رستوران ها در شهرهای مهم روسیه

میراث غنی آشپزی روسی محصول تعامل فرهنگ های مختلف، از بالتیک تا شرق دور، است. خاک حاصل خیز روسیه هم برای کشت و کار انواع دانه ها، سبزی ها و میوه ها مناسب است و در بازارهای روسیه همیشه می توانید بهترین موادغذایی محلی را پیدا کنید. روس ها گنجینه ی رنگارنگی از نان ها، سالادها، پیش غذاها و از همه مهم تر سوپ های جور وا جور دارند که همه ی دنیا غذاهای روسی را با آنها می شناسند. رودها، دریاچه ها و دریاهای روسیه هم منبع بی نظیر ماهی ها هستند و اگر غذاهای دریایی را دوست داشته باشید، نا امید از روسیه بر نمی گردید. با این همه، حواستان باشد که روس ها، مثل همه ی ساکنان سرزمین های سردسیر، غذاهای چرب را دوست دارند و بنابراین بهتر است اگر به روسیه می روید، رژیم غذایی را فراموش کنید.

اگر قصد استفاده از تور روسیه را دارید، بد نیست که رستوران ها در شهرهای مهم روسیه را بشناسید.

مسکو پر است از رستوران های مجلل با غذاهای عالی و فضای خیره کننده. طعم غذاهای واقعی روسی را در رستوران های مسکو می توان چشید و از غذا خوردن لذت برد. اگر هم از غذاهای سنگین روسی خسته شدید، می توانید سراغ رستوران های آسیایی، اروپایی و آمریکایی شهر بروید که بیشتر آنها هم استانداردهای بین المللی را رعایت می کنند.

کافه پوشکین

کافه پوشکین آمیزه ای هیجان انگیز از آشپزی فرانسوی و روسی را در فضایی دوست داشتنی و قرن نوزدهمی سرو می کند که یک کتاب خانه ی عالی هم دارد.(سبک آشپزی: روسی)

میتینگ پلِیس

یک کلاب رستوران عالی برای ملاقات و لذت بردن از غذاهای روسی که مشتری های ثابت زیادی دارد. پِلمِنی های متنوع این رستوران پر طرفدار هستند، اما بیشتر مشتری ها عاشق فضای راحت و اینترنت وای فایِ رایگانش می شوند.(سبک آشپزی: روسی)

کافه مارگاریتا

این رستوران روسی با دیوارهایی پوشیده از قفسه های کتاب، محبوب جوانان تحصیل کرده ی مسکو است و گاهی هم شب ها برنامه های موسیقی زنده دارد.(سبک آشپزی: روسی)

شینوک

فضای شینوک یاد آور حال و هوای مزرعه های دهقانی اوکراین است. اینجا با عالی ترین وارِنیکی ها (نسخه ی اوکراینیِ پلمنی) از مهمانانش پذیرایی می کند و محیطی شاد و دلنشین دارد. (سبک آشپزی: اوکراینی)

دیُسکوریا

اینجا به خاطر خاچاپوری هایش (نان پنیریِ گرجستان) مشهور است، اما باتوجه به قیمت هایش، غذاهایی عالی دارد. (سبک آشپزی: گرجستانی)

اسکاندیناویا

اگر از غذاهای روسی خسته شدید، بد نیست سری به این رستوران بزنید که باغذاهای اسکاندیناوی از شما پذیرایی می کند. علاوه بر منوی مفصل غذاهای اروپایی، این جا می توانید از انواع سالادها و ساندویچ ها هم لذت ببرید. (سبکآشپزی: اروپایی)

سیمپل پلژرز

سرآشپز این رستوران آمریکایی است، اما در منوی آن غذاهایی از ایتالیا، اسپانیا و آمریکای جنوبی را هم پیدا می کنید. این جا فضایی راحت و ساده دارد و می توانید از تازگی مواد غذایی آن هم مطمئن باشید. (سبک آشپزی: آمریکایی، ایتالیایی،اسپانیایی)

پانچو ویا

اینجا مشهورترین رستوران مکزیکی مسکو است و برای صبحانه هم عالی ترین بوریتوهای روسیه را سرو می کند. (سبک آشپزی: مکزیکی)

ایسترن کوارتر

رستورانی با غذاهای عالی ازبکی که پاتوق ازبک های مسکو هم هست. از ما می شنوید پلوی این رستوران را حتما امتحان کنید: غذای ملی ازبک ها که با برنج و گوشت و سبزیجات تهیه می شود. (سبک آشپزی: ازبک)

مهاراجه

این رستوران، قدیمی ترین رستوران هندی مسکوست که تندترین غذاهای روسیه را در آن پیدا می کنید. ا گر نخواهید گوشت بخورید، این جا انواع غذاهای خوشمزه ی گیاهی را هم پیدا می کنید. (سبک آشپزی: هندی)

در سن پترزبورگ، اصلا نگران غذا نباشید. تنوع رستوران ها و قیمت و کیفیت غذاهای این شهر در روسیه بی نظیر است. اینجا می توانید رستوران هایی با حال و هوای ویژه پیدا کنید، هزینه ای معقول بپردازید و غذایی عالی نوش جان کنید.

فاسُل

داخل این کافه ی شیک مینی مالیستیِ سبک روسی می توانید غذاهای مدرنِ روسیه را امتحان کنید. فُرشماک (سالاد شاه ماهی) و پن کیک های سیب زمینی سرخ کرده ی فاسُل را هم از دست ندهید. (سبک غذا: روسی)

تَندوری نایتز

این جا بهترین رستوران هندی س نپترزبورگ است و غذاهای سنتی و مدرن هندی را سرو می کند. ا گر گیاه خوارید یا نمی خواهید گوشت بخورید، می توانید مطمئن باشید که غذاهای گیاهی این جا راضیتان می کنند. (سبک غذا: هندی)

سوکاواتی

سوکاواتی، اولین رستوران اندونزیایی روسیه، با فضای سنتی و غذاهای خوشمزه اش بین سن پترزبورگی ها حسابی طرفدار دارد. اینجا هم می توانید ازغذاهای گیاهی بی نظیر لذت ببرید. ناهار کاری این جا هم، با توجه به قیمتش، عالی است. (سبک غذا: اندونزیایی)

پارک جوزپه

اینجا یک رستوران ایتالیایی عالی دو طبقه است که تابستان ها هم می توانید در فضای باز بیرونی آن غذا بخورید. پاستاها و پیتزاهای پارک جوزپه واقعا خوشمزه اند. (سبک غذا: ایتالیایی)

جین نوتاکی

این رستوران بزرگ ژاپنی یکی از اصیل ترین رستورانهای سن پترزبورگ است که با انواع غذاهای عالی از مشتریان پذیرایی می کند. (سبک غذا: ژاپنی)

کاروان سرای

در کاروان سرای می توانید عالی ترین غذاهای ازبکستان را نوش جان کنید و باحال و هوای آسیای مرکزی آشنا شوید. (سبک غذا: ازبک)

نیکُلای

ساختمان این رستوران سنتی روسی را از چوب ساخته اند و در آن می توانید از غذاهای خوشمزه، خوب و به صرفه لذت ببرید. (سبک غذا: روسی)

بایبلُس

اینجا تنها رستورانِ لبنانی س نپترزبورگ است و غذاهایش به مذاق ما ایرانی ها خوش می آید. در بایبلس می توانید از انواع خوراک های لبنانی، مثل حمص، کبّه، تبوله و کوفته، لذت ببرید. (سبک غذا: لبنانی)

 

پاتسخا

رستورانی عالی با غذاهای مفصل و خوشمزه که ماهی های خاویارش را پیش چشم مشتری ها از حوضچه ی خود رستوران صید می کنند. البته موقع سفارش دادن باید حواستان به صور تحساب هم باشد. (سبک غذا: گرجی)

هوم کیچِن

این غذا خوری ساده ی نزدیک بندرگاه دو بخش اصلی دارد که یکی از آن ها برای خوردن یک وعده غذای خوشمزه با دوستان در فضایی خودمانی عالی است و دیگری برای سریع غذا خوردن در روزهای شلوغ کاری. سالاد یونانی اینجا راهم از دست ندهید.

یاپُنا ماما

این رستوران ژاپنی یک حسن بزرگ دارد: منویِ مصوّرش کمک می کند که حتی اگر زبان روسی نم یدانید، بتوانید غذای د لخواهتان را از روی عکس سفارش دهید.(سبک غذا: ژاپنی)

لا پیزِریا

این رستوران حال و هوای یک خانه ی روستایی ایتالیایی را دارد و به ساحل هم نزدیک است. منوی انگلیسی لا پیزِریا شامل انواع پیتزاها و پاستاها می شود و پیتزای ماهی سالمونش هم نظیر ندارد، هرچند بهتر است سایز کوچکش راسفارش دهید چون پیتزاهای بزرگ لا پیزریا واقعا بزرگ هستند.(سبک غذا: ایتالیایی)

انگلیش امبَسی

رستورانی با حال و هوای غذاخوری های سنتی انگلستان با غذاهایی متنوع؛ از استیک و تخم مرغ صبحانه گرفته تا رس تبیف و پودینگ شام و ماهی و چیپس آخر شب. سبک غذا: انگلیسی

نشانی: زوِزدینکا، شماره ی ۱۲

گُرُد گورکی

از چند رستوران یادگار دوران شوروی، گرُد گورکی از همه شیک تر و جالب تر است. غذای این جا هم عالی است و قیمتش هم مناسب است.
سبک غذا: روسی
نشانی: بلشایا پکرُوسکایا، شماره ی ۳۰

میشل

کافه ای با قهوه های خوش عطر که انواع سوپ، ساندویچ و غذاهای ابداعی فرانسوی را هم در منوی آن پیدا می کنید.
سبک غذا: فرانسوی
نشانی: بلشایا پکرُوسکایا، شماره ی ۶

بار بُچکا

یک غذاخوری سنتیِ گرجی با فضایی تاریک و ششلیک های عالی.
سبک غذا: گرجی
نشانی: بلشایا پکرُوسکایا، شماره ی ۱

مکزیکن استادیز

رستورانی واقعا مکزیکی با انواع خوراک های تند لوبیا، بوریتو، فاهیتا و امپانادا که درست رو به روی کرملین قرار گرفته است.
سبک غذا: مکزیکی
نشانی: مینین اای پژارسکُگو، شماره ی ۲

پُتِیتو پاپا

کافه تریایی ارزان و مشرف به رود
سبک غذا: سرپایی
نشانی: وِرخْن هوُلژسکایا

برادوی پیتزا

ایستگاهی عالی برای ته بندیِ آخر شب
سبک غذا: فست فود
نشانی: بلشایا پکرُوسکایا، شماره ی ۳