند، در این باغ آفتاب فراوان است و در نتیجه  باغ بسیار سر سبز و زیبا شده است که واقعا حیف است این همه مسیر را برای دیدن پاتایا  از طریق تور تایلند سفر کرده و این باغ را از نزدیک ندیده باشید. پاتایا را عمیق تر بگردید. پاتایا فقط در واکینگ استریت و کافه های شبانه خلاصه نمی شود.

آدرس باغ استوایی نانگ نوچ تایلند برای دسترسی راحت تر: