سوغاتی که بدون آنها نباید آلمان را ترک کنید

آلمان صنعتی‌ترین کشور اتحادیه اروپاست و عجیب نیست که سوغات آلمان، شامل محصولات و برندهای جهانی باشد. گردشگران تور اروپا در سفر به این کشور علاوه بر بازدید از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری، می‌توانند اجناسی مرغوب و زیبایی را به عنوان سوغات از آلمان تهیه کنند. معروف ترین سوغات آلمان عبارتند از :

شکلات‌های بی‌نظیر آلمانی

یکی از محبوب‌ترین خوراکی‌های دنیا شکلات است و بسیاری از کشورهای دنیا در زمینه تولید آن فعالیت دارند. آلمان هم یکی از چندین کشور صدر فهرست دنیا در شکلات‌سازی است و از طرفی یکی از پرمصرف‌ترین‌ها کشورها در زمینه مصرف شکلات است. شکلات هدیه‌ای است که بیشتر افراد، از کوچک و بزرگ به آن علاقه دارند، پس تهیه شکلات آن‌هم به‌عنوان سوغات آلمان می‌تواند نظر همه را جلب کند. شاید نام برند شکلات مرسی در ایران هم به گوشتان خورده باشد، این شکلات یکی از بهترین شکلات‌های تولید شده در آلمان است، که به بازارهای جهانی هم نیز عرضه می‌شود.

محصولات برند آدیداس

برند آدیداس (adidas) آلمان یکی از معروف‌ترین برنده‌های دنیا در زمینه محصولات ورزشی است. پایه‌گذاری این برند توسط آدولف داسلر بعد از جنگ جهانی دوم، با تولید بهترین و مناسب‌ترین کفش‌های ورزشی آغاز شد. این کمپانی  که روزگاری در یکی از شهرهای آلمان تأسیس شد، امروزه فروشگاه و نمایندگی‌های بسیاری در سراسر دنیا دارد. نماد برند آدیداس از سه خط موازی تشکیل شده است. در حال حاضر محصولات تولید این شرکت افزایش یافته و در دو دسته تخصصی و غیرتخصصی تولید می‌شوند. محصولات تخصصی مانند کفش، لباس ورزشی، لوازم ورزشی و تولیدات غیرتخصصی مانند عینک آفتابی، ساعت، عطر و ادکلن، کفش غیر ورزشی و … به طرفداران پر و پا قرص این برند عرضه می‌شوند. شما می‌توانید در سفر به آلمان از فروشگاه‌های برند آدیداس دیدن کنید.

تکه‌های دیوار برلین آلمان

شاید نام دیوار برلین را شنیده باشید، در اولین ساعات روز یک‌شنبه سیزدهم آگوست ۱۹۶۱، نیروهای نظامی آلمان شرقی خیابان‌های منتهی به نقاط مرزی برلین را محاصره کردند و کارگران در مرز مشغول ساختن دیوار برلین شدند. با ایجاد این حصار که ارتفاع آن به دو متر می‌رسید، ارتباط بین بخش‌های شرقی و غربی شهر کاملاً قطع شد. احداث این دیوار چنان شتابان انجام گرفت که بسیاری از خانواده‌ها که در مناطق مختلف شهر زندگی می‌کردند برای مدت ۲۸ سال از یکدیگر جدا ماندند. گروهی از آن‌ها آن‌قدر زنده نماندند که فروریختن دیوار برلین را شاهد باشند و امکان دیدار دوباره خانواده‌های خود را پیدا کنند. طول دیواری که به دور برلین غربی کشیده شده بود، ۱۵۵ کیلومتر بود که ۴۵ کیلومتر آن از وسط شهر می‌گذشت. با احداث این دیوار، شهر برلین غربی به‌صورت یک شهر محصور در خاک آلمان شرقی درآمد. دیوار برلین پس از حدود ۵۰ سال برچیده شد. امروز از این دیوار بخش‌هایی به جای مانده است و به یکی از جاذبه‌های توریستی برای گردشگران تبدیل شده است. در کنار بازدید از این دیوار می‌توانید بسته‌هایی که قسمت کوچکی از این دیوار در آن قرار گرفته است را به‌عنوان سوغاتی برلین و یادگاری از سفر به آلمان تهیه کنید.