پیکاپ پاسپورت یا همان پیکاپ ویزا

پیکاپ پاسپورت چیست و چه تفاوتی با پیکاپ ویزا دارد؟ برای انجام پیکاپ پاسپورت به کجا مراجعه نماییم؟ در ادامه با آدراپانا همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید…

پیکاپ پاسپورت در واقع همان پیکاپ ویزا است و هیچ تفاوتی با هم ندارند. از آنجایی که فرآیند پیکاپ پاسپورت به منظور ضمیمه شدن ویزا به پاسپورت انجام می شود، به آن پیکاپ ویزا نیز گفته می شود.

پیکاپ پاسپورت چیست و به چه منظوری انجام می شود؟

به طور کلی فرآیند اخذ ویزا شامل دو مرحله است؛ ۱-پر کردن فرم های مربوط به درخواست ویزا و تحویل آنها همراه با مدارک مورد نیاز به سفارت کشور مقصد توسط متقاضی ۲-ثبت ویزا در پاسپورت در صورت موافقت با درخواست متقاضی

در هر دو مرحله برای اخذ ویزای کشورهایی که سفارت خانه فعال در ایران ندارند نیاز است تا متقاضی به یکی از کشورهای واسط مراجعه نماید. اما تفاوت آنها در این است که در مرحله اول حضور فرد الزامی بوده، ولی در مرحله دوم می توان این کار را از طریق نماینده انجام داد.

در واقع مراحل به این صورت است که پس از درخواست ویزا و تحویل مدارک به سفارت توسط شخص، دو حالت اتفاق می افتد؛ حالت اول: رد درخواست ویزا (که در این حالت متقاضی می بایست دوباره تلاش نماید با تکمیل مدارک و ارائه دلایل بیشتر افسر ویزا را قانع نماید) حالت دوم؛ موافقت با درخواست ویزا.

پیکاپ پاسپورت

در صورتی که حالت دوم (موافقت با درخواست ویزا) اتفاق بیفتد، نیاز است تا فرد پاسپورت خود را به همراه برگه نتیجه به سفارت تحویل دهد تا سفارت ویزا را ضمیمه پاسپورت نماید. از آنجایی که در این مرحله حضور شخص الزامی نیست، جهت جلوگیری از تکرار هزینه های سفر به کشور واسط، متقاضی ویزا این کار را از طریق نماینده انجام می دهد.

در واقع با بهره گیری از خدمات پیکاپ پاسپورت مسافر می تواند فرد یا شرکتی را به عنوان نماینده و وکیل خود انتخاب کرده تا از این طریق روند ارائه پاسپورت به سفارت مورد نظر و بازگرداندن آن به کشور انجام شود.

برای انجام پیکاپ پاسپورت به کجا مراجعه نماییم ؟

قطعا همه از میزان اهمیت پاسپورت که از اصلی ترین مدارک شناسایی است و سو استفاده هایی که می شود از آن کرد، آگاه می باشند. آنچه که حائز اهمیت می باشد این است که متقاضیان نماینده ای معتبر، آگاه به روند سفارت و دارای مجوز رسمی را برای این کار انتخاب نمایند.

موسسه آدراپانا با در اختیار داشتن تیم متخصص در تهران، امارات عربی متحده، ترکیه و ارمنستان پس از دریافت پاسپورت متقاضی در تهران و ارسال آن به کشور مورد نظر بدون حضور وی مبادرت به اخذ پاسپورت از سفارت مربوطه و تحویل آن به متقاضی در ایران می نماید.

همان طور که گفته شد، با توجه به اینکه پاسپورت از مدارک اصلی شناسایی اشخاص محسوب می شود و حفظ و حراست آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است و تحویل آن به غیر، مستلزم اعتماد کامل به کارگزار است، از این رو تیم های متخصص در موسسه آدراپانا با مجوز رسمی از وزارت امور خارجه و سابقه ای درخشان در این زمینه، خدمات پیکاپ پاسپورت را در کمترین زمان ممکن و بهترین قیمت در بین شرکت های دارای مجوز انجام می دهد.

در صورت داشتن هرگونه سوال راجع به شرایط و هزینه پیکاپ پاسپورت با همکاران ما تماس بگیرید:

۰۲۱-۸۸۵۴۲۰۹۴

نمونه ویزاهای اخذ و پیکاپ شده توسط تیم متخصص آدراپانا:

.

ویدئویی از پاسپورت های پیکاپ شده توسط آدراپانا:

.

ویدئویی دیگر از بخش دیگری از پاسپورت های رسیده توسط آدراپانا: