رودخانه و جنگل آمازون در برزیل

یکی از زیباترین و مخوف ترین مکان ها، رودخانه و جنگل آمازون در برزیل است که تقریبا همه ی مردم چندین بار اسمش به گوششان خورده است.

 رودخانه آمازون (Amazon River )

رودخانه آمازون با حدود ۶۴۰۰ کیلومتر طول، دومین رودخانه ی طولانی در جهان می باشد و تنها کمی از نیل کوتاه تر است و به عنوان بزرگترین رودخانه ی از نظر حجم شناخته می شود. تا کنون بیش از ۳۰۰۰ گونه ماهی در آمازون شناخته شده و هنوز هم گونه های جدید در حال کشف شدن هستند. حوزه آمازون توسط باقیمانده جنگل های انبوه پوشیده شده است. حدود یک دهم از گونه های زنده جهان در آمازون زندگی می کنند.

رودخانه و جنگل آمازون در برزیل

رودخانه و جنگل آمازون در برزیل.

مردم بیشتر در تور برزیل، برای قایقرانی در رودخانه هستند و از طبیعت وحشی منطقه لذت می برند.

جنگل آمازون(  Amazon Jungle ) 

شهر ریودوژانیرو به جنگل‌های فوق‌العاده و سرسبز آمازون بسیار نزدیک است و محال است که بتوانید از آن چشم پوشی کنید، در واقع جنگل‌های بارانی آمازون با تنوع بی‌نظیر، گیاهان و جانورانش از آن دسته جاهایی است که همه جوره غافلگیرتان می کند.

رودخانه و جنگل آمازون در برزیل

رودخانه و جنگل آمازون در برزیل

جنگل های بارانی آمازون، جنگلی پهن برگ با آب و هوای استوایی و گرم سیری است که بیشتر امریکا جنوبی را پوشش می دهد و  این جنگل وسعتی در حدود۷،۰۰۰،۰۰۰ کیلومتر مربع را پوشش می دهد که بخش عمده آن در حدود ۶۰ درصد در برزیل واقع شده است. طبیعت خارق العاده، آبشارهای چشمگیر، تنوع رنگی گل‌ها و حیوانات از جاذبه‌های آمازون است.

تصویر سه بعدی گوشه ای از جنگل آمازون: