بازگشت حجاج ایرانی از ۱۴ شهریور

در نخستین ساعات فردا، ۱۴ شهریور، نخستین پرواز بازگشت حجاج ایرانی به کشور انجام می‌شود.

از روز گذشته، با اتمام اعمال حج، حجاج ایرانی کم‌کم خود را آماده‌ی بازگشت از این سفر معنوی می‌کنند. برخی از حجاج نیز که اول به مکه رفته بودند، عازم مدینه می‌شوند.

رییس سازمان حج و زیارت، در مورد آخرین وضعیت زائران ایرانی گفت:

با توجه به پایان یافتن موسم حج و بازگشت توام با سلامت حجاج از منا به مکه مکرمه در روز گذشته، پروازهای بازگشت حجاج به کشور از آغازین ساعات صبح فردا (سه‌شنبه، ۱۴ شهریور ماه) از فرودگاه جده آغاز و از فردا، خروج حجاج از مکه مکرمه به سمت مدینه منوره نیز انجام می‌شود.

به گفته‌ی وی، طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده بخشی از حجاج مدینه قبل، از ۱۴ تا ۱۹ شهریورماه علاوه‌ بر فرودگاه جده، از فرودگاه مدینه منوره نیز جابه‌جا می‌شوند.

او در ادامه افزود:

تلاش می‌شود حجاج با پروازهای منظم‌تری که از دو فرودگاه جده و مدینه منوره به مقصد ۲۰ فرودگاه کشور انجام می‌شود، به سهولت و سلامت به میهن بازگردند.

به گزارش آدراپانا از پایگاه اطلاع رسانی حج، نصرالله فرهمند افزود:

مقصد اولین گروه از زائران کشورمان که بامداد فردا به ایران بازمی گردند،‌ اردبیل و بندرعباس خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به آغاز عزیمت حجاج ایرانی(مدینه بعد) به مدینه منوره،‌ اظهار کرد: اعزام کاروان ها از ساعت ۱۴ روز سه شنبه ۱۴ شهریور آغاز می شود و عملا از غروب این روز،‌ حجاج ایرانی در مدینه منوره حضور خواهند داشت.
مدیرعملیات حج تصریح کرد: اولین پرواز برگشت حجاج ایرانی از مدینه ۱۹ شهریور خواهد بود.
فرهمند خاطرنشان کرد: آخرین پرواز زائران ایرانی از کشور عربستان سعودی نیز ۵ مهر از فرودگاه مدینه به مقصد تهران خواهد بود.