روسیه برای ایرانی ها ویزای الکترونیکی صادر می کند

روسیه برای شهروندان ۱۸ کشور از جمله ایران، ویزای الکترونیکی صادر می‌کند؛ البته این ویزا فقط در مناطق شرق دور روسیه معتبر است.

 از اول ماه اوت ۲۰۱۷ برای شهروندان ۱۸ کشور امکان دریافت ویزای ۳۰ روزه روسیه از طریق اینترنت فراهم خواهد شد. گفته می‌شود قرار است اولین مرکز صدور ویزای الکترونی در پاسگاه مرزی ولادی واستک (شرق دور روسیه) راه‌اندازی شود.

وزارت ارتباطات روسیه برای اجرای طرح بهینه‌سازی دولت الکترونیک، سیستم‌های نسل جدید صدور ویزا را به ارزش ۵۷/۲ میلیون روبل هزینه کرده که توسط موسسه علمی-تحقیقی «واسخود» طراحی شده است.

روسیه برای ایرانی ها ویزای الکترونیکی صادر می کند

روسیه برای ایرانی ها ویزای الکترونیکی صادر می کند

این امکان در اختیار کشورهایی همچون ایران، هند، قطر، بحرین، الجزایر، عربستان، سنگاپور، تونس، ترکیه، ژاپن و … قرار خواهد گرفت. پس متقاضین تور روسیه برای سهولت می توانند از ویزای الکترونیکی روسیه استفاده کنند.

این مراکز صدور ویزای الکترونیکی ابتدا در فرودگاه و بندر «ولادی واستوگ» فعال می‌شوند و سپس در مدت ۴ ماه در ۱۰ نقطه ورودی دیگر در شرق دور روسیه راه‌اندازی می‌شود.

لازم به ذکر است که ویزاهای روسیه که در این سیستم صادر می‌شوند، فقط در مناطق شرق دور روسیه معتبر هستند و دارندگان این نوع ویزاها حق سفر به دیگر مناطق روسیه همچون مسکو را ندارند.