پارک آبی سیام در تایلند

پارک آبی سیام در تایلند (Siam Park City) نام یک تفریح گاه و پارک آبی مشهور است که در حومه شهر بانکوک قرار دارد و در آن انواع سرگرمی ها و گردش های ویژه برای تمامی سنین وجود دارد. البته باید در ابتدا به این موضوع تاکید کنیم که از این پارک به عنوان یک محل تفریحی ۶ستاره و در عالی ترین سطح بین المللی انتظار نداشته باشید، زیرا این محل اگر چه به عنوان یک مکان گردشگری ایده آل محسوب می شود اما دارای کم و کاستی ها نیز هست و علاوه بر این ها، این پارک حدود دو دهه پیش تاسیس شده و نسبتا قدیمی است ولی حتما پیشنهاد می شود که در طول تور تایلند از این محل بازدید کنید.

پارک آبی سیام در تایلند

پارک آبی سیام در تایلند

این مجموعه در سال ۱۹۷۵ و با مساحت ۱۲۰ هکتار افتتاح گردید و در حال حاضر بزرگترین مجموعه به این شکل در جنوب شرق آسیا است. در تور تایلند می توانید از این مجموعه پر از هیجان لذت ببرید.

بد نیست بدانید که این استخر موج دارای ۱۳۶۰۰ متر مربع مساحت می باشد. این مجموعه دارای بیش از ۳۰ دستگاه می باشد.

این پارک شامل ۴ قسمت به شرح ذیل است:

۱. پارک آبی
۲. جهان خانوادگی
۳.جهان فانتزی
۴.جهان کوچک

این پارک در طول سال با بازدید بیش از ۲ میلیون نفر از سراسر دنیا یکی از جاهای دیدنی بانکوک لقب گرفته است.

پارک آبی سیام در تایلند

پارک آبی سیام در تایلند

وسایل این پارک عبارتند از:

گرداب: این گرداب یکی از ۲ تا گرداب بزرگ دنیا می باشد و اولین در نوع خود در آسیای جنوب شرقی است. این گرداب به طول ۷۶۵ متر و در ۵ حلقه به قطرهای مختلف طراحی و ساخته شده است.

پارک آبی سیام در تایلند

پارک آبی سیام در تایلند

قطره غول پیکر: سقوط آزاد از ارتفاع ۷۵ متری که بسیار مهیج است.

پارک آبی سیام در تایلند

پارک آبی سیام در تایلند

ترن دره بزرگ یا Grand Canyon Express: ترن هوائی مناسب برای خانواده ها و کودکان.

برج سی آم: یک سکوی تماشای محیط اطراف که به صورت آرامی پیچ می خورد. این برج ۱۰۹ متر ارتفاع داشته و چشم انداز استثنائی و بی نظیری از پارک و مناطق اطراف را در برابر دیده افراد قرار می دهد. از فراز این برج حتی شهر بانکوک نیز قابل مشاهده است.

پارک آبی سیام در تایلند

در این پارک یک برنامه ویژه با نام ماجراجویی در آفریقا Africa Adventure نیز وجود دارد که شما در آن سوار بر قایق روی یک رودخانه مصنوعی حرکت کرده مناظری مشابه صحراهای آفریقا و محیط زیست آن را در اطرافتان شاهد خواهید بود. برخی از این مناظر به صورت واقعی بازسازی شده و برخی نیز با کمک فناوری های مدرن به نمایش گذاشته می‌شوند. برای نمونه در این بخش شما با گروهی از اقوام بدوی آفریقایی روبرو می شوید که یک سفید پوست را شکار کرده و قصد دارند روی آتش کباب کنند، بنابراین بهتر است از همراه بردن کودکان در این بخش خودداری کنید.

پارک آبی سیام در تایلند

پارک آبی سیام در تایلند

پارک آبی بسیار بزرگ این مجموعه را می توان شلوغ ترین بخش آن محسوب کرد. در این پارک آبی انواع استخرها، حوضچه ها و سرسره های مختلف قرار دارد. بخش موج ها The Wave را نمی‌توان به عنوان مرکز پارک آبی محسوب کرد اما این بخش به دلیل استخر بسیار بزرگی که در آن موج های مصنوعی ایجاد می شود دارای شهرت زیادی بوده و به عنوان بزرگ ترین نمونه مشابه در جهان شناخته شده و نام آن در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده است. در کنار این استخر بزرگ صدها سایبان و تخت مخصوص استراحت و حمام آفتاب قرار داشته و قطعا شما با شنیدن سر و صدای امواج و شناگران، احساس می کنید در یکی از سواحل واقعی حضور دارید.

آدرس پارک آبی سیام در تایلند:

۲۰۳ Suan Sayam Rd, Khwaeng Khan Na Yao, Khet Khan Na Yao, Krung Thep Maha Nakhon 10230, Thailand

شماره تماس:

+۶۶ ۲ ۹۱۹ ۷۲۰۰