همه چیز راجع به ویزای روسیه و نحوه دریافت آن

رایج ترین نوع ویزای روسیه یعنی ویزای توریستی روسیه را در حال حاضر به دو صورت عادی و فوری از طریق سفارت روسیه در تهران می توانید تهیه کنید. در ادامه راجع به شرایط دریافت هر یک از این دو نوع ویزا به صورت کامل توضیح خواهیم داد…

قبل از هر چیز لازم است بدانید؛ مدت اعتبار ویزای توریستی روسیه بر اساس مدت رزرو هتل و مطابق تاریخ پرواز تعیین می‌شود، بنابراین موقع خرید بلیط و رزرو هتل باید دقت نمایید، چون تغییر اعتبار ویزا امکان‌پذیر نیست.

برای درخواست ویزای توریستی روسیه، حضور متقاضی الزامی نیست و وقتی برای مصاحبه تعیین نمی‌شود. اما به خاطر داشته باشید برای دریافت ویزای تجاری، مقررات متفاوت خواهد بود؛ در این شرایط حضور متقاضی الزامی است.

اولین مرحله برای درخواست ویزای روسیه، تکمیل فرم تقاضای ویزا است. فرم را می‌توان از بخش کنسولی سفارت روسیه در تهران تهیه کرد و به همراه مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا ارائه داد.(همانطور که گفته شد نیازی به حضور فرد نیست و متقاضی می‌تواند مدارک را همراه با هزینه‌ی ویزا به کارگزار بدهد تا کارگزار برای ویزایش اقدام نماید)

فرم تقاضای ویزا می بایست در دو نسخه و برای هر کدام از مسافران به‌طور جداگانه تکمیل شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی روسیه

مدارکی که علاوه بر فرم تقاضای ویزا باید به بخش ویزای کنسولگری روسیه تحویل دهید، این‌ها هستند:

شناسنامه ایرانی

گذرنامه (اعتبار پاسپورت باید حداقل شش ماه بیشتر از تاریخ سفر باشد)

کپی از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده است.

یک قطعه عکس رنگی (زمینه روشن در ابعاد ۴*۳ که کاملا شبیه به چهره‌ی فعلی متقاضی باشد)

توجه: برای هر کدام از همراهان در گذرنامه نیز باید یک قطعه عکس ضمیمه‌ مدارک باشد.

بلیط رفت و برگشت قطعی شده‌ی پرواز به روسیه

توجه: مبدا پرواز باید از تهران و به مقصد مسکو باید باشد؛ زیرا در صورت ورود به شهر دیگری از روسیه به جز مسکو، مسافر دچار مشکل شده و از خاک روسیه دیپورت خواهد شد.

رزرواسیون قطعی هتل در روسیه برای کل مدت اقامت (جهت ویزای توریستی رزرو هتل الزامی است)

چک ضمانت بازگشت (به مبلغ ۱۰ میلیون تومان برای هر شخص)

ویزای روسیه

ویزای روسیه

کدام نوع ؟ ویزای عادی یا فوری ؟

همانطور که گفته شد، ویزای روسیه به دو صورت عادی و فوری صادر می گردد. انتخاب نوع ویزا کاملا بستگی به شرایط سفر شما دارد. ویزای عادی و فوری تنها از نظر زمان صدور ویزا تفاوت دارند و در باقی موارد یکسان هستند.

قیمت ویزای عادی روسیه حدود ۵۰۰ هزار تومان است و صدور آن یک هفته طول می‌کشد. اما قیمت ویزای فوری روسیه حدود ۷۰۰ هزار تومان است و صدور آن بیش از سه روز طول نمی‌کشد.

انتخاب بلیط مناسب برای سفر به روسیه

در قسمت راهنمای سفر به روسیه لیست ایرلاین ها به همراه روزهای پروازی را قرار داده ایم. می توانید از طریق این بخش خطوط هوایی مناسب با سفر خود را انتخاب نمایید. البته پیشنهاد می شود حتما قبل از قطعی کردن پرواز با همکاران ما تماس حاصل نمایید تا شما را در خصوص آخرین تغییرات مطلع سازند و بهترین خطوط را با توجه به سفر شما معرفی نمایند.