وسایل نقلیه ی عمومی در پکن

درست است که در بیشتر مکان های توریستی افراد محلی انگلیسی می دانند ولی در هیچ جای پکن، راننده ی تاکسی و یا عابری را پیدا نخواهید کرد که بتواند به راحتی شما را کمک کند. حتی یک توریستی که کمی چینی بلد باشد نیز نمی تواند به راحتی اسم ها را به زبان بیاورد و مکان مورد نظر خود را پیدا کند. در ادامه با آدارپانا همراه باشید تا انواع وسایل نقلیه ی عمومی در پکن را برایتان معرفی کنیم تا در طول سفرتان با تور چین، بتوانید به راحتی به تمام نقاط شهر بروید.

قبل از رفتن به اطراف شهر، بهتر است پرینتی از اسامی مکانهایی را که می خواهید بروید به زبان چینی همراه خود داشته باشید و یا از کارمندان هتلتان بخواهید تا برای شما بنویسد. بهتر است نقشه و یا آدرس دقیق مکان مد نظرتان را با خود داشته باشید و نوشته تان را به راننده تاکسی نشان دهید. اگر قرار است در خیابان از کسی کمک بگیرید بهتر است که او جوان باشد، چون یادگیری انگلیسی در مدارس اجباری است.

وسایل نقلیه ی عمومی در پکن

وسایل نقلیه ی عمومی در پکن

از خیابان رد شدن در چین مانند ایران، استعداد خاصی می طلبد و جزو دشوارترین مهارت ها دسته بندی می شود. قبل از رد شدن از خیابان، این احتمال را بدهید که هیچ راننده ای به شما اجازه ی رد شدن از خیابان را نمی دهد، حتی ا گر پلیس در صحنه حضور داشته باشد. در پکن به صورت زیگزاگی باید از خیابان رد شد. رانندگان چینی از بوق، بیش از حد استفاده می کنند و رفتارشان با عابران پیاده و رانندگان دیگر مانند بچه ایست که با پلی استیشنش مشغول بازی است. اگر صدای بوق را شنیدید به اطراف خود نگاه کنید، یا ماشینی درست پشت سرشماست و یا مستقیم در حال آمدن به سمت تان است. فرار نکنید فقط بایستید، چون ممکن است اگر جا به جا شوید یک تصادف دیگر با وسیله ی نقلیه ی دیگری انتظارتان را بکشد. برای رانندگان و دوچرخه سواران اجتناب از برخورد با یک شئِ ساکن راحت است، اما اگر آن شئ متحرک باشد کسی نمی داند چه پیش می آید. البته به این دلیل که معمولاً تعداد زیادی عابر با هم، همزمان از خیابان رد می شوند، رانندگان مجبورند سرعت خود را کم کرده و یا حتی بایستند. به هرحال احتیاط شرط عقل است.

وسایل نقلیه ی عمومی در پکن

وسایل نقلیه ی عمومی در پکن

حمل و نقل با اتوبوس

سیستم اتوبوس رانی در پکن بسیار ارزان است و بیشتر مناطق شهر را در بر می گیرد. البته این سیستم برای افراد محلی مناسب تر است، چون اگر به زبان ماندارین مسلط نباشید، اتوبوس سواری لذت بخشی نخواهید داشت. کارکنان حاضر در اتوبوس به زبان انگلیسی مسلط نیستند و تنها تعداد محدودی از اتوبوس ها نام ایستگاه ها را به زبان انگلیسی به کار برده اند. بیشتر ایستگاه ها به زبان چینی اعلام می شوند، ولی اگر کمی به زبان ماندارین آشنایی داشته باشید برایتان راحت تر خواهد بود. اتوبوسها شما را به تمام مناطق، حتی آن جاهایی که نمی شناسید نیز می برند. مطمئناً دیدن جاهایی که بیشتر توریست ها از آن ها اطاع ندارند بسیار جالب و هیجان انگیز خواهد بود، اما حواستان را جمع کنید چون امنیت این مکان ها تضمین شده نیست. کرایه ی بیشتر اتوبوس ها ارزان است حدود ١۵٠ تومان برای هر نفر و اگر کارت حمل و نقل عمومی را از مترو خریداری کرده باشید، برای کرایه ی هر مسیر حدود ۶۰ ٪ هم ارزان تر برایتان محاسبه می شود. خوشبختانه تعداد زیادی اتوبوس نو برای بازی های المپیک وارد پکن شدند. بیشتر آنها دارای دستگاه تهویه ی هوا، تلویزیون و نمایشگری هستند تا ورود به ایستگاه ها را اطلاع دهند. اگر با زبان چینی مشکل دارید بهتر است از سیستم یاری رسان حمل و نقل عمومی پکن کمک بخواهید: ٩۶١۶۶۶.

وسایل نقلیه ی عمومی در پکن

وسایل نقلیه ی عمومی در پکن

هشدار! اتوبوس های پکن بسیار شلوغ هستند پس بهتر است به هنگام سوار شدن مراقب اشیاء با ارزش خود باشید؛ این قضیه تا حدی عمومیت دارد و عادی شمرده می شود که حتی دستگاه های سخنگو در اتوبوس ها هم این هشدار را به شما می دهند. بیشتر جیب برها در اتوبوس ها و خطوط مترو کار می کنند! بهتر است خجالت را کنار گذاشته، کوله پشتی های خود را جلوی خود آویزان کنید و اشیاء با ارزش خود را در جاهای غیر قابل دسترس بگذارید و به جای اینکه سوار اتوبوس هایی شوید که مستقیم به دیوار چین می روند سوار آنهایی شوید که درکنار فروشگاه ها، موزه ها و دیگر مکان های توریستی ایستگاه دارند.

مترو

متروی پکن بهترین راه برای گشت و گذار در شهر است و ایستگاه ها به انگلیسی درآن ذکر شده است. این مترو دارای نه خط جدا گانه است که تا سال ٢٠١۵، نه خط دیگر هم به آن اضافه می شود. هر چند بهتر است در اوج شلوغی های مترو مراقب خود (بهتر است بگوییم، جیبِ خود!) باشید. سیستم مترو در نیمه شب تعطیل است و حدودا ۵ صبح باز می شود.

وسایل نقلیه ی عمومی در پکن

یکی از پر رفت و آمدترین و کارآمدترین خطوط مترو، خط شماره ی یک آن است که از شرق به غرب در حرکت است و از زیر میدان تیانان من گذشته و به بیشتر مناطق توریستی هم می رود؛ خط دوی مترو از دیوارهای شهر قدیمی می گذرد و به ایستگاه قطار مرکزی و شمالی می رود. خط پنج از شمال به جنوب می رود و البته این یکی هم خیلی از جاهای توریستی را شامل می شود. حمل و نقل در میان خطوط دیگر رایگان است. ورودی ایستگاه های مترو با حرف G بزرگ به رنگ آبی که در کنار حرف B کوچکی قرار گرفته مشخص شده است. بهای بلیت تک سفره حدود ٣٠٠ تومان است و تنها می توانید در همان روز از آن استفاده کنید. استفاده از ماشین های ویژه ی صدور بلیت، در سفرهای یک روزه بسیار راحت است؛ تنها شماره های سمت چپ را بزنید و تعداد بلیت خود را اعلام کنید، پول مورد نظر را وارد دستگاه کنید و دکمه ی سبز رنگ را بزنید و بقیه ی پول و بلیت خود را بگیرید. دستگاه نمی تواند پول های یک یوانی را انتخاب کند. ولی اگر ده و یا بیست یوانی وارد دستگاه کنید، مابقی مبلغ خود را پول خرد می گیرید. ا گر تصمیم دارید زیاد از مترو استفاده کنید، بهتر است از کییاتونگ (کارت های شارژی) استفاده کنید، این کارت ها با مبلغ حدود ٣٠٠٠ تومان شارژ می شوند. کارت را هم هنگام ورود و هم خروج بر روی دستگاه کارت خوان بکشید. استفاده از این کارت ها در کرایه ی شما تخفیف ایجاد نمی کند اما اگر از اتوبوس استفاده کنید، تخفیفی حدود شصت درصد دارد.

وسایل نقلیه ی عمومی در پکن

وسایل نقلیه ی عمومی در پکن

دوچرخه

درست است که چین برای دوچرخه هایش معروف است ولی امروزه بیشتر چینی ها دارای خودروی شخصی هستند. بر اساس آمار گرفته شده، در هر روز حدود ١٢٠٠ ماشین در خیابان های پکن در گردش هستند. به همین دلیل، در حال حاضر اگر خواستار آن هستید که یک عالم دوچرخه سوارهای در خیابان ببینید بهتر است به هند بروید، چین مناسب این کار نیست. البته دوچرخه سواری هنوز کاملاً در پکن منقرض نشده. پکن مانند پن کیک مسطح و هموار است و بیشتر خیابان های اصلی دارای خطوط ویژه ی دوچرخه هستند. دوچرخه سواری در پکن خیلی راحت تر و سریع تر از گشت و گذار با ماشین، تاکسی و یا اتوبوس است، زیرا در بیشتر مواقع در خیابان با ترافیک جانکاه مواجه می شوید و یاد پایتخت کشور عزیز خودمان می افتید.

وسایل نقلیه ی عمومی در پکن

وسایل نقلیه ی عمومی در پکن

اگر بیش از چند روز در شهر می مانید، خوب است دوچرخه بخرید. همه چیز دوچرخه را به خوبی بررسی کنید. دوچرخه های ارزان ممکن است بعد از یک بار استفاده خراب شوند؛ پس بهتر است کمی بیشتر ولخرجی کنید و بین چهل و پنج هزار تا شصت هزار تومان را برای خرید دوچرخه در نظر بگیرید. مکان های اجاره ی دوچرخه ممکن است دوچرخه های خوبی داشته باشند ولی شما باید مبلغ بالایی را پرداخت کنید و نگران این باشید که دوچرخه تان دزدیده نشود.

مینی بوس

استفاده از مینی بوس در اطراف شهر بیشتر رایج است. بیشتر سفرهای کوتاه مدت حدود ١۵٠٠ تومان و سفرهای طولانی تر کمی گران تر تمام می شود.

تاکسی

تاکسی ها بهترین راه برای گردش در اطراف شهر هستند و البته برای مسافران اروپایی سفر با تاکسی راحت تر و ارزان تر است. تنها مشکل، ترافیک سنگین و انبوه پکن است و بیشتر تاکسی رانان از اطراف شهر هستند و به همین دلیل شهر را خوب نمی شناسند. تاکسی ها به رنگ قرمز تیره، یا بالای آن ها زرد و پایینشان به رنگ آبی تیره است.

وسایل نقلیه ی عمومی در پکن

وسایل نقلیه ی عمومی در پکن

بهای تاکسی ها از حدود ١۵٠٠ تومان شروع می شود و به ازای هر کیلومتر حدود ٣٠٠ تومان بعد از ٣ کیلومتر اولیه به بهای ورودی اضافه می شود. در خارج ازساعات شلوغی بهای تاکسی برای گردش در داخل شهر حدود ٣٠٠٠ تا  ٣٧۵٠تومان درمی آید و برای گردش در اطراف شهر حدود ٧۵٠٠ تومان تمام می شود. از ٢۵ نوامبر سال ٢٠٠٩ به بهای کرایه ها حدود ١۵٠ تومان به عنوان مالیات اضافه شده است. البته این مالیات در تاکسی متر دیده نمی شود به همین دلیل اگر تاکسی متر هجده یوان نشان داد شما باید نوزده یوان بپردازید. اگر راننده یاد شرفت که تاکسی متر را روشن کند بهتر است به او مؤدبانه تذکر دهید تا تا کسی متر را روشن کند. باید گفت که معمولاً یادشان می رود تاکسی متر را روشن کنند. در آخر هم از او درخواست فاکتور کنید، داشتن فاکتور باعث می شود که اگر شکایتی داشته باشید، رسیدگی بشود و در ضمن اگر چیزی را در تا کسی جا گذاشته باشید به شما پس می دهند.