کاخ سلطنتی مادرید در اسپانیا

کاخ سلطنتی مادرید در اسپانبا، یکی از دیدنی های مهم این کشور است و از مهم ترین سمبل های شهر مادرید می باشد. کاخ سلطنتی (Royal Palace ) مادرید (Palacio Real de Madrid) محل اقامت رسمی پادشاه اسپانیا است و فقط برای مراسم تشریفاتی دولتی مورد استفاده قرار می گیرد.

کاخ سلطنتی مادرید در اسپانیا

کاخ سلطنتی مادرید در اسپانیا

کاخ سلطنتی مادرید در اسپانیا، در خیابان بیلن در ناحیه غربی مرکز شهر و شرق رودخانه مانزانارس واقع شده است. در شب کریسمس ۱۷۳۴ آتش سوزی مهیبی گریبان قصر را گرفت و به کلی آن را ویران کرد. از سال ۱۷۳۴ تا ۱۷۵۵ به دستور فیلیپ پادشاه وقت اسپانیا دستور ساخت دوباره قصر، تحت نظر آرشیتکت معروف ایتالیایی صادر شد.

در یک معماری کاملا اسپانیایی در زمینی مستطیل شکل نقشه قصر پیاده شد. نمای بیرونی کاخ سلطنتی مادرید از موزه لوور پاریس با ۸۷۰ پنجره و ۲۴۰ بالکون و ۲۸۰۰ اطاق الهام گرفته شد تا سرانجام در سال ۱۷۶۴ کار ساخت قصر به پایان رسید و چارلز سوم اولین پادشاه ساکن در قصر سلطنتی مادرید شد.

کاخ سلطنتی مادرید در اسپانیا

کاخ سلطنتی مادرید در اسپانیا

پادشاه Juan Carlos و خانواده سلطنتی در این کاخ زندگی نمی کنند و در Palacio de la Zarzuela در حومه مادرید زندگی می کنند. این کاخ در خیابان Bailén واقع شده است. این کاخ همیشه به روی عموم مردم باز است، به جز زمانی که برای کارهای رسمی دولتی مورد استفاده قرار می گیرد.

دیوارهای داخلی اطاق ها با فرسک های بزرگی از هنرمندان صاحب نام چون رافائل، باتیستا و فرانسیسکو بایو پوشیده شده است، که از دور ۳ بعدی به نظر می آیند و بیشترشان نقش های اساطیری اند. هر سالن قصر به نام یکی از این خدایان شناخته می شود. هم چنین تابلوهای بسیار گران قیمتی هم روی دیوارها خودنمایی می کنند. خصوصا پرتره های فرانسیس گویا که از خاندان سلطنتی کشیده شده است.

پارچه رو مبلی ها همه گوبلن و کار دست هستند، که نام ایزابل و فردیناند روی تمام آنها گلدوزی شده است. کاخ سلطنتی مادرید یکی از بهترین دیدنی های مادرید و جاذبه های گردشگری اسپانیا به شمار می رود. قبل از حمله مسلمانان به اسپانیا الیزابت و فردیناند پادشاه و ملکه اسپانیا بودند که با حمله مسلمانان شکست خوردند و اسپانیا به دست آنها افتاد. در طی قرن ها حکومت ها و شاهان زیادی عوض شدند و بهسازی های زیادی در این محل صورت گرفت.

کاخ سلطنتی مادرید در اسپانیا

کاخ سلطنتی مادرید در اسپانیا

کاخ سلطنتی مادرید در اسپانیا

کاخ سلطنتی مادرید در اسپانیا

قسمت های داخلی کاخ که بر روی بازدید کنندگان باز است:

راه پله اصلی، تالار ستون ها، اتاق تخت پادشاهی، سرسرا چارلز سوم، اتاق و اتاق خواب چالز سوم، اتاق نهار خوری ویژه مراسم جشن و شادی، سالن رقص، اتاق پذیرایی قرمز و…