پاموک کاله در آنتالیای ترکیه

پاموک کاله در آنتالیای ترکیه، یا پاموک قلعه یکی از بهترین جاذبه های دیدنی این شهر است که در استان دنیزلی و در جنوب غربی ترکیه واقع گردیده است. پاموک کاله به خاطر نوع و شکل آن به قلعه پنبه ای مشهور شده است و دلیل آن به خاطر وجود سنگ آهک متخلخل تراورتن می باشد. همچنین آب روان باعث ته نشین شدن کالی های گرانیتی به صورت ایوان های مطبق در این ناحیه شده است.

تراس پاموک کاله از تراورتن و سنگ رسوبی تشکیل شده و به خاطر چشمه های آب گرم و رسوب های باقی مانده شکل منحصر به فردی پیدا کرده است. در این منطقه ۱۷ چشمه آب گرم با دمای ۲۱۲ درجه سانتی گراد قرار گرفته که حتی تصور شنا کردن در آن نیز غیر ممکن است.

پاموک کاله در آنتالیای ترکیه

پاموک کاله در آنتالیای ترکیه

پاموک کاله یک جاذبه توریسی فوق العاده است که آنرا به عنوان میراث جهانی به همراه هیراپولیس شناخته شده است.
فعالیت های آتشفشانی زیر زمینی باعث می شود که چشمه های آب گرم دی اکسید کربن را به یک غار طبیعی که به پلوتونیوم مشهور است ساخته شود. غار پلوتونیوم توسط یک کشیش به معنی محل خدا نامگذاری شد.

پاموک کاله در آنتالیای ترکیه

پاموک کاله در آنتالیای ترکیه

پاموک کاله که در زبان ترکی به معنای قصر پنبه ای است، چشم اندازی غیرواقعی در غرب ترکیه است که به خاطر شیب های پلکانی سفیدش معروف است. این شیب های پلکانی از ماده تراورتن هستند. تراورتن یک سنگ رسوبی است که از آب های معدنی چشمه های آب داغ رسوب می کند. انسان ها طی هزاران سال گذشته در این آب ها شنا کرده اند. شهر باستانی یونانی هیراپولیس توسط پادشاهان پرگامون بر روی چشمه های آب داغ ساخته شده است. ویرانه های حمام ها، معابد و بناهای تاریخی را می توان در این مکان مشاهده کرد.

پاموک کاله در آنتالیای ترکیه

پاموک کاله در آنتالیای ترکیه

پاموک کاله یک بنای طبیعی و جذاب است که هر کسی را از هر گوشه جهان برای دیدن آن به سمت خود می کشد. چشمه های آب گرم، غارهای طبیعی، شکل سازه ای منحصر به فرد و آبشار های طبیعی به همراه استخرهای طبیعی همه و همه باعث جذابیت خاص پاموک کاله می شود.چنانچه با تور ترکیه به آنتالیا سفر کردید دیدار از پاموک کاله را از دست ندهید.

تصویر سه بعدی از پاموک کاله در آنتالیای ترکیه: