راسا پرواز آدراپاناراسا پرواز آدراپانا
فراموشی رمز عبور ؟

تور شیراز

تور شیراز

تور شیراز

تور شیراز

شیراز که به شهر عشاق معروف است، سرزمینی از دیدنی ها و دوست داشتنی هاست که می تواند سفری به یاد ماندنی را برای گردشگرانی که تور شیراز را برای سفر انتخاب می کنند رقم بزند. شهر شیراز، مرکز استان فارس و گنجینه ای از فرهنگ ایرانی است. همچنین پایتخت سابق ایران، در دوران سلسله زند (۱۷۴۷-۱۷۷۹)، و مشهور به زادگاه شاعران بزرگ فارسی (حافظ و سعدی) نیز هست.

در این صفحه می توانید آخرین پکیج های تور شیراز را مشاهده نمایید.

راه های سفر به شیراز :

با هواپیما : فرودگاه بین المللی شیراز (نام IATA : SYZ) دارای پرواز به طور منظم از همه شهر های بزرگ و کوچک ایران می باشد. پروازهای بین المللی به استانبول، کوالالامپور، دبی، شارجه، بحرین، کویت، دوحه نیز وجود دارد. خطوط هوایی ترکیه در هفته ۴ پرواز مستقیم از استانبول به شیراز و بالعکس دارد.

با اتوبوس : شهر شیراز از اصفهان، کرمان، بوشهر، اهواز، یاسوج و بندر عباس توسط بزرگراه قابل دسترسی است.

با قطار : قطار به اصفهان و تهران وجود دارد. با این حال، سفر با اتوبوس کوتاهتر است ( حدود ۲ ساعت کمتر).

جاذبه های گردشگری در تور شیراز :

یکی از جاهایی که توصیه می شود در تور شیراز حتما ببینید آرامگاه حافظ است. حافظ، بزرگترین استاد شعر زبان فارسی و غول ادبی از قرن ۱۴ ام در غرب و آسیای مرکزی، در شیراز به دنیا آمده ، تمام عمر خود را در همین شهر زندگی کرده و پس از مرگ در یک باغ به خاک سپرده شده که پس از او آنجا به عنوان حافظیه شناخته شده است. این شاعر بزرگ در میان همه مردم فارسی زبان محبوبیت فوق العاده و گسترده ای دارد و تقریبا همه مسافران تور شیراز زمانی را برای بازدید از آرامگاه او در نظر می گیرند.

آرامگاه سعدی نیز مورد مورد توجه بسیاری از گردشگران این شهر می باشد. حتی از اولین روزهای پس از مرگش، آرامگاه سعدی محل زیارت دوستداران شعر و ادب شد. در سال ۱۸۰۸ میلادی کریم خان زند این مقبره را بازسازی نمود. این آرامگاه در اوایل دهه ۵۰ مجددا ساخته شد. ایوان با ستون های بلند و از سنگ مرمر صورتی از ویژگی های سنتی معماری ایران است.

همچنین بسیاری از جاذبه های گردشگری دیگر مانند «ارگ کریم خان» ، «باغ عفیف آباد» ، «باغ ارم» و … نیز به زیبایی های تاریخی و مذهبی این شهر توریستی افزوده است.

زمان مناسب برای تور شیراز :

اردیبهشت بهترین زمان برای سفر به شیراز است. در این ماه از شلوغی حاصل از نوروز خبری نیست و طبیعت جان گرفته و کوچه های معطر شیراز شما را به یک سفر بی نظیر دعوت می کنند. البته بسیاری از گردشگران نیز ترجیح می دهند در نوروز و همراه با تور نوروزی به این شهر سفر کنند تا از شهر شیراز با حال و هوای نوروز دیدن کنند و از اتفاقات خاص نوروزی بهره مند شوند.