کلیسای قلب مقدس (Sacré-Coeur) در فرانسه

کلیسای قلب مقدس در فرانسه، در محله مونت مارتر در بالای تپه ای با ارتفاع ۱۳۰ متر در منطقه ۱۸ پاریس قرار دارد که یکی از مناطق زیبای پاریس جهت گذراندن زمان می باشد. برای بالا رفتن از این تپه می توانید از کابین های ریلی موجود در جنوب آن استفاده کنید. از سال ۱۸۷۶ تا ۱۹۱۲ ساخت آن به طول انجامیده است. از بالای برج این کلیسا مشاهده پانورامای پاریس می تواند جذابیت زیادی برای شما داشته باشد.

کلیسای قلب مقدس

کلیسای قلب مقدس

به لحاظ ساختار معماری، کلیسا به شکل صلیب یونانی یعنی بعلاوه ساخته شده است. گنبد بزرگ و مرکزی آن دارای ارتفاع ۸۰ متر است و به وسیله چهار گنبد محصور شده، و در قسمت عقب ساختمان یکی از بزرگترین ناقوس های جهان، که نوزده تن وزن دارد، نصب شده است. این سبک معماری الهام گرفته از معماری روم و بیزانس و به ویژه کلیسای سن فران در شهر پریگوی فرانسه است و بر برخی دیگر ازبناهای مذهبی قرن بیستم ( مثلا کلیسای سنت ترز لیزیو ) نیزتاثیر گذاشته است.

کلیسای قلب مقدس

کلیسای قلب مقدس

در داخل کلیسا، سقف محراب کلیسا به مساحت ۴۷۵ متر مربع موزائیک شده و بیشترین مساحت کاشی کاری در جهان را به خود اختصاص داده است. همچنین داخل کلیسا، به وسیله مجسمه های سنگی و سرامیکی تزیین شده است. از اندرون کلیسا، راه پله هایی برای صعود به پشت بام وبرای رفتن به زیر زمین آن وجود دارد. زیرزمین کلیسا از جمله مکان هایی است که مورد کاوشگری بازدید کنندگان قرار می گیرد.

این محل، بیش از یک قرن، جایگاه مومنان و فاداری است که عشق خود را نثار حضرت مسیح می کنند. برای رفتن به با لای تپه و بازدید از کلیسا می توان ازصدها پله بالا رفت و یا از راه آهنی استفاده کرد که با کابل از سطح شیب دار بالا می رود.

کلیسای قلب مقدس

کلیسای قلب مقدس

از سال ۱۹۹۵  جمعیت بندیکت های کلیسای قلب مقدس نیز به درخواست اسقف پاریس، به حضور معنوی و مادی این کلیسا رونق بخشیده اند. در حال حاضر، این کلیسا یکی از پربازدیدکننده ترین مکان های پاریس محسوب می شود. ورود به کلیسا برای عموم آزاد و به صورت رایگان است.

کلیسای قلب مقدس

کلیسای قلب مقدس

تصویر سه بعدی از کلیسای قلب مقدس (Sacré-Coeur) در فرانسه: